VN-vredesmissie aangevallen bij vliegveld Beiroet
BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Militairen van de VN-vredesmissie in Libanon (UNIFIL) zijn vrijdagavond aangevallen in de buurt van het vliegveld van Beiroet. Een commandant raakte gewond en aanvallers staken een UNIFIL-voertuig in brand. De VN-organisatie reageert "geschokt" op de "gewelddadige aanval" en stelt dat blauwhelmen "in deze moeilijke tijd werken aan veiligheid en stabiliteit in het zuiden van Libanon".
UNIFIL meldt in de verklaring, die onder meer op X gedeeld is, niet door wie de VN-militairen zijn aangevallen. Rondom en op toegangswegen naar het vliegveld van Beiroet vonden donderdag- en vrijdagavond wel protesten plaats. Daar waren Hezbollah-aanhangers bij betrokken.
De demonstraties ontstonden door een oplopend conflict tussen Iran en Libanon over de landingsrechten van elkaars vliegtuigen. Verschillende landingen werden geblokkeerd nadat het Israëlische leger Iran ervan beschuldigde passagiersvliegtuigen in te zetten om geld naar Libanon te smokkelen, bedoeld voor Hezbollah. Israël zei dat "niet toe te staan". Iran interpreteerde dat als een dreigement om een passagierstoestel aan te vallen. De Libanese minister van Buitenlandse Zaken liet weten samen met Iran te werken aan een diplomatieke oplossing.
President Joseph Aoun reageerde verontwaardigd op de aanval op de VN-militairen. Zijn kantoor beloofde in een verklaring dat de daders hun straf niet zullen ontlopen. Later maakten de autoriteiten bekend dat meer dan 25 arrestaties zijn verricht. Het is nog onduidelijk waar de arrestanten precies van worden verdacht.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Waarnemend directeur Todd Lyons van de Amerikaanse immigratiedienst ICE heeft gezegd dat twee ICE-agenten onder ede "onwaarheden" lijken te hebben verkondigd over het neerschieten van een migrant in de staat Minnesota. De agenten wachten mogelijk federale aanklachten voor hun daden, aldus Lyons.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BELGA) - De man die vrijdagavond in Parijs werd neergeschoten toen hij agenten met een mes bedreigde, is aan zijn verwondingen bezweken. Dat meldt het Franse openbaar ministerie voor terrorismebestrijding.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse politie heeft een man neergeschoten die een agent probeerde neer te steken tijdens een ceremonie bij de Arc de Triomphe in het centrum van Parijs. De man raakte gewond en is naar het ziekenhuis gebracht, meldt de zender France24.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Frankrijk bespreekt met Duitsland, het Verenigd Koninkrijk, Zweden en waarschijnlijk nog andere Europese landen hoe het zijn bescherming met kernwapens met hen kan delen. Ze zouden bijvoorbeeld samen kunnen gaan oefenen met Frankrijks nucleaire capaciteiten, opperde president Emmanuel Macron.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering zet een plan door om 38,3 miljard dollar (zo'n 32,3 miljard euro) te steken in een uitbreiding van de detentiecentra die immigratiedienst ICE gebruikt. Volgens overheidsfunctionarissen zal de uitbreiding deportaties van illegale immigranten versnellen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bij zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky aangedrongen op een deal met Rusland. Als Zelensky niet nu in actie komt, mist hij een "geweldige kans" voor vrede, aldus Trump tegen verslaggevers bij het Witte Huis. Rusland wil volgens hem een deal sluiten.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse troepen die in Europa zijn gelegerd, zullen niet snel elders nodig zijn, denken de Verenigde Staten. Als de VS ergens in de wereld moeten ingrijpen, zijn het vaak eenheden van thuis of uit andere delen van de wereld die daarvoor geschikter zijn, zegt onderminister Elbridge Colby op de veiligheidsconferentie in München.
6 uur geleden