
VN-Veiligheidsraad roept Myanmar op Suu Kyi vrij te laten
NEW YORK (ANP/RTR/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties roept het militaire regime van Myanmar op de afgezette leider Aung San Suu Kyi en andere politieke gevangenen vrij te laten. Het machtige VN-orgaan eist dat ook dat het geweld in het geïsoleerde Zuidoost-Aziatische land onmiddellijk stopt.
Het is de eerste keer in 74 jaar dat de Veiligheidsraad, waar China als permanent lid een vetorecht heeft, een vermanende resolutie over Myanmar aanneemt. Twaalf leden stemden voor de door Britse diplomaten opgestelde tekst; China, India en Rusland onthielden zich van stemming.
Myanmar is verwikkeld in een bloedig conflict sinds het leger begin vorig jaar de macht overnam van de burgerregering van Nobelprijswinnaar Aung San Suu Kyi. Duizenden mensen zijn om het leven gekomen en critici worden monddood gemaakt of opgesloten.
Op een regionale ASEAN-top werden vorige maand tevergeefse pogingen gedaan het militaire regime in Myanmar tot inkeer te dwingen. VN-topman António Guterres riep de junta op terug te keren naar de democratie om een einde te maken aan de "oneindige nachtmerrie" die het land overspoelt.
Meer uit Buitenland
SHARM-EL-SHEIKH (ANP/DPA) - Krap drie uur na aankomst in Sharm-el-Sheikh voor een in allerijl ingelaste top over de toekomst van Gaza, is Donald Trump weer vertrokken uit de Egyptische badplaats. De Amerikaanse president ondertekende daar het vredesplan dat onder druk van de VS tot stand is gekomen.
11 minuten geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - Donald Trump zou voor zijn rol in de totstandkoming van het Gazabestand de Orde van de Nijl moeten krijgen. Dat zegt de Egyptische president en medeorganisator van de vredestop in Sharm-el-Sheikh, Abdel Fattah al-Sisi. Die hoogste onderscheiding in Egypte - een ridderorde - wordt volgens al-Sisi slechts toegekend aan "staatshoofden of zij die grootse verdiensten leveren aan de mensheid".
38 minuten geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - "Dit is de dag waar mensen in de regio en over de gehele wereld naartoe hebben gewerkt, voor hebben geijverd, op hebben gehoopt en voor hebben gebeden." Met die woorden huldigt de Amerikaanse president Donald Trump het tekenen van het Amerikaanse vredesplan voor Gaza, maandagavond in Egypte.
42 minuten geledenCARACAS (ANP/RTR/AFP) - Venezuela heeft zijn ambassades in Noorwegen en Australië gesloten. Tegelijkertijd opent het land ambassades in Burkina Faso en Zimbabwe. Dat meldt de Venezolaanse overheid, die eraan toevoegt dat het gaat om een "strategische herindeling van middelen". Volgens persbureau Reuters zou het gaan om een poging de banden met Burkina Faso en Zimbabwe aan te halen.
44 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - Hamas heeft de laatste twee stoffelijke overschotten van overleden gijzelaars overgedragen aan medewerkers van het Rode Kruis. Die zijn daarmee onderweg naar Israëlische militairen in het gebied, meldt het Israëlische leger op X. Een klein uur eerder waren de eerste twee kisten al overgedragen aan de hulporganisatie.
48 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Ook België kan met F-35-gevechtsvliegtuigen gaan vliegen. De eerste drie zijn in het land aangekomen. Het duurt nog wel een jaar voor ze onder meer gaan helpen het Benelux-luchtruim te bewaken.
1 uur geledenCAÏRO (ANP) - Op de internationale top in Egypte is een akkoord over een bestand in de Gazastrook bezegeld. De bemiddelaars Egypte, Qatar en Turkije en de Amerikaanse president Trump ondertekenden in Sharm-el-Sheikh het document, zo is te zien op televisiebeelden.
2 uur geleden