VN-Veiligheidsraad veroordeelt aanvallen op UNIFIL
NEW YORK (ANP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties heeft woensdag de recente aanvallen op de VN-vredesmissie in Libanon (UNIFIL) veroordeeld. Ook roept het alle partijen op om de veiligheid van blauwhelmen te respecteren.
In een verklaring veroordeelde de Veiligheidsraad de aanvallen op 29 oktober, 7 november en 8 november, waarbij verschillende blauwhelmen gewond raakten. Vredestroepen "mogen nooit het doelwit van een aanval zijn", aldus de Veiligheidsraad, die niet stelt wie verantwoordelijk is voor de aanvallen.
Op 29 oktober raakte een raket, "waarschijnlijk" afgevuurd door de militante organisatie Hezbollah, het hoofdkwartier van UNIFIL in het zuiden van Libanon, meldde de VN-vredesmissie. Oostenrijk liet weten dat acht van zijn soldaten daarbij gewond raakten.
Op 7 november raakten vijf vredeshandhavers gewond bij een Israëlische aanval. Daags nadien beschuldigde UNIFIL het Israëlische leger ervan een van zijn posten in het zuiden van Libanon "opzettelijk en direct" te hebben beschadigd.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft het ministerie van Defensie opdracht gegeven om onmiddellijk te beginnen met het testen van kernwapens. Dat zei hij op Truth Social, vlak voor een ontmoeting met de Chinese president Xi Jinping in Zuid-Korea.
2 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Een Amerikaanse rechter heeft twee mannen een gevangenisstraf van 25 jaar opgelegd voor het beramen van een aanslag op een Iraanse activiste. Zij waren volgens de aanklagers in 2022 door het Iraanse regime ingehuurd om de prominente journalist Masih Alinejad te vermoorden, maar dat werd voorkomen.
4 uur geledenKINGSTON (ANP/RTR) - In Jamaica zijn zeker vier mensen omgekomen door de orkaan Melissa, meldt minister Desmond McKenzie. De orkaan heeft de eilandstaat inmiddels verlaten en langzaam wordt duidelijk hoe groot de schade is.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de Grote Kerk in Den Haag waar JA21 de uitslagen van de Tweede Kamerverkiezingen volgt, klinkt woensdagavond gejuich en applaus en mensen geven elkaar een high five. Volgens de eerste exitpoll die om 21.00 uur werd gepresenteerd door de NOS, krijgt de partij 9 zetels. Dat zijn er 8 meer dan nu.
6 uur geledenOSLO (ANP/DPA) - De man die zes jaar geleden een aanslag wilde plegen in een moskee in Noorwegen is veroordeeld tot een gevangenisstraf van 21 jaar. Hij kreeg die straf in 2020 ook al, maar de zaak moest opnieuw worden behandeld nadat een deskundige twijfels had geuit over zijn mentale gesteldheid tijdens de misdaad.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Franse parlement heeft een nieuwe wet aangenomen over verkrachtingen. Vanaf nu gelden alle seksuele handelingen zonder expliciete consent (toestemming) vooraf als verkrachting.
8 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/AFP/RTR) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva is niet te spreken over het hoge dodental bij een politieoperatie in Rio de Janeiro. Dat maakte zijn minister van Justitie bekend. "De president is geschokt door het aantal dodelijke incidenten en was verbaasd dat een operatie van deze omvang werd opgezet zonder medeweten van de federale overheid", zei bewindsman Ricardo Lewandowski.
9 uur geleden