Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN: watervoorziening in Gaza iets verbeterd

VN: watervoorziening in Gaza iets verbeterd

GAZA-STAD (ANP/DPA) - De watervoorziening in het zuiden van Gaza is "tijdelijk verbeterd", meldt het Bureau voor de Coördinatie van Humanitaire Zaken (OCHA) van de Verenigde Naties donderdag.

Verschillende VN-instanties zorgden ervoor dat "kleine hoeveelheden brandstof" werden afgeleverd bij belangrijke faciliteiten. De brandstof kan worden gebruikt om waterpompen aan te drijven.

De brandstof werd gehaald uit bestaande reserves. Brandstof is "nog steeds verboden door de Israëlische autoriteiten" aldus OCHA.

Geen leveringen

Er is al tientallen jaren sprake van watertekort in de Gazastrook en drinkwater wordt doorgaans per vrachtwagen het gebied binnengebracht. Sinds de aanval van Hamas op Israël op 7 oktober heeft Israël deze leveringen stopgezet.

De verbeterde watervoorziening is van korte duur, vreest OCHA. De organisatie verwacht dat de beschikbare brandstof donderdag al verbruikt is en dat de aanvoer van leidingwater weer zal ophouden.

Meer uit Buitenland

Turkse journalist die voor Duitse wereldomroep werkt weer vrij

ISTANBUL (ANP/AFP) - Een Turkse journalist die voor de Duitse wereldomroep (DW) werkt, Alican Uludağ, is onder voorwaarden door de Turkse justitie vrijgelaten. Hij werd dinsdag opnieuw aangehouden in verband met berichten op sociale media. Hij was twee maanden voorwaardelijk op vrije voeten in afwachting van een proces met betrekking tot zijn stellingname of berichtgeving.

3 uur geleden
Liberia meldt grootste cocaïnevangst ooit

MONROVIA (ANP) - De politie in Liberia zegt dinsdag voor meer dan 300 miljoen dollar aan cocaïne te hebben onderschept in de buurt van de hoofdstad Monrovia, meldt de BBC. Het zou de grootste cocaïnevangst in het land ooit zijn.

3 uur geleden
'Ongekende' oversterfte door Franse hittegolf in juni

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - In Frankrijk zijn tijdens de hittegolf van juni 5764 meer sterfgevallen geregistreerd dan normaal, aldus voorlopige cijfers van de Franse gezondheidsautoriteiten. Die noemen de oversterfte onder mensen van 15 jaar en ouder "ongekend".

3 uur geleden
Trump dreigt met bombardementen als Iran schepen aanvalt

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt voortaan een brug of elektriciteitscentrale in Iran te bombarderen voor elke Iraanse aanval op een schip in de Straat van Hormuz. Of die aanvallen nu "met een raket, drone of ander wapen" zijn. Dat schrijft hij op zijn Truth Social.

3 uur geleden
Noorwegen herdenkt aanslagen Oslo en Utøya

OSLO (ANP/DPA) - Noorwegen heeft de 77 slachtoffers herdacht van de aanslagen in Oslo en Utøya van vijftien jaar geleden. Er waren meerdere herdenkingen, onder meer in de kathedraal van Oslo, met koning Harald en koningin Sonja onder de aanwezigen.

4 uur geleden
Dodental ebola-uitbraak stijgt tot boven 1000

GENÈVE (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Door de ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC) en Oeganda zijn meer dan duizend doden gevallen, zegt de WHO. In de DRC gaat het om 999 sterfgevallen en over de grens in Oeganda waren het er twee.

6 uur geleden
Franse milieuminister blijft toch aan op verzoek van president

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse milieuminister Monique Barbut blijft op verzoek van president Emmanuel Macron toch aan. Dat meldt haar kantoor aan persbureau AFP. Barbut kondigde woensdagochtend haar ontslag aan op LinkedIn, vanwege meningsverschillen over het gebruik van pesticiden.

6 uur geleden