VN-Veiligheidsraad: daders aanslag Kabul moeten berecht
NEW YORK (ANP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties heeft de terroristische aanslag bij het vliegveld van Kabul "in de meest krachtige termen" veroordeeld en onderstreept dat alle betrokkenen moeten worden berecht. Het gaat dan niet alleen om de daders, maar ook de organisatoren, financiers en sponsors, aldus het orgaan.
De vijftien leden tellende raad met als permanente leden de VS, Rusland, China, Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk, herhaalt dat elke daad van terrorisme crimineel en niet te rechtvaardigen is. Alle landen worden opgeroepen mee te werken met autoriteiten die het fatale incident onderzoeken. Daarnaast roept de raad "relevante partijen" op mee te werken aan de veilige evacuatie van burgers uit Kabul.
Bij de door terreurgroep IS opgeëiste zelfmoordaanslag kwamen minstens negentig mensen om het leven, onder wie dertien Amerikaanse militairen, twee Britse burgers, Afghaanse burgers en Talibanstrijders.
De permanente leden van de Veiligheidsraad komen naar verwachting maandag samen voor spoedoverleg over Afghanistan. De Fransen en Britten werken aan een resolutie.
Meer uit Buitenland
METZ (ANP/AFP) - Paus Leo heeft zijn vierdaagse bezoek aan Frankrijk afgerond. Een AFP-verslaggever ter plaatse meldt dat de religieus leider een uitgeleide kreeg van president Emmanuel Macron op de luchthaven van Metz, waarna hij vertrok richting Rome. Het was het eerste bezoek van de kerkelijk leider aan het land in bijna twee decennia.
51 minuten geledenBAIDOA (ANP/DPA) - Zeker 23 mensen zijn gedood bij een gewapend conflict tussen het Somalische staatsleger en milities gelieerd aan een voormalig regionaal leider. Dat meldt persbureau dpa op gezag van een Somalische parlementariër. De onlusten, die meer dan vijf uur aanhielden, vonden plaats in de zuidwestelijke stad Baidoa.
52 minuten geledenSAUMOS (ANP/AFP/RTR) - De grootste natuurbrand in Frankrijk sinds 1949 is na twee maanden geblust, melden autoriteiten. De brand brak in juli uit vlakbij het dorp Saumos in de regio Gironde.
56 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De autoriteiten hebben maandag 164 arrestaties verricht bij demonstraties door scholieren op middelbare scholen in Frankrijk. De demonstraties vonden plaats op 180 scholen. Hierbij raakten twaalf leden van de veiligheidsdiensten, twaalf scholieren en drie schoolmedewerkers gewond.
1 uur geledenDOROHUSK (ANP/AFP) - Een grenspost aan de Pools-Oekraïense grens is beschadigd geraakt door een Russische droneaanval. Dat melden de Oekraïense autoriteiten. Eerder meldde het Poolse operationeel commando al dat aan de oostgrens de luchtmacht was ingeschakeld vanwege aanvallen op Oekraïne. Het vliegverkeer op de luchthavens van Lublin en Rzeszów werd daarom preventief opgeschort, om de luchtmacht bewegingsruimte te verschaffen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Door migratiedeals aan te gaan met andere landen zorgen de VS ervoor dat migranten worden onderworpen aan mensenrechtenschendingen, waarschuwen VN-experts. Uitgezette migranten lopen onder meer risico op marteling en vervolging.
3 uur geledenALAMATA (ANP/AFP) - Pro-regeringstroepen in Ethiopië claimen dat ze de strategisch gelegen plaats Alamata in de regio Tigray hebben ingenomen. Regeringstroepen zijn al dagenlang in gevecht met rebellen uit de noordelijke regio Tigray.
4 uur geleden