Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN-Veiligheidsraad met spoed bijeen over coup Myanmar

VN-Veiligheidsraad met spoed bijeen over coup Myanmar

NEW YORK (ANP/AFP) - De VN-Veiligheidsraad komt dinsdag met spoed in een digitale sessie bijeen om de staatsgreep van het leger in Myanmar te bespreken. Aangezien China een vetorecht in de raad heeft, worden er geen grote stappen verwacht. De Amerikaanse president Joe Biden roept alle landen, ook in de regio, op de junta in Myanmar onder druk te zetten.

Het leger nam zondagnacht de macht over en arresteerde regeringsleider en Nobelprijswinnares Aung San Suu Kyi. De coup werd door onder meer de VS, de EU en de VN veroordeeld.

Biden roept in een verklaring de internationale gemeenschap op "met één stem" het Myanmarese leger ertoe aan te zetten een stap terug te doen, activisten vrij te laten, het telefoon- en internetverkeer te herstellen en af te zien van geweld tegen burgers.

Sancties

De president noemt de staatsgreep een "directe aanval op de overgang naar democratie en de rechtstaat" in het land. Eerder hadden de VS al gedreigd met sancties als de verantwoordelijken de machtsovername niet terugdraaien.

Myanmars buurland China sprak de hoop uit dat de partijen in Myanmar er onderling uitkomen, zodat de "politieke en sociale stabiliteit" beschermd kunnen worden. Peking heeft het leger van Myanmar in het verleden gesteund en is doorgaans tegenstander van wat het bemoeienis met interne aangelegenheden in andere landen noemt.

Aung San Suu Kyi

Het Noorse Nobelprijscomité reageerde met afschuw op de arrestatie van Aung San Suu Kyi, die in 1991 de Nobelprijs voor de Vrede won. Ook het comité riep op tot haar onmiddellijke vrijlating.

De Verenigde Naties vrezen dat de staatsgreep de situatie van de 600.000 Rohingya-moslims die het land nog niet hebben ontvlucht verder zal verslechteren.

Meer uit Buitenland

FSB: daders aanslag op generaal Aleksejev opgepakt in Dubai

MOSKOU (ANP/RTR) - De dader van de moordaanslag op de Russische luitenant-generaal Vladimir Aleksejev is opgepakt in Dubai. Dat meldt de Russische geheime dienst FSB. De Russische topmilitair werd vrijdag neergeschoten in een appartementencomplex in Moskou en ligt sindsdien in het ziekenhuis. Een Russische handlanger, Viktor Vasin (1959), werd opgepakt in Moskou.

2 uur geleden
Noord-Korea houdt eind februari na vijf jaar weer partijcongres

PYONGYANG (ANP/AFP) - Het Noord-Koreaanse regime houdt later deze maand een partijcongres, het eerste grote partijberaad sinds 2021. Dat meldt het staatsnieuwsagentschap KCNA.

3 uur geleden
Trump ontvangt Hondurese president Nasry Asfura in Mar-a-Lago

PALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag de Hondurese president Nasry Asfura ontvangen op zijn residentie Mar-a-Lago in Palm Beach. Trump zei dat de Verenigde Staten en Honduras nauw samenwerken rond veiligheid, onder meer bij de bestrijding van drugskartels en mensensmokkel, en bij het uitzetten van illegale migranten en bendeleden uit de VS.

5 uur geleden
Tv-presentatrice VS wil betalen om moeder terug te krijgen

TUCSON (ANP) - De Amerikaanse tv-presentatrice Savannah Guthrie is met haar familie bereid te betalen om haar moeder terug te krijgen na haar vermoedelijke ontvoering in de staat Arizona. Dat zei Guthrie zaterdag in een videoboodschap op Instagram.

6 uur geleden
Meerdere doden door lawines in Noord-Italiaanse Alpen

SONDRIO (ANP/DPA) - Zeker vier mensen zijn omgekomen bij meerdere lawines in de Noord-Italiaanse Alpen. Er raakten ook skiërs gewond. In het Valtellina-gebied sleurde een lawine drie skitoeristen mee, waarvan er twee stierven. In de regio Trentino-Zuid-Tirol meldde de Italiaanse bergreddingsdienst twee lawines met elk één dode.

10 uur geleden
Rellen bij protest in Milaan tegen Olympische Winterspelen

MILAAN (ANP/AFP) - Bij een protest in de Noord-Italiaanse stad Milaan tegen de Olympische Winterspelen zijn rellen uitgebroken. Een groep van enkele tientallen gemaskerde personen splitste zich af en zocht de confrontatie met de politie. Ze gooiden vuurwerk en stenen naar de politie, die hen met waterkanonnen en traangas uiteendreef.

15 uur geleden
Eerste formele bijeenkomst Raad van Vrede gepland op 19 februari

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - President Donald Trump wil de eerste formele zitting van zijn Raad van Vrede op 19 februari in Washington houden, volgens een Amerikaanse functionaris. De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft zaterdag gezegd dat hij ook is uitgenodigd en binnen twee weken naar Washington gaat.

17 uur geleden