VN willen 5 miljard dollar voor noodhulp Afghanistan dit jaar
GENÈVE (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Naties willen ruim 5 miljard dollar (ruim 4,4 miljard euro) ophalen om de humanitaire crisis in Afghanistan dit jaar te bestrijden. Het is het hoogste bedrag ooit dat de volkerenorganisatie vraagt voor noodsteun aan een land.
Sinds de machtsovername van de Taliban dreigt een grote humanitaire crisis in Afghanistan. Volgens de VN kampt een groot deel van de bevolking met honger, hebben boeren te maken met droogte en kunnen miljoenen kinderen niet naar school. Ruim 1,1 miljoen kinderen lijdt aan acute ondervoeding.
Ongeveer 22 miljoen mensen in Afghanistan hebben hulp nodig. Veel Afghanen zijn gevlucht of willen het land ontvluchten. In vijf buurlanden zitten ongeveer 5,7 miljoen kwetsbare mensen uit Afghanistan. De VN willen ook hen helpen, maar daarvoor is nog eens 623 miljoen dollar voor nodig.
Het geld is bestemd voor tientallen NGO's en VN-organisaties. Zij kunnen het gebruiken voor bijvoorbeeld voedsel, zorg, noodopvang, onderwijs en de middelen om de noodhulp bij de juiste mensen te krijgen. Het is niet de bedoeling dat de Taliban het geld in handen krijgen. Die zeggen overigens dat steun hoognodig is.
De Verenigde Staten hebben dinsdag ruim 308 miljoen dollar (ongeveer 272 miljoen euro) toegezegd. "De VS blijven toegewijd aan het helpen van de mensen in Afghanistan", aldus de Amerikaanse organisatie voor internationale ontwikkeling USAID.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Zo'n 140 Amerikaanse militairen zijn gewond geraakt tijdens de oorlog met Iran. Het gaat vooral om lichte verwondingen, meldt een woordvoerder van het Pentagon aan Reuters.
15 minuten geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïense militaire experts worden deze week verwacht in meerdere Golfstaten, waar ze gaan helpen bij het afslaan van Iraanse drone-aanvallen. "De eerste drie landen waarnaar we ze volgens onze afspraken hebben gestuurd, zijn Qatar, de Emiraten en Saudi-Arabië", meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een audiobericht aan journalisten. Later liet Oekraïne weten dat ook specialisten zijn gestuurd naar een Amerikaanse basis in Jordanië.
25 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - Het Britse marineschip HMS Dragon heeft Portsmouth verlaten en is onderweg naar de Middellandse Zee om de "Britse verdediging in de regio te versterken". Daar vond begin deze maand een droneaanval plaats op een Britse basis op Cyprus. Naderhand verweet de oppositie in het Verenigd Koninkrijk de regering daar te traag op te reageren en daarmee de internationale reputatie van het land te grabbel te gooien.
27 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De regering-Trump komt terug op haar eerdere aanbeveling om mensen met autisme te behandelen met leucovorin. Er is te beperkt bewijs dat het middel kan werken.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste twee dagen van de Amerikaanse bombardementen en aanvallen op Iran hebben de staatskas 5,6 miljard dollar (ruim 4,8 miljard euro) gekost. Die informatie heeft het Witte Huis met het Congres gedeeld, zegt een ingewijde tegen persbureau Reuters.
1 uur geledenTORONTO (ANP/RTR) - Canada verhoogt de beveiliging van Amerikaanse en Israëlische ambassades en consulaten in het land in reactie op een beschieting van het Amerikaanse consulaat in Toronto.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse plannen om weer mensen naar de maan te laten vliegen, dreigen nog meer vertraging op te lopen. Zo is het momenteel niet duidelijk of de astronauten een missie wel overleven, waarschuwt de inspectie van de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA dinsdag. De inspecteur wil dat daar eerst beter onderzoek naar wordt gedaan.
1 uur geleden