VN-Veiligheidsraad veroordeelt aanvallen op UNIFIL
NEW YORK (ANP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties heeft woensdag de recente aanvallen op de VN-vredesmissie in Libanon (UNIFIL) veroordeeld. Ook roept het alle partijen op om de veiligheid van blauwhelmen te respecteren.
In een verklaring veroordeelde de Veiligheidsraad de aanvallen op 29 oktober, 7 november en 8 november, waarbij verschillende blauwhelmen gewond raakten. Vredestroepen "mogen nooit het doelwit van een aanval zijn", aldus de Veiligheidsraad, die niet stelt wie verantwoordelijk is voor de aanvallen.
Op 29 oktober raakte een raket, "waarschijnlijk" afgevuurd door de militante organisatie Hezbollah, het hoofdkwartier van UNIFIL in het zuiden van Libanon, meldde de VN-vredesmissie. Oostenrijk liet weten dat acht van zijn soldaten daarbij gewond raakten.
Op 7 november raakten vijf vredeshandhavers gewond bij een Israëlische aanval. Daags nadien beschuldigde UNIFIL het Israëlische leger ervan een van zijn posten in het zuiden van Libanon "opzettelijk en direct" te hebben beschadigd.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Ruim vierhonderd actievoerders hebben bij de Amerikaanse ambassade in Brussel gedemonstreerd tegen de Amerikaanse inval in Venezuela van zaterdag en de "illegale ontvoering" van staatshoofd Nicolás Maduro. Het protest was een initiatief van onder meer de organisaties Intal Globalize Solidarity en Vrede vzw.
9 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zien onder meer het blokkeren van de oliehandel als een manier om de komende tijd "enorme" druk uit te oefenen op Venezuela. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio tegen het programma Face the Nation.
45 minuten geledenBARQUISIMETO (ANP) - De Venezolaanse bevolking verkeert zondagochtend nog steeds in een staat van "shock" volgens verschillende ooggetuigen in de Venezolaanse stad Barquisimeto. Het is zeer rustig op straat. Voor benzinepompen en winkels met etenswaren vormen zich in de grote steden al minder rijen dan zaterdag.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu ziet in de protesten in Iran een mogelijk keerpunt. "Het is heel goed mogelijk dat we een moment hebben bereikt waarop het Iraanse volk zijn lot in eigen handen neemt", verklaarde hij volgens zijn kantoor.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Steeds minder mensen vragen asiel aan in Duitsland. Het ging volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken om ruim 113.000 nieuwe asielaanvragen in 2025, veel minder dan een jaar eerder. Toen betrof het bijna 230.000 aanvragen en in 2023 circa 329.000.
3 uur geledenBARQUISIMETO (ANP) - Het herstel van de democratie in Venezuela zal een langdurig proces vol gevaren en valstrikken zijn. Dat zegt oud-hoofdredacteur José Ángel Ocanto (69) van het inmiddels verdwenen regionale dagblad El Impulso vanuit de Venezolaanse stad Barquisimeto tegen het ANP. "Alleen een transitie die voortkomt uit de diepste gevoelens van het Venezolaanse volk is een betrouwbare garantie voor stabiliteit en een veelbelovende toekomst van Venezuela", aldus Ocanto.
4 uur geledenPYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Korea vindt de Amerikaanse militaire actie tegen de Venezolaanse president Nicolás Maduro "een ernstige inbreuk op de soevereiniteit van een land". Het toont volgens Pyongyang weer aan wat de ware natuur is van de VS, een "brute schurkenstaat".
5 uur geleden