VN: watervoorziening in Gaza iets verbeterd
GAZA-STAD (ANP/DPA) - De watervoorziening in het zuiden van Gaza is "tijdelijk verbeterd", meldt het Bureau voor de Coördinatie van Humanitaire Zaken (OCHA) van de Verenigde Naties donderdag.
Verschillende VN-instanties zorgden ervoor dat "kleine hoeveelheden brandstof" werden afgeleverd bij belangrijke faciliteiten. De brandstof kan worden gebruikt om waterpompen aan te drijven.
De brandstof werd gehaald uit bestaande reserves. Brandstof is "nog steeds verboden door de Israëlische autoriteiten" aldus OCHA.
Geen leveringen
Er is al tientallen jaren sprake van watertekort in de Gazastrook en drinkwater wordt doorgaans per vrachtwagen het gebied binnengebracht. Sinds de aanval van Hamas op Israël op 7 oktober heeft Israël deze leveringen stopgezet.
De verbeterde watervoorziening is van korte duur, vreest OCHA. De organisatie verwacht dat de beschikbare brandstof donderdag al verbruikt is en dat de aanvoer van leidingwater weer zal ophouden.
Meer uit Buitenland
ATLANTA (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio zegt dat Washington niet rechtstreeks betrokken was bij de vlucht van de Braziliaanse ex-presidentskandidaat Flávio Bolsonaro naar de VS. Amerikaanse media schreven eerder dat de vlucht was geregeld door een functionaris van het Witte Huis.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/AFP) - Aanvankelijk vreedzame protesten van tienduizenden jongeren verspreid over Duitsland zijn in rellen uitgemond. In meerdere steden kwam het tot confrontaties tussen politie en demonstranten.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Met de inzet van de Spaanse reddingsdienst zijn het afgelopen etmaal meer dan vijfhonderd migranten aan land gebracht. Zij waren in drie boten op weg naar de Canarische Eilanden, melden het Spaanse persbureau EFE en nieuwskanaal RTVC.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - De onderhandelingen voor een linkse, progressieve coalitie in de Duitse deelstaat Berlijn kunnen beginnen. Zaterdag stemde ook Die Linke in met coalitiebesprekingen, nadat de SPD en de Groenen dat eerder al hadden gedaan.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Bij de demonstraties in Frankrijk zijn zaterdag opnieuw rellen uitgebroken. Op verschillende plaatsen in het land waren er confrontaties tussen demonstranten en politie. Tot iets voor 20.00 uur waren 422 arrestaties verricht, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische veiligheidsdienst (FSB) zegt Amerikaanse informatie te hebben ontvangen over een op handen zijnde grootschalige terreuraanslag in Moskou. De dienst neemt daarvoor passende voorzorgsmaatregelen, zo meldt het Russische persbureau RIA.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Duizenden mensen zijn zaterdag de straat opgegaan in Frankrijk om te demonstreren. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken gaat het tot dusver om 15.000 mensen verspreid door het land en is de situatie "over het algemeen rustig".
5 uur geleden