Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN-Veiligheidsraad stemt over gevechtspauzes in Gazastrook

VN-Veiligheidsraad stemt over gevechtspauzes in Gazastrook

NEW YORK (ANP/RTR) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties komt later woensdag bijeen voor een stemming over gevechtspauzes in de Gazastrook. De ontwerpresolutie die wordt voorgelegd roept om "onmiddellijke en langdurige humanitaire gevechtspauzes en corridors". De onderbrekingen moeten volgens het voorstel lang genoeg duren om serieuze hulp aan de bevolking te bieden.

Het is mogelijk dat de vijftien leden tellende raad de resolutie aanneemt volgens waarnemers. Er worden wel onthoudingen van stemmen verwacht. Een resolutie wordt aangenomen als er zeker negen stemmen voor zijn en geen van de vijf permanente leden, China, Frankrijk, Groot-Brittannië, Rusland en de VS, een veto uitspreekt.

In de Veiligheidsraad dienen de VS doorgaans de belangen van Israël. Dat lijkt bereid tot gevechtspauzes, maar nieuwe onderhandelingen daarover met bemiddelaars inclusief Qatar en daardoor met Hamas hebben nog geen resultaat opgeleverd.

Meer uit Buitenland

Zelensky ziet 'belangrijke stappen' bij onderhandelingen Genève

KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft in de onderhandelingen met de Verenigde Staten over een nieuw Amerikaans vredesplan "uiterst gevoelige punten weten te behouden", zegt president Volodymyr Zelensky. De Oekraïense leider denkt dat zondag in Genève "belangrijke stappen" zijn gezet.

34 minuten geleden
Kremlin: nog geen plannen voor ontmoeting met onderhandelaars VS

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Kremlin-woordvoerder Dmitri Peskov zegt dat er nog geen plannen zijn voor een ontmoeting met Amerikaanse onderhandelaars over het vredesplan voor Oekraïne. Het Kremlin is niet op de hoogte gehouden van de uitkomst van vredesonderhandelingen op zondag in Genève, aldus Peskov.

35 minuten geleden
Costa: eensgezind standpunt EU over vrede Oekraïne is cruciaal

LUANDA (ANP) - "Een eensgezind en gecoördineerd EU-standpunt is essentieel voor een goede uitkomst van vredesonderhandelingen", benadrukt voorzitter van de EU-leiders António Costa. "Voor Oekraïne en voor Europa", schrijft hij op X.

46 minuten geleden
Parlementsvoorzitter Oekraïne: rode lijn bij opgeven van gebied

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense parlementsvoorzitter Roeslan Stefantsjoek heeft herhaald dat Oekraïne een "rode lijn" trekt bij het formeel opgeven van bezet gebied, het inperken van het leger en restricties op bondgenootschappen. Hij zei ook dat lidmaatschap van de Europese Unie en de NAVO onderdeel moet zijn van een toekomstig vredesplan.

1 uur geleden
Hoogste aanklager Spanje treedt af na zaak over lekken informatie

MADRID (ANP/RTR) - De hoogste aanklager van Spanje, Álvaro García Ortiz, heeft besloten af te treden. Hij werd vorige week door het hooggerechtshof schuldig bevonden aan het lekken van vertrouwelijke informatie, een nieuwe tegenslag voor de linkse minderheidsregering van premier Pedro Sánchez.

1 uur geleden
Hongarije roept Europa op 'rationeel' 28-puntenplan te steunen

BOEDAPEST (ANP) - Hongarije heeft steun uitgesproken voor het 28-puntenplan voor vrede tussen Oekraïne en Rusland. "Ons standpunt is duidelijk: elke Europese politicus heeft de plicht om dit plan volledig en onvoorwaardelijk te steunen, aangezien dit de rationele en humane keuze is", schreef minister van Buitenlandse Zaken Péter Szijjártó.

2 uur geleden
Vliegveld Vilnius weer open na nieuwe incidenten smokkelballonnen

VILNIUS (ANP/RTR) - De luchthaven van Vilnius is maandagochtend heropend na twee sluitingen wegens incidenten met ballonnen. Litouwen zegt dat Belarus de verstoringen heeft veroorzaakt met weerballonnen die smokkelwaar, zoals sigaretten, vervoerden en spreekt van een "hybride aanval".

2 uur geleden