Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN-Veiligheidsraad roept Myanmar op Suu Kyi vrij te laten

VN-Veiligheidsraad roept Myanmar op Suu Kyi vrij te laten

NEW YORK (ANP/RTR/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties roept het militaire regime van Myanmar op de afgezette leider Aung San Suu Kyi en andere politieke gevangenen vrij te laten. Het machtige VN-orgaan eist dat ook dat het geweld in het geïsoleerde Zuidoost-Aziatische land onmiddellijk stopt.

Het is de eerste keer in 74 jaar dat de Veiligheidsraad, waar China als permanent lid een vetorecht heeft, een vermanende resolutie over Myanmar aanneemt. Twaalf leden stemden voor de door Britse diplomaten opgestelde tekst; China, India en Rusland onthielden zich van stemming.

Myanmar is verwikkeld in een bloedig conflict sinds het leger begin vorig jaar de macht overnam van de burgerregering van Nobelprijswinnaar Aung San Suu Kyi. Duizenden mensen zijn om het leven gekomen en critici worden monddood gemaakt of opgesloten.

Op een regionale ASEAN-top werden vorige maand tevergeefse pogingen gedaan het militaire regime in Myanmar tot inkeer te dwingen. VN-topman António Guterres riep de junta op terug te keren naar de democratie om een einde te maken aan de "oneindige nachtmerrie" die het land overspoelt.

Meer uit Buitenland

Getuigen: explosie en rook op bekende 'Palm' in Dubai

DUBAI (ANP/AFP) - Getuigen hebben een explosie gehoord bij de Palmeilanden in Dubai, een bekende locatie in de stad. Daar zou rook zijn opgestegen bij een hotel.

13 minuten geleden
Britse gevechtsvliegtuigen nemen deel aan operaties Midden-Oosten

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - De Britse premier Keir Starmer zegt dat Britse gevechtsvliegtuigen zaterdag hebben deelgenomen aan "gecoördineerde, regionale, defensieve operaties" in het Midden-Oosten. Volgens Starmer vonden de operaties plaats "om onze mensen, onze belangen en onze bondgenoten te beschermen".

17 minuten geleden
Iraanse ayatollah geeft snel televisietoespraak na aanvallen

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse ayatollah Ali Khamenei geeft "binnen enkele minuten" een televisietoespraak, meldt de staatszender Al-Alam TV. In Israëlische media gaat het gerucht dat Khamenei mogelijk is omgekomen bij de Israëlische en Amerikaanse aanvallen op Iran en werd gespeculeerd dat er een vooraf opgenomen videoboodschap zou worden uitgezonden.

52 minuten geleden
Trump: vrijheid voor Iran is inzet operatie

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt vooral uit te zijn op vrijheid voor het Iraanse volk. "Het enige wat ik wil, is vrijheid voor de mensen", verklaarde hij tegenover de krant The Washington Post.

54 minuten geleden
Israëlische media: steeds meer tekenen dat Khamenei gedood is

TEHERAN (ANP/RTR) - Anonieme bronnen zeggen tegen Israëlische bronnen dat er "steeds meer tekenen" zijn dat de Iraanse ayatollah Ali Khamenei is omgekomen bij de Israëlische en Amerikaanse aanvallen van zaterdag. Het is onduidelijk waar Khamenei zich bevindt en alle berichten over zijn lot zijn onbevestigd.

1 uur geleden
Pro-Iraanse militie in Irak zegt bases VS te willen bestoken

BAGDAD (ANP/AFP) - Een pro-Iraanse militie in Irak zegt te zijn aangevallen en wil daarom Amerikaanse bases in de regio aanvallen. De beweging Kataeb Hezbollah zegt dat ze de agressie zal vergelden. Er zouden volgens officiële Iraakse bronnen twee doden en drie gewonden zijn gevallen bij luchtaanvallen op de basis van de pro-Iraanse groep.

1 uur geleden
Democraten waarschuwen voor groter conflict na aanval op Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oppositie reageert bezorgd op de aanvallen van de regering-Trump op Iran. Democraten spreken de vrees uit dat hun land verwikkeld kan raken in een groot conflict in het Midden-Oosten, schrijft politieke nieuwssite The Hill.

1 uur geleden