Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN-vredesmissie aangevallen bij vliegveld Beiroet

VN-vredesmissie aangevallen bij vliegveld Beiroet

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Militairen van de VN-vredesmissie in Libanon (UNIFIL) zijn vrijdagavond aangevallen in de buurt van het vliegveld van Beiroet. Een commandant raakte gewond en aanvallers staken een UNIFIL-voertuig in brand. De VN-organisatie reageert "geschokt" op de "gewelddadige aanval" en stelt dat blauwhelmen "in deze moeilijke tijd werken aan veiligheid en stabiliteit in het zuiden van Libanon".

UNIFIL meldt in de verklaring, die onder meer op X gedeeld is, niet door wie de VN-militairen zijn aangevallen. Rondom en op toegangswegen naar het vliegveld van Beiroet vonden donderdag- en vrijdagavond wel protesten plaats. Daar waren Hezbollah-aanhangers bij betrokken.

De demonstraties ontstonden door een oplopend conflict tussen Iran en Libanon over de landingsrechten van elkaars vliegtuigen. Verschillende landingen werden geblokkeerd nadat het Israëlische leger Iran ervan beschuldigde passagiersvliegtuigen in te zetten om geld naar Libanon te smokkelen, bedoeld voor Hezbollah. Israël zei dat "niet toe te staan". Iran interpreteerde dat als een dreigement om een passagierstoestel aan te vallen. De Libanese minister van Buitenlandse Zaken liet weten samen met Iran te werken aan een diplomatieke oplossing.

President Joseph Aoun reageerde verontwaardigd op de aanval op de VN-militairen. Zijn kantoor beloofde in een verklaring dat de daders hun straf niet zullen ontlopen. Later maakten de autoriteiten bekend dat meer dan 25 arrestaties zijn verricht. Het is nog onduidelijk waar de arrestanten precies van worden verdacht.

Meer uit Buitenland

Krant: VS blokkeren militair hulppakket voor Taiwan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump houdt omgerekend 340 miljoen euro aan militaire hulp aan Taiwan tegen, meldt The Washington Post. Trump zoekt toenadering tot China, dat Taiwan als een afvallige provincie beschouwt, en hoopt op een top met president Xi Jinping binnenkort.

40 minuten geleden
Presentatoren scharen zich achter Jimmy Kimmel na stoppen show

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Presentatoren van Amerikaanse latenightprogramma's hebben gereageerd op het stoppen van Jimmy Kimmel Live! Onder anderen Stephen Colbert dreef in zijn programma de spot met leidinggevenden bij Disney, het moederbedrijf van ABC, omdat zij Kimmel van de buis haalden.

48 minuten geleden
Iran zegt goed voorstel te hebben gedaan om sancties te voorkomen

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi vindt dat Iran een "eerlijk en gebalanceerd" voorstel heeft gedaan om nieuwe sancties vanwege zijn kernprogramma te voorkomen. De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties stemt deze vrijdag naar verwachting over die sancties omdat enkele leden er anders over denken.

1 uur geleden
Eerste evacuatiebevel Berlijn opgeheven na vondst WO II-bom

BERLIJN (ANP) - In Berlijn is een van de twee evacuatiebevelen opgeheven na de vondst van bommen uit de Tweede Wereldoorlog. Het explosief in het centrale district Mitte blijkt na onderzoek niet gevaarlijk.

3 uur geleden
Duizenden mensen geëvacueerd om WO2-bom in Berlijn

BERLIJN (ANP/DPA) - In de Berlijnse wijk Fischerinsel zijn donderdagavond duizenden mensen geëvacueerd nadat in de rivier de Spree een bom uit de Tweede Wereldoorlog werd gevonden.

5 uur geleden
Ministerie: Rusland vecht bevindingen over MH17 aan bij ICJ

MOSKOU (ANP) - Rusland stapt naar het Internationaal Gerechtshof (ICJ) om het oordeel van de Raad van de Internationale Burgerluchtvaart Organisatie (ICAO) over MH17 aan te vechten, meldt staatspersbureau TASS op basis van het ministerie van Buitenlandse Zaken. De raad concludeerde in mei dat Rusland daar schuldig aan is.

13 uur geleden
Opnieuw Amerikaans veto in Veiligheidsraad voor bestand in Gaza

NEW YORK (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten hebben in de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties opnieuw een oproep voor een wapenstilstand tegengehouden. Als de VS tegen zo'n resolutie stemmen, kan de raad die niet aannemen. Alle andere leden waren wel voor.

14 uur geleden