VN-Veiligheidsraad: daders aanslag Kabul moeten berecht
NEW YORK (ANP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties heeft de terroristische aanslag bij het vliegveld van Kabul "in de meest krachtige termen" veroordeeld en onderstreept dat alle betrokkenen moeten worden berecht. Het gaat dan niet alleen om de daders, maar ook de organisatoren, financiers en sponsors, aldus het orgaan.
De vijftien leden tellende raad met als permanente leden de VS, Rusland, China, Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk, herhaalt dat elke daad van terrorisme crimineel en niet te rechtvaardigen is. Alle landen worden opgeroepen mee te werken met autoriteiten die het fatale incident onderzoeken. Daarnaast roept de raad "relevante partijen" op mee te werken aan de veilige evacuatie van burgers uit Kabul.
Bij de door terreurgroep IS opgeëiste zelfmoordaanslag kwamen minstens negentig mensen om het leven, onder wie dertien Amerikaanse militairen, twee Britse burgers, Afghaanse burgers en Talibanstrijders.
De permanente leden van de Veiligheidsraad komen naar verwachting maandag samen voor spoedoverleg over Afghanistan. De Fransen en Britten werken aan een resolutie.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump volgt de midterms op televisie. Hij schreef op sociale media dat hij Fox News keek, zonder verder in detail te treden over het verloop van de verkiezingen.
13 minuten geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - De Spaanse minister van Transport Óscar Puente treedt af na de dodelijke treinramp van vorige week. Bij het ongeluk op het traject tussen Madrid en Sevilla kwamen zeker 69 mensen om het leven. Het was al de tweede dodelijke treinramp in Spanje dit jaar, nadat in januari 46 mensen omkwamen bij een botsing tussen twee hogesnelheidstreinen op hetzelfde traject.
2 uur geledenSTUTTGART (ANP/DPA) - De vermoedelijke opdrachtgever van de brandstichting bij een Starlink-station in Polen in september is opgepakt in Duitsland. Dat melden de Duitse politie en justitie.
3 uur geledenSOFIA (ANP/RTR) - Zeven vliegtuigen zijn dinsdag op Europese vliegvelden doorzocht vanwege bommeldingen. In Rome, Warschau, Murcia en Sofia werden vliegtuigen na landingen gecontroleerd op explosieven, maar deze werden niet gevonden. Het is niet bekend wie er achter de bommeldingen zit, en of het om een gecoördineerde actie gaat.
5 uur geledenNUUK (ANP/RTR) - Het Groenlandse parlement is akkoord met een veiligheidsdeal met de Verenigde Staten. De overeenkomst maakte een einde aan de spanningen met de Amerikaanse president Donald Trump, die meermaals verklaarde het eiland bij zijn land te willen voegen.
5 uur geledenSAINT JOHN'S (ANP) - De Britse koning Charles heeft dinsdag opnieuw zijn afschuw uitgesproken over het Britse slavernijverleden. Tijdens een toespraak op het eiland Antigua noemde hij de trans-Atlantische slavenhandel een "beschamend hoofdstuk uit de geschiedenis" dat hem vervult met afschuw en diep persoonlijk verdriet. Excuses van de koning bleven echter uit.
7 uur geledenMADRID (ANP/RTR/DPA) - Op het spoor tussen Madrid en Sevilla rijden minder treinen na de dodelijke treinramp op het traject. Dat blijft zo totdat het veiligheidssysteem op de spoorlijn is doorgelicht en de regering de vertraagde uitrol van het Europese treinbeveiligingssysteem heeft afgerond, aldus transportminister Óscar Puente.
8 uur geleden