Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN-wereldvoedselprogramma staakt werkzaamheden in Soedan

VN-wereldvoedselprogramma staakt werkzaamheden in Soedan

KHARTOUM (ANP/RTR) - Het Wereldvoedselprogramma van de Verenigde Naties staakt tijdelijk alle werkzaamheden in Soedan, nadat drie medewerkers om het leven zijn gekomen tijdens gevechten tussen het leger en paramilitairen. Dat meldt de organisatie zondag in een verklaring.

"Het Wereldvoedselprogramma zet zich in om de Soedanese bevolking te helpen die met ernstige voedselonzekerheid wordt geconfronteerd, maar we kunnen ons levensreddende werk niet doen als de veiligheid en beveiliging van onze teams en partners niet gegarandeerd is", staat in de verklaring.

De medewerkers van het VN-Wereldvoedselprogramma werden gedood bij een vuurgevecht tussen de strijdende partijen op een vliegveld in de regio Darfur, in het westen van het land. Twee andere stafleden raakten ernstig gewond. Ook werden voertuigen van het VN-agentschap geplunderd.

Levensreddende taken

De VN hebben de dodelijke aanval op de medewerkers veroordeeld. Volgens Volker Perthes, de speciale gezant van de secretaris-generaal van de VN in Soedan, zijn de drie gestorven tijdens het uitvoeren van hun "levensreddende" taken. "Ik ben ook buitengewoon geschrokken door meldingen van projectielen die VN- en andere humanitaire gebouwen raken, evenals door meldingen van plunderingen van deze gebouwen op verschillende locaties in Darfur", aldus Perthes.

Soedan werd zaterdag opgeschrikt door geweld tussen de paramilitaire groep Rapid Support Forces (RSF) en het leger, onder leiding van Abdel Fattah al-Burhan. Onder meer bij het internationale vliegveld van de hoofdstad Khartoum, het presidentieel paleis en bij de Soedanese staatsomroep vonden gevechten plaats. Ook zondag zijn er nog explosies en beschietingen. Volgens artsen zijn al tientallen strijders en 56 burgers om het leven gekomen door het geweld. Honderden anderen zijn gewond geraakt.

Meer uit Buitenland

Moldavië: belangrijkste hoogspanningslijn met Europa verbroken

CHISINAU (ANP) - Nachtelijke Russische aanvallen op Oekraïne hebben de belangrijkste hoogspanningslijn tussen Moldavië en Europa verbroken. Dat schrijft de Moldavische president Maia Sandu op X.

1 uur geleden
Pentagon zet journalisten gebouw uit na uitspraak rechter

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft maandag laten weten dat journalisten niet langer mogen werken in het Pentagon. Er zal op het terrein een aparte werkplaats voor media worden ingericht en medewerkers van de pers zijn alleen nog "onder begeleiding van geautoriseerd personeel" welkom in het hoofdkwartier van Defensie.

6 uur geleden
Opnieuw aanvallen met drones en raketten gemeld in Midden-Oosten

TEHERAN/TEL AVIV/RIYAD (ANP/AFP/RTR) - Meerdere landen in het Midden-Oosten melden in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw aanvallen. Zo meldde de Iraanse staatstelevisie dat er een "nieuwe reeks raketten is afgevuurd op Israël". Israël trof volgens Al Jazeera doelen in de Libanese hoofdstad Beiroet. Journalisten van The New York Times meldden zeker zeven explosies in de stad.

6 uur geleden
Dodental door vliegtuigcrash Colombia loopt op

BOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker 34 mensen overleden, laat gouverneur Jhon Gabriel Molina Acosta van Putumayo, de regio waar het toestel neerstortte, weten.

9 uur geleden
NYT: luchtverkeersleider LaGuardia voor crash mogelijk afgeleid

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA onderzoekt of een luchtverkeersleider op het New Yorkse vliegveld LaGuardia mogelijk was afgeleid voor de crash met een toestel van Air Canada, schrijft The New York Times op basis van ingewijden. Door de botsing tussen de passagiersvlucht en een brandweerwagen kwamen de twee piloten om het leven. Zo'n veertig inzittenden raakten gewond.

9 uur geleden
Dodental door vliegtuigcrash Colombia loopt op

BOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker acht mensen overleden, zeggen regionale autoriteiten.

13 uur geleden
Amerikaanse regering begint nieuwe onderzoeken naar Harvard

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering van Donald Trump is twee nieuwe onderzoeken begonnen naar de universiteit Harvard. Het ministerie van Onderwijs gaat kijken of de gerenommeerde universiteit doet aan positieve discriminatie. Het bewust bevoordelen van achtergestelde of ondervertegenwoordigde groepen werd in 2023 door het Hooggerechtshof verboden.

13 uur geleden