VN-Veiligheidsraad komt zondag bijeen over VS-aanvallen op Iran
NEW YORK (ANP/RTR) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties komt later op zondag bijeen op verzoek van Iran. In de nacht van zaterdag op zondag vielen de Verenigde Staten de belangrijkste nucleaire installaties van Iran aan met zware bunkerbommen.
Minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi heeft de raad gevraagd om een "ondubbelzinnige veroordeling van de misdadige daad van agressie" van de VS tegen Iran en vindt dat de raad Amerika verantwoordelijk moet houden.
Hij richtte zich niet alleen tot de Veiligheidsraad maar ook tot VN-secretaris-generaal António Guterres, het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) en andere internationale organisaties.
Staakt-het-vuren
Rusland, China en Pakistan hebben het vijftien leden tellende orgaan voorgesteld een resolutie aan te nemen die oproept tot een onmiddellijk en onvoorwaardelijk staakt-het-vuren in het Midden-Oosten. De drie landen hebben de concepttekst verspreid, aldus diplomaten, en de leden gevraagd hun opmerkingen voor maandagavond te delen. Een resolutie heeft minstens negen stemmen voor en geen veto's van de Verenigde Staten, Frankrijk, Groot-Brittannië, Rusland of China nodig om te worden aangenomen.
De concepttekst, die persbureau Reuters heeft ingezien, veroordeelt ook aanvallen op nucleaire installaties en faciliteiten in Iran. De tekst noemt de VS of Israël niet. Het is nog niet direct duidelijk wanneer de resolutie in stemming wordt gebracht. De VS zullen zich waarschijnlijk verzetten tegen de conceptresolutie.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat 1 miljoen dollar (bijna 895.000 euro) wordt uitgekeerd aan iedereen die kiezersfraude meldt met een arrestatie en veroordeling tot gevolg. In de Verenigde Staten worden volgende week belangrijke verkiezingen gehouden, de midterms.
56 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR/BELGA) - De Franse regering heeft een pakket onderwijshervormingen voorgesteld aan scholierenorganisaties, maar deze voldoen volgens deze groeperingen niet aan hun eisen. Daarom zullen de protesten voortgezet worden, aldus de organisaties na een gesprek met premier Sébastien Lecornu.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De verdachte van een dodelijke schietpartij in twee Parijse voorsteden heeft ontkend dat de daad racistisch gemotiveerd was. Bij de schietpartij van vrijdag vielen een dode en vijf gewonden. President Emmanuel Macron sprak eerder van een racistische terreurdaad en zei dat de schutter zijn slachtoffers op basis van geloof en huidskleur koos.
2 uur geledenCHARKIV (ANP/RTR) - Door een Russische aanval op de tweede stad van Oekraïne, Charkiv, zijn twee doden en vier gewonden gevallen. Dit meldde burgemeester Ihor Terechov.
2 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - De reis van paus Leo volgende maand naar Zuid-Amerika gaat door zoals gepland. Het Vaticaan heeft dat maandag bekendgemaakt, bijna twee weken nadat de religieuze leider werd geopereerd vanwege longkanker.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft opgeroepen tot regionale eenheid tijdens een ontmoeting in Teheran met vertegenwoordigers van Saudi-Arabië, Turkije en Pakistan. De laatste drie landen tekenden recent het defensiepact van Mekka, waarin ze afspraken elkaar te hulp te schieten als een van hen wordt aangevallen.
5 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado is bereid om de interim-president van het land te ontmoeten, laat haar woordvoerder weten. Machado is zondag weer aangekomen in Venezuela, nadat ze bijna een jaar geleden in het geheim naar Oslo was gereisd om de Nobelprijs voor de Vrede in ontvangst te kunnen nemen.
5 uur geleden