Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN-Veiligheidsraad roept op tot onmiddellijk staakt-het-vuren Gaza

VN-Veiligheidsraad roept op tot onmiddellijk staakt-het-vuren Gaza

NEW YORK (ANP/RTR/DPA) - Bijna zes maanden na het begin van de bloedige oorlog in de Gazastrook heeft de VN-Veiligheidsraad voor de eerste keer opgeroepen tot een onmiddellijk staakt-het-vuren tussen Israël en de Palestijnse organisatie Hamas. Ook moeten alle gijzelaars in handen van Hamas direct en onvoorwaardelijk worden vrijgelaten, staat in een resolutie. De Verenigde Staten onthielden zich van stemming, de rest was voor.

Tot nu toe lukte het de vijftienkoppige raad als machtigste VN-orgaan niet tot een oproep te komen omdat leden met een vetorecht, zoals de VS, Rusland en China, dwarslagen. Het besluit, dat bindend is volgens het internationaal recht, vergroot de internationale druk op de conflictpartijen Israël en Hamas. Het is echter de vraag of en in welke mate de oproep enige invloed zal hebben op beslissingen van de Israëlische regering van premier Benjamin Netanyahu of Hamas over het verdere verloop van de oorlog.

Direct voor de stemming had Netanyahu nog gedreigd dat hij de geplande reis van twee gezanten naar Washington op korte termijn zou annuleren als de VS hun vetorecht niet zouden gebruiken. Washington, de sterkste bondgenoot van Israël, verzette zich driemaal tegen de oproep voor een staakt-het-vuren met een veto.

Meer uit Buitenland

Premier Netanyahu meldt militaire acties over de rivier de Litani

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.

2 uur geleden
Brussel zegt nieuwe Hongaarse premier 16 miljard aan EU-geld toe

BRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.

3 uur geleden
Rusland zegt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië te komen

MOSKOU (ANP) - Het Kremlin komt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië, zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken, Maria Zacharova.

4 uur geleden
Ook Zelensky beschuldigt Rusland van drone-incident Roemenië

KYIV (ANP) - Ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky houdt Rusland verantwoordelijk voor een incident waarbij een drone een wooncomplex raakte in Roemenië. Hij verweet Rusland in een bericht op X een "cynische aanval" te hebben uitgevoerd op civiele infrastructuur in een Oekraïense regio die grenst aan het buurland. Daarbij zou een drone een "normaal woongebouw" aan de Roemeense kant van de grens hebben geraakt.

5 uur geleden
Leerlingen aangehouden van school in Kenia waar brand woedde

NAIROBI (ANP/AFP/RTR) - Acht leerlingen van een Keniaanse kostschool voor meisjes waar donderdag een dodelijke brand woedde, zijn volgens de politie aangehouden. De brand brak om 01.00 uur in de nacht uit in het midden van een slaapzaal. De politie verdenkt de acht van brandstichting.

5 uur geleden
Brussel: huidige handelsrelatie met China is niet houdbaar

BRUSSEL (ANP) - De huidige handelsrelatie met China is niet houdbaar. Dat concludeert de Europese Commissie na overleg met alle Eurocommissarissen. Die kwamen vrijdag bijeen voor een oriënterend debat over hoe om te gaan met China.

5 uur geleden
Roemenië wil sluiting Russisch consulaat na drone-incident

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Roemenië neemt diplomatieke maatregelen tegen Rusland nadat een drone een Roemeens wooncomplex had geraakt. President Nicușor Dan maakte bekend dat het Russische consulaat in de stad Constanța moet sluiten. De consul wordt aangemerkt als persona non grata, wat betekent dat hij niet meer welkom is.

5 uur geleden