VN-Veiligheidsraad roept op tot onmiddellijk staakt-het-vuren Gaza
NEW YORK (ANP/RTR/DPA) - Bijna zes maanden na het begin van de bloedige oorlog in de Gazastrook heeft de VN-Veiligheidsraad voor de eerste keer opgeroepen tot een onmiddellijk staakt-het-vuren tussen Israël en de Palestijnse organisatie Hamas. Ook moeten alle gijzelaars in handen van Hamas direct en onvoorwaardelijk worden vrijgelaten, staat in een resolutie. De Verenigde Staten onthielden zich van stemming, de rest was voor.
Tot nu toe lukte het de vijftienkoppige raad als machtigste VN-orgaan niet tot een oproep te komen omdat leden met een vetorecht, zoals de VS, Rusland en China, dwarslagen. Het besluit, dat bindend is volgens het internationaal recht, vergroot de internationale druk op de conflictpartijen Israël en Hamas. Het is echter de vraag of en in welke mate de oproep enige invloed zal hebben op beslissingen van de Israëlische regering van premier Benjamin Netanyahu of Hamas over het verdere verloop van de oorlog.
Direct voor de stemming had Netanyahu nog gedreigd dat hij de geplande reis van twee gezanten naar Washington op korte termijn zou annuleren als de VS hun vetorecht niet zouden gebruiken. Washington, de sterkste bondgenoot van Israël, verzette zich driemaal tegen de oproep voor een staakt-het-vuren met een veto.
Meer uit Buitenland
KUALA LUMPUR (ANP/RTR/AFP) - Maleisische ambtenaren hebben opdracht gekregen om vanuit huis te werken. Zo hoopt de regering van het land de brandstofprijzen omlaag te krijgen. Die zijn sterk toegenomen door de oorlog in het Midden-Oosten. Brandstof is voor Maleisische burgers sterk gesubsidieerd.
48 minuten geledenPARAMARIBO (ANP) - De crematie van de Surinaamse oud-president Chan Santokhi is op dinsdag 7 april, bevestigt woordvoerder Jason Saiman tegen het ANP. Santokhi overleed maandag onverwacht nadat hij onwel was geworden in zijn woning. Maandag 6 en dinsdag 7 april zijn door de regering van president Jennifer Simons uitgeroepen tot dagen van nationale rouw, 'ter betuiging van medeleven en respect', aldus het ministerie van Binnenlandse Zaken op Facebook.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump van de Verenigde Staten heeft woensdag tijdens een besloten lunch grappen gemaakt over de Franse president Emmanuel Macron en diens vrouw. Een video van de bijeenkomst stond korte tijd op het YouTube-kanaal van het Witte Huis, maar werd later afgeschermd.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran ontkent dat er onderhandelingen gaande zijn over een staakt-het-vuren om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen. Dat deed het land terwijl de Amerikaanse president Donald Trump zich opmaakt voor een nationale televisietoespraak over het conflict.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zijn dicht bij het bereiken van hun doelstellingen in de oorlog tegen Iran en het land vormt "niet langer een bedreiging". Dat zei president Donald Trump woensdag in zijn eerste televisietoespraak sinds het uitbreken van het conflict eind februari.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte gaat volgende week op bezoek bij de Amerikaanse president Donald Trump, meldt The Wall Street Journal op basis van ingewijden.
8 uur geledenCAPE CANAVERAL (ANP) - Vier astronauten zijn begonnen aan hun vlucht naar de maan. Het is de eerste keer sinds december 1972 dat mensen richting het hemellichaam vliegen. De draagraket voor de missie Artemis II steeg in de nacht van woensdag op donderdag op vanaf ruimtebasis Cape Canaveral in de Amerikaanse staat Florida.
8 uur geleden