Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN-vredesmacht Libanon meldt dat Israëli's basis binnendrongen

VN-vredesmacht Libanon meldt dat Israëli's basis binnendrongen

BEIROET (ANP/AFP) - De vredesmacht van de Verenigde Naties in het zuiden van Libanon (UNIFIL) meldt dat "twee Israëlische tanks met geweld een positie van UNIFIL in Zuid-Libanon zijn binnengedrongen". Daarbij zou op het toegangshek van de basis zijn gevuurd. Het hek werd verwoest door twee tanks die er binnendrongen. Ze vertrokken na ongeveer drie kwartier. Door rook na explosies zijn vijftien blauwhelmen onwel geworden volgens UNIFIL.

Het incident zou in een kampement van UNIFIL in Ramyah zijn geweest. Dat dorp ligt circa een halve kilometer van de Israëlische grens. De Verenigde Naties spreken van "schokkende schendingen" van de over UNIFIL gemaakte afspraken. De Israëlische strijdkrachten stellen dat het incident schromelijk wordt overdreven. Een Israëlische tank was bezig met een operatie voor de evacuatie van gewonde soldaten en reed daarbij achteruit per ongeluk enkele meters het terrein van UNIFIL op, zo luidde de verklaring.

De Israëlische premier Benjamin Netanyahu noemde de VN recent nog "een grap", omdat die onevenredig veel resoluties tegen Israël zou aannemen. Dat deed hij in een speech voor de Algemene Vergadering van de VN. Netanyahu zei zondag nog dat de VN-macht zich moet terugtrekken uit gebieden waar Israël tegen de Libanese beweging Hezbollah vecht.

Eerder al drongen de Israëlische strijdkrachten aan op het vertrek van UNIFIL uit de grensregio. De blauwhelmen zouden niet dichter bij de grens met Israël moeten komen dan op 5 kilometer afstand. Het VN-hoofdkwartier aan de kust is in Naqoura op 3 kilometer van de Israëlische grens. De VN-vredesmacht heeft geweigerd zich terug te trekken. Er zijn de afgelopen dagen vijf blauwhelmen gewond geraakt in het zuiden van Libanon.

Meer uit Buitenland

CNN: VS starten onderzoek naar Trump-aanklager E. Jean Carroll

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar E. Jean Carroll, de oud-columniste die de Amerikaanse president Donald Trump beschuldigde van seksuele aanranding. Dat meldt CNN op basis van meerdere bronnen die bekend zijn met de zaak.

11 minuten geleden
Jill Biden: ik dacht dat Joe beroerte kreeg in debat met Trump

WASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse first lady Jill Biden zegt dat ze tijdens het zwakke debatoptreden van haar man Joe Biden tegen Donald Trump in 2024 dacht dat hij een beroerte kreeg. Dat zegt ze in een interview met CBS News Sunday Morning, dat dit weekend wordt uitgezonden.

12 minuten geleden
Verenigde Staten voeren nieuwe aanvallen uit op Iran

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft nieuwe aanvallen uitgevoerd op Iran. Dat heeft een Amerikaanse functionaris woensdag aan Reuters gemeld.

14 minuten geleden
Iraanse media melden explosies nabij havenstad Bandar Abbas

TEHERAN (ANP) - In de nacht van woensdag op donderdag zijn drie explosies gehoord ten oosten van de Iraanse havenstad Bandar Abbas. Dat meldden Iraanse media donderdagochtend vroeg.

18 minuten geleden
Trump: geen zorgen om politieke gevolgen van oorlog met Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag gezegd dat hij zich geen zorgen maakt over de politieke gevolgen van een langdurig conflict met Iran. Hij deed die uitspraak tijdens een kabinetsvergadering in het Witte Huis.

19 minuten geleden
VN-rapporteur Palestijnse gebieden opnieuw op sanctielijst VS

WASHINGTON (ANP) - De VS hebben de VN-rapporteur voor de mensenrechten in de bezette Palestijnse gebieden, Francesca Albanese, opnieuw op een sanctielijst van individuen gezet. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Financiën.

2 uur geleden
Israël verklaart zuiden van Libanon tot 'gevechtszone'

BEIROET (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft heel Zuid-Libanon verklaard tot "gevechtszone" en inwoners opgeroepen te evacueren. Dat meldt de Arabischtalige woordvoerder van de IDF op X.

6 uur geleden