Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN-vluchtelingenorganisatie meldt 80 miljoen vluchtelingen

VN-vluchtelingenorganisatie meldt 80 miljoen vluchtelingen

DEN HAAG (ANP) - De vluchtelingenorganisatie van de Verenigde Naties (UNHCR) schat dat er halverwege dit jaar bijna 80 miljoen mensen op pad waren die van huis en haard zijn verdreven door gewapende conflicten, vervolgingen en mensenrechtenschendingen. Bijna 35 miljoen waren naar het buitenland gevlucht en de rest is in eigen land ontheemd geraakt. Ruim vier miljoen naar het buitenland uitgeweken ontheemden hebben asiel aangevraagd, volgens schattingen van de UNHCR.

VN-chef António Guterres heeft eerder dit jaar opgeroepen tot een wereldwijd staak-het-vuren vanwege het coronavirus, maar dat heeft geen gehoor gevonden. De strijd in bijvoorbeeld in Congo, Jemen, Mozambique, Somalië en Syrië ging onverminderd door.

Volgens de vluchtelingencommissaris van de VN, Filippo Grandi, is het aantal mensen dat door geweld op drift raakt in tien jaar tijd verdubbeld. "De internationale gemeenschap slaagt er niet in om vrede te waarborgen, we overschrijden weer een sombere mijlpaal, die steeds hoger zal worden, tenzij wereldleiders oorlogen stoppen", aldus Grandi.

Voor mensen op de vlucht vormt de coronapandemie een crisis bovenop een crisis. Maatregelen om de verspreiding van Covid-19 tegen te gaan, maken het voor vluchtelingen moeilijker om in veiligheid te komen. Op het hoogtepunt van de eerste golf van het coronavirus in april sloten 168 landen hun grenzen geheel of gedeeltelijk. Daarvan maakten negentig landen geen uitzondering voor mensen die asiel zochten. Momenteel zijn er 111 landen die met steun van de vluchtelingenorganisatie oplossingen hebben gevonden om ervoor te zorgen dat hun asielstelsel tijdens deze pandemie toch volledig of gedeeltelijk operationeel is.

Meer uit Buitenland

Trump wil bestand met Iran niet verlengen, dringt aan op deal

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump wil het bestand met Iran niet verlengen. De Amerikaanse president heeft tegen nieuwszender CNBC gezegd dat zijn land in plaats daarvan een deal met Iran zal sluiten over het stoppen van de oorlog.

59 minuten geleden
Tiener aangeklaagd voor brandstichting bij synagoge in Londen

LONDEN (ANP) - Een 17-jarige jongen is aangeklaagd voor brandstichting bij een synagoge in Londen. In de Britse hoofdstad hebben de afgelopen weken aanvallen op diverse Joodse locaties plaatsgevonden, wat heeft geleid tot extra veiligheidsmaatregelen.

2 uur geleden
Paus Leo herdenkt voorganger Franciscus, een jaar na overlijden

MALABO (ANP/RTR/DPA) - Paus Leo heeft een jaar na het overlijden van Franciscus stilgestaan bij de nalatenschap van zijn voorganger. Leo sprak zijn dankbaarheid uit voor wat Franciscus tijdens zijn leven heeft betekend voor de katholieke kerk en voor de wereld.

2 uur geleden
Duitse minister: opschorten associatieverdrag Israël ongepast

LUXEMBURG (ANP) - Het opschorten van het EU-associatieverdrag met Israël is "ongepast", vindt de Duitse minister Johann Wadephul van Buitenlandse Zaken. Wel is het noodzakelijk om "cruciale kwesties" met Israël te bespreken, zoals de invoering van de doodstraf. Dat zei Wadephul in Luxemburg, waar de EU-ministers van Buitenlandse Zaken dinsdag onder meer de situatie in het Midden-Oosten bespreken.

2 uur geleden
EU-buitenlandministers hopen op nieuwe wind na vertrek Orbán

LUXEMBURG (ANP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van diverse EU-landen hopen op een nieuwe wind in Europa zodra de huidige Hongaarse premier Viktor Orbán na diens verkiezingsnederlaag is vertrokken. "We zagen de regering onder Orbán bewust gebruikmaken van het blokkeren en chanteren van Europese gezamenlijke actie", zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) voor een overleg in Luxemburg met zijn EU-collega's. De CDA'er hoopt dat dit verandert onder Orbáns opvolger Péter Magyar.

3 uur geleden
Reddingsteam bultrugwalvis Timmy heeft last van vermoeidheid

WISMAR (ANP/DPA) - Het team dat zich aan de Noord-Duitse kust inzet voor de bultrugwalvis Timmy die daar eind maart is gestrand, heeft last van vermoeidheid. Walter Gunz, medeoprichter van het team en medefinancier van MediaMarkt, zei dat hij de afgelopen acht dagen drie tot vier uur per nacht heeft geslapen. "We zijn ten einde raad", aldus Gunz. Maar hij verzekert dat het werk doorgaat.

4 uur geleden
Kallas hoopt woensdag op positief besluit EU-lening Oekraïne

LUXEMBURG (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwacht dat er woensdag "een aantal positieve beslissingen" wordt genomen over de EU-lening van 90 miljard euro voor Oekraïne. "Oekraïne heeft deze lening echt nodig. En het is ook een teken dat Rusland Oekraïne niet kan overleven", zei Kallas dinsdag bij aankomst in Luxemburg. Daar vergaderen de EU-ministers van Buitenlandse Zaken over onder meer de situatie in Oekraïne.

4 uur geleden