
VN-Veiligheidsraad komt zondag bijeen over VS-aanvallen op Iran
NEW YORK (ANP/RTR) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties komt later op zondag bijeen op verzoek van Iran. In de nacht van zaterdag op zondag vielen de Verenigde Staten de belangrijkste nucleaire installaties van Iran aan met zware bunkerbommen.
Minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi heeft de raad gevraagd om een "ondubbelzinnige veroordeling van de misdadige daad van agressie" van de VS tegen Iran en vindt dat de raad Amerika verantwoordelijk moet houden.
Hij richtte zich niet alleen tot de Veiligheidsraad maar ook tot VN-secretaris-generaal António Guterres, het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) en andere internationale organisaties.
Staakt-het-vuren
Rusland, China en Pakistan hebben het vijftien leden tellende orgaan voorgesteld een resolutie aan te nemen die oproept tot een onmiddellijk en onvoorwaardelijk staakt-het-vuren in het Midden-Oosten. De drie landen hebben de concepttekst verspreid, aldus diplomaten, en de leden gevraagd hun opmerkingen voor maandagavond te delen. Een resolutie heeft minstens negen stemmen voor en geen veto's van de Verenigde Staten, Frankrijk, Groot-Brittannië, Rusland of China nodig om te worden aangenomen.
De concepttekst, die persbureau Reuters heeft ingezien, veroordeelt ook aanvallen op nucleaire installaties en faciliteiten in Iran. De tekst noemt de VS of Israël niet. Het is nog niet direct duidelijk wanneer de resolutie in stemming wordt gebracht. De VS zullen zich waarschijnlijk verzetten tegen de conceptresolutie.
Meer uit Buitenland
KATHMANDU (ANP/RTR) - Het dodental als gevolg van de anticorruptieprotesten in Nepal is opgelopen tot 72, zei het gezondheidsministerie zondag. Reddingsteams zoeken nog steeds naar lichamen in winkelcentra en andere gebouwen die zijn beschadigd door de onrusten.
28 minuten geledenNANTES/LYON (ANP) - De oproep van de anonieme protestbeweging 'Bloquons tout' (We blokkeren alles) lijkt dit weekend in Frankrijk nauwelijks gehoor te hebben gevonden. Na de grote actiedag van afgelopen woensdag had de beweging op sociale media weer acties en blokkades in het vooruitzicht gesteld, maar het is volgens Franse media voornamelijk gebleven bij kleine plaatselijke samenscholingen.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Na een gasexplosie zaterdag in een café in een buitenwijk van Madrid is in het puin van het café een overleden slachtoffer gevonden. De man is voor zover bekend de enige dode bij dit incident in Vallecas. Er vielen 25 gewonden, onder wie drie ernstig gewonden.
3 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio brengt een bezoek aan Israël, kort na een Israëlische aanval op de Qatarese hoofdstad Doha afgelopen week. Israël viel een pand aan dat door de regering van Qatar aan de Palestijnse beweging Hamas ter beschikking was gesteld. Daarbij kwamen een Qatarees en vijf Palestijnen om het leven. Er werden geen Hamasleiders getroffen, wat Israëls bedoeling was.
4 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben zaterdag een Venezolaanse vissersboot onderschept en acht uur lang bezet. Dat stelt het Venezolaanse ministerie van Buitenlandse Zaken.
5 uur geledenAT-TUWANI (ANP) - De Palestijnse regisseur en activist Basel Adra zegt zaterdag op de bezette Westelijke Jordaanoever te zijn aangevallen door kolonisten. Toen hij familieleden die bij het incident gewond waren geraakt, vergezelde naar een ziekenhuis, doorzocht het Israëlische leger zijn woning, aldus de filmmaker tegenover CNN.
5 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Het Hostages and Missing Families Forum zei zaterdag dat premier Benjamin Netanyahu het grootste obstakel vormt voor de vrijlating van Israëlische gijzelaars uit Gaza. Het Forum is de belangrijkste groep die de naasten van de gijzelaars bijstaat.
15 uur geleden