VN-Veiligheidsraad bespreekt aanvallen op Russische stad Belgorod
NEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties komt zaterdagavond om 22.00 uur Nederlandse tijd bijeen om de recente luchtaanvallen op de West-Russische stad Belgorod te bespreken. Dat meldt de Russische missie bij de VN.
Rusland, dat Oekraïne verantwoordelijk houdt voor de aanvallen, verzocht eerder zaterdag om een bijeenkomst van de Veiligheidsraad. "De terroristische aanslag in Belgorod zal het onderwerp zijn van een procedure in de VN-Veiligheidsraad", zei een woordvoerster van het ministerie van Buitenlandse Zaken.
Volgens het Russische ministerie van Defensie zijn bij de aanvallen op Belgorod veertien mensen gedood, onder wie twee kinderen. 108 mensen raakten gewond. Ook zouden bij de aanvallen clusterbommen zijn gebruikt.
Meer uit Buitenland
CLEVELAND (ANP/AFP) - De voormalige Amerikaanse president Barack Obama heeft tijdens een rally voor Democratische kandidaten voor de midtermverkiezingen in Ohio en Michigan ernstige kritiek geleverd op president Donald Trump.
27 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Oekraïne heeft zich niet aan de voorwaarden gehouden om Starlink te mogen gebruiken. Dat zegt Elon Musk, topman van SpaceX, dat eigenaar van Starlink is.
4 uur geledenMAR-A-LAGO (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn stem uitgebracht voor de midterm-verkiezingen. Die vinden pas op 3 november plaats, maar Trump heeft al vervroegd zijn stembiljet ingeleverd.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Bij de grootschalige protesten in Frankrijk zijn zaterdag bijna duizend mensen aangehouden, meldt minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez. Toch zijn de meeste demonstraties volgens hem goed verlopen. Vorige week liepen de betogingen nog uit op zware rellen en de regering had een grote politiemacht ingezet om te voorkomen dat dat weer zou gebeuren.
7 uur geledenROME (ANP) - Italiaanse demonstranten zijn zaterdag het wereldberoemde oud-Romeinse amfitheater Colosseum in Rome binnengedrongen. In Italië wordt in meerdere steden gedemonstreerd, waarbij dat in een aantal gevallen tot confrontaties met de politie leidt.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie meldt dat 110.000 mensen hebben deelgenomen aan de grote protestmars in Parijs. Die demonstratie zou tot nu toe "kalm" zijn verlopen. In andere Franse steden is de situatie al wel onrustig en grijpt de politie in.
10 uur geledenORLÉANS (ANP) - Jordan Bardella is met 98,98 procent herkozen als voorzitter van de Franse rechtsradicale politieke partij Rassemblement National (RN). Hij was de enige kandidaat.
10 uur geleden