VN-Veiligheidsraad veroordeelt aanvallen op UNIFIL
NEW YORK (ANP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties heeft woensdag de recente aanvallen op de VN-vredesmissie in Libanon (UNIFIL) veroordeeld. Ook roept het alle partijen op om de veiligheid van blauwhelmen te respecteren.
In een verklaring veroordeelde de Veiligheidsraad de aanvallen op 29 oktober, 7 november en 8 november, waarbij verschillende blauwhelmen gewond raakten. Vredestroepen "mogen nooit het doelwit van een aanval zijn", aldus de Veiligheidsraad, die niet stelt wie verantwoordelijk is voor de aanvallen.
Op 29 oktober raakte een raket, "waarschijnlijk" afgevuurd door de militante organisatie Hezbollah, het hoofdkwartier van UNIFIL in het zuiden van Libanon, meldde de VN-vredesmissie. Oostenrijk liet weten dat acht van zijn soldaten daarbij gewond raakten.
Op 7 november raakten vijf vredeshandhavers gewond bij een Israëlische aanval. Daags nadien beschuldigde UNIFIL het Israëlische leger ervan een van zijn posten in het zuiden van Libanon "opzettelijk en direct" te hebben beschadigd.
Meer uit Buitenland
NUUK (ANP/AFP) - Militairen die Denemarken naar Groenland had gestuurd, kregen de opdracht mee gevechtsklaar te zijn voor het geval de Verenigde Staten het gebied zouden aanvallen. Dat meldde de Deense publieke omroep DR vrijdag.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Uit de voorlopige onderzoeksresultaten naar de dodelijke treinbotsing bij het Spaanse Adamuz blijkt dat een scheur in het spoor daar al zat voordat het voorval plaatsvond. Dat schrijft het instituut dat het voorval onderzoekt.
1 uur geledenROME (ANP) - Veel internationale sterren zijn vrijdag in Rome voor de uitvaart van de Italiaanse modeontwerper Valentino Garavani. Onder anderen modejournalist Anna Wintour, actrice Anne Hathaway en modeontwerper en filmregisseur Tom Ford kwamen in de ochtend aan bij de basiliek di Santa Maria degli Angeli e dei Martiri.
1 uur geledenJAKARTA (ANP/DPA) - Zoekteams hebben het tiende en laatste slachtoffer geborgen van een vliegtuigcrash zaterdag op het Indonesische eiland Sulawesi. Alle inzittenden kwamen bij de crash om het leven.
2 uur geledenWARSCHAU/BRUSSEL (ANP/RTR) - Polen en de EU sturen bijna duizend aggregaten naar Oekraïne om dat land te helpen de strenge winter door te komen. In Oekraïne is het de afgelopen tijd zeer koud, met uitschieters tot 20 graden onder nul.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - De onderhandelingen tussen de VS en Denemarken over het versterken van de veiligheid in de Noordpoolregio kunnen "redelijk snel" beginnen. Dat heeft de Deense minister van Buitenlandse Zaken, Lars Løkke Rasmussen, gezegd tegen de Deense publieke omroep. Rasmussen zei niet publiek te zullen maken wanneer die gesprekken plaatsvinden, omdat dat een "kalm proces" in de weg staat.
4 uur geledenKARACHI (ANP/AFP) - Het dodental door een brand in het grootste winkelcentrum van Pakistan is gestegen naar 67. Donderdag meldden lokale autoriteiten nog een dodental van 55. "Er zijn autopsies uitgevoerd op 67 lichamen", aldus de woordvoerder van de provinciale overheid, die eraan toevoegde dat DNA-onderzoek om de slachtoffers te identificeren nog gaande is.
4 uur geleden