Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN: wederopbouw Gaza kost tientallen miljarden

VN: wederopbouw Gaza kost tientallen miljarden

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Naties verwachten dat de wederopbouw van de Gazastrook tientallen miljarden dollars gaat kosten. "De verwoestingen zijn enorm en ongekend", zei assistent-secretaris-generaal Abdallah al-Dardari. "De internationale gemeenschap heeft zoiets sinds de Tweede Wereldoorlog niet meer meegemaakt."

Het VN-Ontwikkelingsprogramma (UNDP) denkt volgens de topfunctionaris dat de kosten voor wederopbouw tussen de 30 en 40 miljard dollar kunnen bedragen. Dat komt neer op 28 tot 37 miljard euro.

Israël voert al maanden aanvallen uit op doelen in de Gazastrook om Hamas uit te schakelen. Op satellietbeelden is te zien dat daardoor een enorme ravage is aangericht. Volgens een schatting uit maart is meer dan een derde van de gebouwen verwoest of beschadigd. Uit Palestijnse gegevens komt naar voren dat ongeveer 80.000 woningen zijn vernietigd.

In een UNDP-rapport staat dat verwoeste huizen in het meest optimistische scenario in 2040 zijn hersteld. Bouwmaterialen moeten dan wel veel sneller worden aangeleverd dan na het Israëlisch-Palestijnse conflict van 2021, toen ook aanvallen op de Gazastrook plaatsvonden. Als de reconstructie in een vergelijkbaar tempo verloopt als na eerdere conflicten, kan die tachtig jaar in beslag nemen. Het duurt dan tot de volgende eeuw tot alle schade is hersteld.

Meer uit Buitenland

Iran: VS moeten kiezen tussen wapenstilstand of oorlog via Israël

TEHERAN (ANP) - De Verenigde Staten moeten kiezen tussen een staakt-het-vuren of een voortzetting van de oorlog via Israël, schrijft de Iraanse buitenlandminister Abbas Araghchi op X over de Israëlische aanvallen op Libanon. "Het kan niet allebei hebben."

9 minuten geleden
Minstens 89 doden en 700 gewonden bij aanvallen Israël op Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn woensdag ten minste 89 doden en 700 gewonden gevallen, meldt het Libanese Ministerie van Gezondheid. Onder de doden zouden ook twaalf hulpverleners zijn. Israël voert naar eigen zeggen de zwaarste aanvallen uit op Libanon sinds het begin van de oorlog.

2 uur geleden
Pakistan: meldingen schendingen staakt-het-vuren VS en Iran

ISLAMABAD (ANP/AFP/RTR) - Er zijn volgens de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif meldingen van schendingen van het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. Hij heeft er bij de landen op aangedrongen de wapenstilstand te respecteren en terughoudend te zijn.

2 uur geleden
Iran spreekt met Pakistan over Israëlische aanvallen op Libanon

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken, Abbas Araghchi, heeft gesproken met de commandant van de Pakistaanse strijdkrachten over de "schendingen van het staakt-het-vuren" door Israël. Pakistan meldde in de nacht van dinsdag op woensdag dat de wapenstilstand tussen de VS en Iran ook voor Libanon geldt. Israël ontkende dit later en voert naar eigen zeggen de grootste aanvallen op Libanon uit sinds het begin van de oorlog.

3 uur geleden
Tientallen doden door Israëlische aanvallen op Libanon

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn woensdag tientallen doden en honderden gewonden gevallen, meldt de Libanese overheid. Volgens de Libanese premier Nawaf Salam hebben de aanvallen dichtbevolkte gebieden geraakt.

4 uur geleden
Hegseth: VS behaalde in Iran victorie met hoofdletter V

ARLINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth zegt dat de oorlog met Iran is geëindigd in een "victorie met de hoofdletter V" voor de Verenigde Staten. Hij claimt een "historische overwinning op het slagveld".

5 uur geleden
Hezbollah roept Libanezen op nog niet terug te keren naar huis

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Hezbollah roept bewoners van het zuiden van Libanon, de Bekaavallei en de zuidelijke buitenwijken van Beiroet op om nog niet terug te keren naar huis. Eerst moet er een "officieel en definitief" staakt-het-vuren worden gesloten, zegt de gewapende groep.

5 uur geleden