VN-Veiligheidsraad stemt over gevechtspauzes in Gazastrook
NEW YORK (ANP/RTR) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties komt later woensdag bijeen voor een stemming over gevechtspauzes in de Gazastrook. De ontwerpresolutie die wordt voorgelegd roept om "onmiddellijke en langdurige humanitaire gevechtspauzes en corridors". De onderbrekingen moeten volgens het voorstel lang genoeg duren om serieuze hulp aan de bevolking te bieden.
Het is mogelijk dat de vijftien leden tellende raad de resolutie aanneemt volgens waarnemers. Er worden wel onthoudingen van stemmen verwacht. Een resolutie wordt aangenomen als er zeker negen stemmen voor zijn en geen van de vijf permanente leden, China, Frankrijk, Groot-Brittannië, Rusland en de VS, een veto uitspreekt.
In de Veiligheidsraad dienen de VS doorgaans de belangen van Israël. Dat lijkt bereid tot gevechtspauzes, maar nieuwe onderhandelingen daarover met bemiddelaars inclusief Qatar en daardoor met Hamas hebben nog geen resultaat opgeleverd.
Meer uit Buitenland
ROME (ANP/AFP) - Italië heeft een verdachte van de aanslag op de Nord Stream-pijpleidingen overgeleverd aan Duitsland. De Oekraïense man wordt gezien als een sleutelfiguur bij het opblazen van de onderzeese pijpleidingen in 2022.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement wil dat nationale parlementen meer betrokken worden bij de besluitvorming van de EU. 337 Europarlementariërs stemden voor een rapport dat daar aanbevelingen voor doet, 245 stemden tegen.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De EU en de EU-lidstaten moeten meer en hardere acties ondernemen tegen de oorlog en de humanitaire crisis in Soedan, vindt het Europees Parlement. De EU moet onder andere sancties opleggen aan belangrijke commandanten van de Soedanese paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) en het Soedanese leger (SAF).
2 uur geledenHONGKONG (ANP/RTR) - Het dodental door de brand in Hongkongse woontorens is opgelopen naar zeker 65. De regering zet een fonds van 300 miljoen Hongkongse dollar (ruim 33 miljoen euro) op om de getroffen bewoners te helpen.
2 uur geledenBISSAU (ANP/RTR/AFP) - De krijgsmacht van Guinee-Bissau heeft na een staatsgreep een hoge militair naar voren geschoven om het land te leiden. Generaal Horta Nta Na Man trad donderdag aan als interim-leider.
2 uur geledenERFURT (ANP/DPA) - Een man die zijn vrouw in brand stak in een Duitse tram, heeft daarvoor een levenslange gevangenisstraf opgelegd gekregen. De rechter vergeleek de poging tot femicide met een "openbare executie".
3 uur geledenJAKARTA (ANP/RTR) - Het dodental na de overstromingen en aardverschuivingen op het Indonesische eiland Sumatra blijft oplopen. De lokale autoriteiten zeggen dat zeker 61 mensen om het leven zijn gekomen.
3 uur geleden