Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN-wereldvoedselprogramma staakt werkzaamheden in Soedan

VN-wereldvoedselprogramma staakt werkzaamheden in Soedan

KHARTOUM (ANP/RTR) - Het Wereldvoedselprogramma van de Verenigde Naties staakt tijdelijk alle werkzaamheden in Soedan, nadat drie medewerkers om het leven zijn gekomen tijdens gevechten tussen het leger en paramilitairen. Dat meldt de organisatie zondag in een verklaring.

"Het Wereldvoedselprogramma zet zich in om de Soedanese bevolking te helpen die met ernstige voedselonzekerheid wordt geconfronteerd, maar we kunnen ons levensreddende werk niet doen als de veiligheid en beveiliging van onze teams en partners niet gegarandeerd is", staat in de verklaring.

De medewerkers van het VN-Wereldvoedselprogramma werden gedood bij een vuurgevecht tussen de strijdende partijen op een vliegveld in de regio Darfur, in het westen van het land. Twee andere stafleden raakten ernstig gewond. Ook werden voertuigen van het VN-agentschap geplunderd.

Levensreddende taken

De VN hebben de dodelijke aanval op de medewerkers veroordeeld. Volgens Volker Perthes, de speciale gezant van de secretaris-generaal van de VN in Soedan, zijn de drie gestorven tijdens het uitvoeren van hun "levensreddende" taken. "Ik ben ook buitengewoon geschrokken door meldingen van projectielen die VN- en andere humanitaire gebouwen raken, evenals door meldingen van plunderingen van deze gebouwen op verschillende locaties in Darfur", aldus Perthes.

Soedan werd zaterdag opgeschrikt door geweld tussen de paramilitaire groep Rapid Support Forces (RSF) en het leger, onder leiding van Abdel Fattah al-Burhan. Onder meer bij het internationale vliegveld van de hoofdstad Khartoum, het presidentieel paleis en bij de Soedanese staatsomroep vonden gevechten plaats. Ook zondag zijn er nog explosies en beschietingen. Volgens artsen zijn al tientallen strijders en 56 burgers om het leven gekomen door het geweld. Honderden anderen zijn gewond geraakt.

Meer uit Buitenland

Tiener schikt in zaak rond mentale problematiek tegen Meta

LOS ANGELES (ANP/AFP) - Een Amerikaanse tiener die een rechtszaak tegen Meta had aangespannen vanwege de gezondheidseffecten van sociale media op jongeren, heeft de zaak ingetrokken. De zaak had eind deze maand moeten aanvangen, maar is nu geschikt. De exacte voorwaarden van de schikking zijn geheim.

5 minuten geleden
Modi belooft strenge straffen voor examenfraude

NEW DELHI (ANP/AFP) - De Indiase premier Narendra Modi belooft "strenge straffen" voor degenen die betrokken zijn bij examenfraude. Al dagenlang gaan duizenden mensen de straat op in India. Ze hebben zich verenigd in de zogenoemde kakkerlakkenbeweging, die ontstond door woede over gelekte examens voor competitieve medische opleidingen of banen voor de overheid.

7 minuten geleden
Vierde journalist sinds juni gedood in Mexico

OAXACA (ANP/RTR) - De Mexicaanse journalist Francisco Leyva is woensdag dood aangetroffen in de zuidelijke staat Oaxaca. Dat meldt het Openbaar Ministerie van Oaxaca. Sinds juni zijn er al vier journalisten vermoord in Mexico. Buiten oorlogsgebieden is Mexico een van de gevaarlijkste landen ter wereld voor journalisten.

12 minuten geleden
Brand op olietanker door explosie in Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/RTR) - Bij een explosie in de Straat van Hormuz is een olietanker in brand gevlogen. Dat meldt de Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG). Drie tankers probeerden volgens de IRG een route te nemen waar zeemijnen liggen. De andere twee tankers zouden omgekeerd zijn.

12 minuten geleden
Houthi's melden aanval op Saudische olietankers in Rode Zee

AL-SHUQAIQ (ANP/RTR/AFP) - De Houthi's zeggen twee Saudische olietankers in de Rode Zee te hebben geraakt, omdat ze de zeeblokkade van de Jemenitische groep zouden hebben geschonden.

18 minuten geleden
Twaalfde nacht op rij van Amerikaanse en Iraanse luchtaanvallen

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben opnieuw luchtaanvallen uitgevoerd op Iran. Dat meldt het Amerikaanse Centraal Commando (CENTCOM) op X. De aanvallen zijn gericht op Iraanse militaire infrastructuur.

26 minuten geleden
Duizenden toeristen geëvacueerd om natuurbrand bij Bordeaux

SAUMOS (ANP/DPA) - Duizenden toeristen zijn geëvacueerd vanwege een natuurbrand in de buurt van de Franse stad Bordeaux. Volgens de lokale autoriteiten gaat het om een voorzorgsmaatregel. Er zijn nu al zeker 12.000 mensen geëvacueerd.

4 uur geleden