VN-Veiligheidsraad veroordeelt aanvallen op UNIFIL
NEW YORK (ANP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties heeft woensdag de recente aanvallen op de VN-vredesmissie in Libanon (UNIFIL) veroordeeld. Ook roept het alle partijen op om de veiligheid van blauwhelmen te respecteren.
In een verklaring veroordeelde de Veiligheidsraad de aanvallen op 29 oktober, 7 november en 8 november, waarbij verschillende blauwhelmen gewond raakten. Vredestroepen "mogen nooit het doelwit van een aanval zijn", aldus de Veiligheidsraad, die niet stelt wie verantwoordelijk is voor de aanvallen.
Op 29 oktober raakte een raket, "waarschijnlijk" afgevuurd door de militante organisatie Hezbollah, het hoofdkwartier van UNIFIL in het zuiden van Libanon, meldde de VN-vredesmissie. Oostenrijk liet weten dat acht van zijn soldaten daarbij gewond raakten.
Op 7 november raakten vijf vredeshandhavers gewond bij een Israëlische aanval. Daags nadien beschuldigde UNIFIL het Israëlische leger ervan een van zijn posten in het zuiden van Libanon "opzettelijk en direct" te hebben beschadigd.
Meer uit Buitenland
CARDIFF (ANP) - In Wales is voor het eerst een leider benoemd die zijn land zou willen afscheiden van het Verenigd Koninkrijk. Het parlement, de Senedd, heeft de nationalistische Rhun ap Iorwerth gekozen als eerste minister, nadat zijn partij Plaid Cymru vorige week de grootste werd bij de verkiezingen.
42 minuten geledenLONDEN (ANP) - Meer dan honderd Labour-parlementariërs hebben een steunbetuiging aan de Britse premier Keir Starmer getekend. Hij staat onder zware druk om af te treden, maar deze partijgenoten blijven achter hun leider staan.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland werkt aan een actievere vorm van cyberdefensie en wil gaan terugslaan na een toename van cyberaanvallen. Minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt kondigde nieuwe wetgeving aan om dat mogelijk te maken.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Steeds meer parlementariërs van de Britse Labourpartij spreken zich uit voor het vertrek van hun politieke leider, premier Keir Starmer. Omroep BBC meldt dat inmiddels 81 van de 403 Labour-parlementsleden duidelijk hebben gemaakt een andere leider te willen. Dat zijn er voldoende om een leiderschapsverkiezing af te dwingen waarmee ze Starmer opzij kunnen schuiven.
5 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn sinds het ingaan van een staakt-het-vuren vorige maand 380 mensen omgekomen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid tegen persbureau AFP. Onder de doden zouden 22 kinderen en 39 vrouwen zijn.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland bevestigt dat het bestand met Oekraïne ten einde is gekomen en gevechtsoperaties worden hervat. "Het humanitaire staakt-het-vuren is afgelopen", zei een woordvoerder van het Kremlin.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische parlement heeft de oprichting goedgekeurd van een tribunaal voor het berechten van Palestijnen die worden verdacht van deelname aan de aanvallen van 7 oktober 2023. Daar kan ook de doodstraf worden opgelegd.
6 uur geleden