Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN-vredesmacht Libanon meldt dat Israëli's basis binnendrongen

VN-vredesmacht Libanon meldt dat Israëli's basis binnendrongen

BEIROET (ANP/AFP) - De vredesmacht van de Verenigde Naties in het zuiden van Libanon (UNIFIL) meldt dat "twee Israëlische tanks met geweld een positie van UNIFIL in Zuid-Libanon zijn binnengedrongen". Daarbij zou op het toegangshek van de basis zijn gevuurd. Het hek werd verwoest door twee tanks die er binnendrongen. Ze vertrokken na ongeveer drie kwartier. Door rook na explosies zijn vijftien blauwhelmen onwel geworden volgens UNIFIL.

Het incident zou in een kampement van UNIFIL in Ramyah zijn geweest. Dat dorp ligt circa een halve kilometer van de Israëlische grens. De Verenigde Naties spreken van "schokkende schendingen" van de over UNIFIL gemaakte afspraken. De Israëlische strijdkrachten stellen dat het incident schromelijk wordt overdreven. Een Israëlische tank was bezig met een operatie voor de evacuatie van gewonde soldaten en reed daarbij achteruit per ongeluk enkele meters het terrein van UNIFIL op, zo luidde de verklaring.

De Israëlische premier Benjamin Netanyahu noemde de VN recent nog "een grap", omdat die onevenredig veel resoluties tegen Israël zou aannemen. Dat deed hij in een speech voor de Algemene Vergadering van de VN. Netanyahu zei zondag nog dat de VN-macht zich moet terugtrekken uit gebieden waar Israël tegen de Libanese beweging Hezbollah vecht.

Eerder al drongen de Israëlische strijdkrachten aan op het vertrek van UNIFIL uit de grensregio. De blauwhelmen zouden niet dichter bij de grens met Israël moeten komen dan op 5 kilometer afstand. Het VN-hoofdkwartier aan de kust is in Naqoura op 3 kilometer van de Israëlische grens. De VN-vredesmacht heeft geweigerd zich terug te trekken. Er zijn de afgelopen dagen vijf blauwhelmen gewond geraakt in het zuiden van Libanon.

Meer uit Buitenland

Internationale monitor: geen hongersnood meer in Gazastrook

NEW YORK/LONDEN (ANP/RTR) - Volgens internationale waarnemers is er momenteel geen hongersnood meer in de Gazastrook. Dit komt door de verbetering van de aanvoer van goederen sinds het bestand tussen Israël en Hamas dat 10 oktober inging. Maar de toestand blijft nog steeds kritiek. Bij hervatting van de vijandelijkheden kan het risico op hongersnood half april weer terug zijn.

55 minuten geleden
WHO: ruim 1000 patiënten overleden in afwachting evacuatie Gaza

GENÈVE (ANP) - In de Gazastrook zijn in de afgelopen anderhalf jaar meer dan duizend mensen overleden die in afwachting waren van een medische evacuatie, meldt de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) op X. Topman Tedros Adhanom Ghebreyesus roept meer landen op om "hun deuren te openen voor de patiënten uit Gaza".

56 minuten geleden
Eerste aanval Oekraïne op schip schaduwvloot op Middellandse Zee

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft voor het eerst een schip van de Russische schaduwvloot aangevallen op de Middellandse Zee, meldt een bron van de Oekraïense veiligheidsdienst SBOe. Het vaartuig zou flinke schade hebben opgelopen, maar leeg zijn geweest op het moment van de droneaanval.

2 uur geleden
Dertien aanhoudingen en zes gewonde agenten bij protesten Brussel

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Bij boerenprotesten zijn donderdag dertien mensen aangehouden in Brussel, meldt de politie daar. In zeven gevallen gaat het om een aanhouding waarbij de demonstranten ook strafrechtelijk kunnen worden vervolgd. Vier agenten raakten gewond.

2 uur geleden
Staking Louvre voorbij, museum vrijdag weer open "als normaal"

PARIJS (ANP/AFP) - De staking bij het Louvre is voorlopig voorbij. Het museum is volgens vakbonden en de directie vrijdag "als normaal" geopend. Medewerkers staaktes sinds maandag vanwege verslechterende arbeidsomstandigheden en personeelstekorten. Als hier niets aan verandert, willen vakbonden 5 januari weer in overleg voor een nieuwe staking.

3 uur geleden
Oekraïne ontvangt 1003 lichamen uit Rusland

KYIV (AFP/RTR) - Oekraïne heeft de lichamen van 1003 vermoedelijke militairen ontvangen uit Rusland, melden de Oekraïense autoriteiten. De identiteit van de overledenen moet nog worden vastgesteld. De militairen zouden zijn omgekomen tijdens gevechten met Rusland.

3 uur geleden
Poetin: zie geen bereidheid van Oekraïne voor vredesgesprekken

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin ziet tot nu toe geen bereidheid van Oekraïne voor vredesgesprekken. Dat zei hij tijdens zijn jaarlijkse persconferentie. "Ze weigeren dit conflict op vreedzame wijze te beëindigen." Poetin benadrukt dat Rusland "klaar en bereid" is de oorlog in Oekraïne vreedzaam te beëindigen.

3 uur geleden