VN-vredesmacht Libanon meldt dat Israëli's basis binnendrongen
BEIROET (ANP/AFP) - De vredesmacht van de Verenigde Naties in het zuiden van Libanon (UNIFIL) meldt dat "twee Israëlische tanks met geweld een positie van UNIFIL in Zuid-Libanon zijn binnengedrongen". Daarbij zou op het toegangshek van de basis zijn gevuurd. Het hek werd verwoest door twee tanks die er binnendrongen. Ze vertrokken na ongeveer drie kwartier. Door rook na explosies zijn vijftien blauwhelmen onwel geworden volgens UNIFIL.
Het incident zou in een kampement van UNIFIL in Ramyah zijn geweest. Dat dorp ligt circa een halve kilometer van de Israëlische grens. De Verenigde Naties spreken van "schokkende schendingen" van de over UNIFIL gemaakte afspraken. De Israëlische strijdkrachten stellen dat het incident schromelijk wordt overdreven. Een Israëlische tank was bezig met een operatie voor de evacuatie van gewonde soldaten en reed daarbij achteruit per ongeluk enkele meters het terrein van UNIFIL op, zo luidde de verklaring.
De Israëlische premier Benjamin Netanyahu noemde de VN recent nog "een grap", omdat die onevenredig veel resoluties tegen Israël zou aannemen. Dat deed hij in een speech voor de Algemene Vergadering van de VN. Netanyahu zei zondag nog dat de VN-macht zich moet terugtrekken uit gebieden waar Israël tegen de Libanese beweging Hezbollah vecht.
Eerder al drongen de Israëlische strijdkrachten aan op het vertrek van UNIFIL uit de grensregio. De blauwhelmen zouden niet dichter bij de grens met Israël moeten komen dan op 5 kilometer afstand. Het VN-hoofdkwartier aan de kust is in Naqoura op 3 kilometer van de Israëlische grens. De VN-vredesmacht heeft geweigerd zich terug te trekken. Er zijn de afgelopen dagen vijf blauwhelmen gewond geraakt in het zuiden van Libanon.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/AFP) - In verschillende delen van Israël waren zaterdagavond meerdere explosies te horen, nadat het Israëlische leger meldde dat Iran een nieuwe reeks raketten had gelanceerd.
13 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens president Donald Trump is een groot deel van de Iraanse leiding omgekomen bij de gezamenlijke Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran. "Een groot deel wel, ja. We weten niet alles, maar een groot deel wel. Het was een zeer krachtige aanval", zei hij zaterdag in een telefoongesprek met ABC News.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse leider Ali Khamenei is dood en zijn lichaam is gevonden. Dat zegt een hoge Israëlische functionaris tegen persbureau Reuters. Iran heeft de dood van Khamenei nog niet bevestigd.
2 uur geledenJERUZALEM/TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zaterdag gezegd dat er veel aanwijzingen zijn dat de Iraanse ayatollah Ali Khamenei "er niet meer is", zonder diens dood expliciet te bevestigen.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Als onderdeel van de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran zijn dertig bommen op het wooncomplex van de Iraanse ayatollah Ali Khamenei gegooid. Dat zegt Amit Segal, een vertrouweling van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu, tegen de Israëlische omroep Channel 12. Het lot van Khamenei is nog altijd niet duidelijk.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Aanhangers van het Iraanse regime zijn zaterdag op motoren de straat opgegaan in hoofdstad Teheran. Ze zwaaiden met de Iraanse vlag en er was muziek, melden journalisten van AFP.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran zijn zeker 201 mensen om het leven gekomen. Dat melden Iraanse media op basis van hulporganisatie de Rode Halve Maan. Zeker 747 mensen zouden gewond zijn geraakt bij de aanvallen.
4 uur geleden