Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN-Veiligheidsraad bespreekt situatie Oekraïense kerncentrale

VN-Veiligheidsraad bespreekt situatie Oekraïense kerncentrale

N i e u w bericht, voegt installatie luchtafweer toe in 3e alinea

NEW YORK (ANP/DPA) - De VN-Veiligheidsraad bespreekt donderdagmiddag de recente beschieting van een Oekraïense kerncentrale in de oostelijke regio Zaporizja. De vergadering is op verzoek van Rusland.

Rafael Grossi, directeur-generaal van de Internationale Organisatie voor Atoomenergie (IAEA), zal de vijftien leden van de raad inlichten over de situatie in de kerncentrale van Zaporizja. De centrale, die in de stad Enerhodar staat, is afgelopen weekend herhaaldelijk beschoten en liep daarbij schade op. Aangenomen wordt dat de kritieke infrastructuur intact is gebleven, maar het IAEA maakt zich grote zorgen over de situatie bij de kerncentrale, die de grootste is van Europa. "Het onderstreept dat de kans op een kernramp zeer reëel is", zei Grossi zaterdag zelfs.

Russische troepen zijn inmiddels begonnen met het installeren van een luchtafweersysteem in de kerncentrale, zei het hoofd van het door Moskou aangestelde militaire bestuur in Zaporizja dinsdag tegen de Russische staatstelevisie.

Kiev beschuldigt de Russen er regelmatig van de centrale met opzet te bedreigen. Volgens Moskou beschieten Oekraïense milities de centrale om Rusland er de schuld van te geven. De beweringen van beide zijden zijn niet onafhankelijk te verifiëren.

Meer uit Buitenland

Krant: gewonde hoogste leider Iran wordt behandeld in Qom

TEHERAN (ANP) - De hoogste Iraanse leider Mojtaba Khamenei krijgt een medische behandeling in de Iraanse stad Qom. Dat schrijft de Britse krant The Times, die zich baseert op een diplomatiek memo dat naar Golfstaten is gestuurd. Daar zou informatie in staan van Amerikaanse en Israëlische inlichtingendiensten.

17 minuten geleden
Doden bij droneaanval op bushalte in Oekraïense stad Nikopol

KYIV (ANP/RTR) - Een Russische droneaanval op een stadsbus in de Oekraïense stad Nikopol heeft aan drie mensen het leven gekost, meldt minister van Binnenlandse Zaken Ihor ​Klymenko op Telegram. Twaalf mensen raakten gewond.

26 minuten geleden
Aanval gemeld bij petrochemische industrie Saudi-Arabië

RIYAD (ANP/AFP) - Bij nachtelijke aanvallen op Saudi-Arabië is de petrochemische industrie getroffen in de oostelijke stad Jubail. Dat meldt een bron ter plekke aan het persbureau AFP. "Een aanval veroorzaakte brand bij de SABIC-fabrieken in Jubail. Het geluid van de explosies was erg hard", aldus de bron. Die doelde met SABIC op het concern Saudi Basic Industries Corporation.

29 minuten geleden
Ambassadeur: inzet om oorlog te stoppen nadert kritieke fase

ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Pakistaanse inspanningen om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen, bereiken een "kritieke" fase. Dat schreef de Iraanse ambassadeur in Pakistan in een bericht op sociale media.

1 uur geleden
Taiwanese oppositieleider bezoekt China

SHANGHAI (ANP/AFP) - De belangrijkste Taiwanese oppositiepoliticus, Cheng Li-wun, is aangekomen in Shanghai. Het zeldzame bezoek van de ooit separatistische Li-wun moet de banden met China aanhalen. Li-wun geldt als zeer pro-Chinees, wat haar ook binnen haar eigen partij, KMT, soms op kritiek komt te staan.

1 uur geleden
Israël waarschuwt Iraniërs uit de buurt te blijven van treinen

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft Iraniërs gewaarschuwd geen treinen te gebruiken en uit de buurt te blijven van spoorwegen. Wie daar geen gehoor aan geeft, riskeert volgens de krijgsmacht zijn of haar eigen leven.

1 uur geleden
Lam consolideert macht in Vietnam als partijleider en president

HANOI (ANP/AFP) - To Lam is dinsdag door de Nationale Vergadering tot president van Vietnam verkozen. De 68-jarige Lam is ook al de leider van de Vietnamese Communistische Partij. Nu Lam de eerste en tweede plek in de Vietnamese politiek bekleedt, heeft hij zijn macht verder geconsolideerd.

3 uur geleden