
VN-Veiligheidsraad stemt over Gaza-resoluties van VS en Rusland
NEW YORK (ANP/RTR) - De leden van de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties stemmen woensdag over twee rivaliserende resoluties over de oorlog tussen Israël en Hamas, melden diplomaten. Zowel de Verenigde Staten als Rusland hebben een resolutie opgesteld om een oplossing te vinden voor de humanitaire situatie in de Gazastrook.
Beide landen willen dat noodhulp het gebied in kan om te voldoen aan de grote tekorten in Gaza. Er zijn tekorten aan onder meer water, geneesmiddelen, voedsel en brandstof. Het verschil tussen de resoluties is dat de VS oproepen tot gevechtspauzes om de hulp toe te staan het gebied in te trekken, terwijl Rusland vraagt om een humanitair staakt-het-vuren. Washington zei eerder dat een volledige wapenstilstand op dit moment ongewenst is, omdat dat in het voordeel van Hamas zou werken. Een pauze zou minder formeel zijn.
Brazilië stelde vorige week al een resolutie op voor humanitaire pauzes, maar toen gebruikten de VS hun veto in de Veiligheidsraad. De Amerikanen zeiden dat er meer tijd nodig was om diplomatieke resultaten te boeken en waren teleurgesteld dat er niet in de resolutie stond dat Israël het recht had om zich te verdedigen tegen de aanvallen van Hamas. De VS kwamen daarom zaterdag met een eigen voorstel. Dinsdag kondigde Rusland aan dat niet te kunnen steunen en dat het daarom een resolutie zou opstellen voor een staakt-het-vuren, een idee dat door veel Arabische landen gesteund wordt.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De NAVO moet haar luchtverdediging vervijfvoudigen en duizenden extra tanks en pantservoertuigen aanschaffen. Ook zijn er miljoenen meer artilleriegranaten nodig, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Het bondgenootschap zit verder verlegen om twee keer zoveel militaire transportmiddelen en andere ondersteunende zaken.
28 minuten geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor het eerst zijn zondag daadwerkelijk troepen van de Nationale Garde ingezet in Los Angeles tegen demonstranten die zich verzetten tegen de arrestatie van migranten in hun stad. Voor de derde dag op rij kwam het op meerdere plekken in de tweede stad van de Verenigde Staten tot botsingen tussen demonstranten en de politie en extra ordetroepen.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat het activistenschip Madleen van de Freedom Flotilla Coalition, dat op weg was naar Gaza, zijn koers heeft verlegd naar de kust van Israël. Iedereen aan boord is veilig volgens het bericht van het ministerie, en de activisten zullen volgens Israël eenmaal aan wal terugkeren naar hun landen van herkomst.
5 uur geledenTEL AVIV (ANP) - Freedom Flotilla Coalition stelt dat Israëlische militairen in de nacht van zondag op maandag activistenschip Madleen hebben "geënterd". Het contact met het schip, dat onderdeel is van Freedom Flotilla Coalition, is verbroken, voegde de organisatie daaraan toe in een bericht op Telegram.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Een voetbalfan is zondag om het leven gekomen na een val van de tribune tijdens de finale van de Nations League tussen Portugal en Spanje in München. Dat heeft de UEFA bevestigd aan het Duitse sportpersbureau SID.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Amerikaanse Democratische gouverneurs hebben zondag kritiek geuit op de inzet van troepen van de Nationale Garde door president Donald Trump om de protesten in Los Angeles de kop in te drukken. De gouverneurs stellen in een gezamenlijke verklaring dat de beslissingsmacht om de Nationale Garde in te zetten bij de leiders van de betreffende staat moet liggen en niet bij de president van het land.
8 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran beweert duizenden geheime documenten te hebben verkregen uit de Israëlische militaire, wetenschappelijke en nucleaire sector. De informatie zou betrekking hebben op de Israëlische nucleaire faciliteiten, defensiecapaciteiten en relaties met de Verenigde Staten en Europa. Dat melden Iraanse, Israëlische en Amerikaanse media.
11 uur geleden