Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN-Veiligheidsraad bespreekt situatie Oekraïense kerncentrale

VN-Veiligheidsraad bespreekt situatie Oekraïense kerncentrale

N i e u w bericht, voegt installatie luchtafweer toe in 3e alinea

NEW YORK (ANP/DPA) - De VN-Veiligheidsraad bespreekt donderdagmiddag de recente beschieting van een Oekraïense kerncentrale in de oostelijke regio Zaporizja. De vergadering is op verzoek van Rusland.

Rafael Grossi, directeur-generaal van de Internationale Organisatie voor Atoomenergie (IAEA), zal de vijftien leden van de raad inlichten over de situatie in de kerncentrale van Zaporizja. De centrale, die in de stad Enerhodar staat, is afgelopen weekend herhaaldelijk beschoten en liep daarbij schade op. Aangenomen wordt dat de kritieke infrastructuur intact is gebleven, maar het IAEA maakt zich grote zorgen over de situatie bij de kerncentrale, die de grootste is van Europa. "Het onderstreept dat de kans op een kernramp zeer reëel is", zei Grossi zaterdag zelfs.

Russische troepen zijn inmiddels begonnen met het installeren van een luchtafweersysteem in de kerncentrale, zei het hoofd van het door Moskou aangestelde militaire bestuur in Zaporizja dinsdag tegen de Russische staatstelevisie.

Kiev beschuldigt de Russen er regelmatig van de centrale met opzet te bedreigen. Volgens Moskou beschieten Oekraïense milities de centrale om Rusland er de schuld van te geven. De beweringen van beide zijden zijn niet onafhankelijk te verifiëren.

Meer uit Buitenland

VN beginnen onderzoek naar dodelijke aanval op meisjesschool Iran

GENÈVE (ANP/RTR) - De Verenigde Naties hebben een onderzoek ingesteld naar een dodelijke aanval op een meisjesschool in Iran. Die vond plaats op de eerste dag van de Amerikaans-Israëlische bombardementen.

42 minuten geleden
Iran zet strijd tegen Israël en VS voort en wijst bemiddeling af

TEHERAN/JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft weer melding gemaakt van Iraanse raketaanvallen op het land. De melding volgt op de claim van minister van Defensie Israel Katz dat onder anderen Ali Larijani bij een Israëlische aanval is gedood. De strijd gaat volgens Iran onverminderd door.

55 minuten geleden
EU-buitenlandchef: we begrijpen acties van de VS niet echt

BRUSSEL (ANP/RTR) - De EU houdt steeds meer rekening met de onvoorspelbaarheid van de Verenigde Staten nu Donald Trump er ruim een jaar president is, aldus EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Natuurlijk zijn we bondgenoten van Amerika, maar we begrijpen hun recente acties niet helemaal", aldus Kallas.

1 uur geleden
VK gaat Oekraïense dronekennis nog meer aanspreken

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk gaat meer gebruikmaken van de Oekraïense kennis en kunde in de verdediging tegen drones. Dat is volgens hen nodig nu tegenstanders in Europa, het Midden-Oosten en wereldwijd goedkope onbemande vliegtuigjes inzetten tegen kwetsbare samenlevingen. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky en de Britse premier Keir Starmer willen dinsdag in Londen een samenwerkingsovereenkomst tekenen.

1 uur geleden
Israël claimt dood kopstuk Iraans regime, Ali Larijani

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Israël claimt opnieuw een kopstuk te hebben gedood van het Iraanse regime. Het gaat volgens minister van Defensie Katz om Ali Larijani, de secretaris van de Iraanse veiligheidsraad. Iran heeft de dood van Larijani nog niet bevestigd.

1 uur geleden
Ongekend hoog aantal ontheemden op bezette Westoever volgens VN

GENÈVE (ANP/AFP) - Op de door Israël bezette Palestijnse Westelijke Jordaanoever zijn in een jaar tijd 36.000 Palestijnen ontheemd geraakt, meldt het mensenrechtenbureau van de Verenigde Naties. Dit is volgens het bureau een massale verdrijving van mensen zoals die in het gebied nog niet eerder is gezien. Het mensenrechtenbureau ziet hier mogelijke etnische zuiveringen in.

2 uur geleden
Media: Israël voert aanval uit op Iraans kopstuk Larijani

JERUZALEM (ANP) - Israël heeft een nachtelijke aanval uitgevoerd die was gericht tegen Ali Larijani, een hoge veiligheidsfunctionaris en een van de kopstukken van het Iraanse regime. Dat zeggen Israëlische functionarissen tegen nieuwssite Times of Israel.

2 uur geleden