VN-Veiligheidsraad zondag bijeen vanwege geweld Gaza
NEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties komt zondag bijeen om te vergaderen over het opgelaaide conflict tussen Israël en de Palestijnen. Volgens diplomatieke bronnen staat de bijeenkomst gepland om 14.00 uur.
Eerder op donderdag werd bekend dat een spoedzitting op vrijdag niet door zou gaan. Diplomaten zeiden dat de Verenigde Staten niets voelden voor een openbare spoedzitting, die was aangevraagd door Tunesië, Noorwegen en China.
De raad heeft deze week al twee keer achter gesloten deuren vergaderd over de escalatie van het geweld in de Gazastrook. Dat leidde niet tot een gezamenlijke verklaring. Daar hadden alle vijftien leden mee moeten instemmen, maar naar verluidt lagen de VS dwars.
Washington geldt als een belangrijke bondgenoot van Israël. De Amerikaanse regering benadrukte deze week dat de Israëliërs het recht hebben zich te verdedigen tegen raketaanvallen, maar riep ook op al het mogelijke te doen om burgerslachtoffers te voorkomen.
De raketbeschietingen en luchtaanvallen hebben tot dusver aan tientallen mensen het leven gekost. De Palestijnse autoriteiten maakten melding van 83 doden, onder wie 17 kinderen. In Israël kwamen minstens zeven mensen om het leven, onder wie een zesjarige.
Diplomaten hadden eerder gezegd dat ook Israël en de Palestijnen vertegenwoordigd zouden zijn bij de bijeenkomst van vrijdag. Een ingewijde zegt nu dat Washington de vergadering van de raad wil uitstellen tot dinsdag.
Vier Europese leden van de raad kwamen deze week alvast met een eigen gezamenlijke verklaring. Noorwegen, Estland, Frankrijk en Ierland noemden het onacceptabel dat ook veel burgerslachtoffers vallen bij de strijd.
Meer uit Buitenland
NAIROBI (ANP/RTR) - In Kenia is de tweede met ebola besmette persoon overleden. Dat meldt het ministerie van Volksgezondheid van dat land. In totaal zijn in Kenia nu negen besmettingen bekend, van wie twee patiënten dus zijn overleden.
35 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn ministerie van Justitie een rechtszaak laten instellen tegen het erkennen van de uitkomst van de midtermverkiezingen in Alaska, mocht daar de Republikeinse kandidaat niet winnen. Dat meldt het staatshoofd vrijdag.
53 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Noodweer en windstoten hebben op meerdere plekken in West-Europa tot problemen geleid. Het noodweer dat gepaard gaat met storm Austen trok de afgelopen uren noordwaarts richting België en Nederland.
2 uur geledenTAIPEI (ANP/AFP) - In Taiwan is één persoon omgekomen en zijn zeker 350 gewond geraakt door de gevolgen van tyfoon Champi in Taiwan. Volgens de autoriteiten werd een persoon meegesleurd door golven die door de tyfoon werden opgewekt, waarna de persoon overleed.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft de dodelijke schietpartij bij Trappes, nabij Parijs, vrijdag een "daad van terreur" genoemd. Ook zei hij dat de slachtoffers doelwit waren vanwege hun religie en huidskleur. Macron noemde het incident verder een keerpunt voor Frankrijk.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De antiterrorismeafdeling van het Franse OM heeft formeel een terrorismeonderzoek geopend naar de verdachte van de dodelijke schietpartij nabij Parijs eerder op vrijdag. Daardoor kwam al zeker één iemand om het leven. Vijf anderen zijn gewond, van wie er drie in kritieke toestand verkeren. Een van hen is een 12-jarig meisje.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Een afvaardiging van de Franse scholieren roept op tot nieuwe demonstraties na in hun ogen niet toereikende toezeggingen van president Emmanuel Macron. Volgens de groep deed het Franse staatshoofd enkele heldere toezeggingen over onderwijshervormingen, maar is het wachten op "concrete voortgang", zo meldt BFMTV.
4 uur geleden