Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN-troepen eerder weg uit kamp in noorden Mali

VN-troepen eerder weg uit kamp in noorden Mali

BAMAKO (ANP/AFP/RTR) - De VN-missie in Mali (Minusma) heeft zich vanwege de verslechterde veiligheidssituatie versneld teruggetrokken uit een kamp in het noorden van het land, waar er spanningen heersen tussen de militaire junta en de Toeareg-rebellen. Dat heeft Minusma aangekondigd op X, voorheen Twitter. Het Malinese leger meldt het kamp "zonder incidenten" te hebben ingenomen.

Minusma deelde niet mee wanneer het vertrek oorspronkelijk was gepland. De blauwhelmen zouden het kamp sowieso verlaten in het kader van de gehele terugtrekking van Minusma tegen het einde van het jaar. Het mandaat van Minusma, waaraan ook Nederlandse troepen hebben deelgenomen, eindigde op 30 juni. De militaire machthebbers, die sinds 2020 de baas zijn, hadden de VN gevraagd het land te verlaten.

De VN-missie in Mali was bedoeld om te helpen bij het stabiliseren van het enorme land in West-Afrika. De voormalige Franse kolonie wordt geplaagd door geweld van jihadisten en andere gewapende groepen. De VN-missie beschikte over een budget van ruim 1,2 miljard dollar per jaar en had met ongeveer 11.600 soldaten en 1500 politieagenten een relatief grote troepenmacht. Toch slaagde de vredesmacht, die sinds 2013 in Mali was, er volgens critici onvoldoende in om burgers te beschermen.

Meer uit Buitenland

Frans museum meldt diefstal van kunstzinnige banaan

METZ (ANP/AFP) - Een museum in de Oost-Franse stad Metz heeft zondag bij de politie aangifte gedaan van de diefstal van een banaan. Een suppoost ontdekte zaterdag dat de vrucht, die met tape aan een muur was bevestigd als onderdeel van het kunstwerk Comedian van de Italiaanse kunstenaar Maurizio Cattelan, verdwenen was.

19 minuten geleden
Aanpak drugsgeweld centraal bij presidentsverkiezingen Colombia

BOGOTÁ (ANP/AFP) - De stembussen voor de verkiezingen in Colombia zijn geopend. De kandidaten voor het presidentschap verschillen vooral in hun voorgestelde aanpak van het drugsgeweld in het land.

3 uur geleden
Libanon meldt doden en gewonden door Israëlische luchtaanvallen

BEIROET (ANP) - Door Israëlische aanvallen op het zuiden van Libanon zijn minstens elf doden gevallen, meldt het Libanese persbureau NNA. Bij een aanval in de buurt van een ziekenhuis zouden daarnaast zeker twaalf medewerkers gewond zijn geraakt.

5 uur geleden
Meer arrestaties en gewonden bij voetbalrellen in Parijs

PARIJS (ANP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez zegt dat bij rellen rond de door de Parijse voetbalclub PSG gewonnen Champions League-finale 780 mensen zijn aangehouden, melden Franse media. Eerder werden nog rond de vierhonderd arrestaties gemeld. Ook zouden 57 agenten gewond zijn geraakt.

6 uur geleden
Frankrijk wil spoedvergadering VN-Veiligheidsraad om Libanon

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft een spoedvergadering van de VN-Veiligheidsraad aangevraagd vanwege de situatie in Libanon. Dat meldt minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot. Israël kondigde aan daar verder op te trekken en meldde zondag het historische Beaufort-kasteel nabij Arnoun te hebben ingenomen.

7 uur geleden
Maltese Arbeidspartij wint voor vierde keer op rij verkiezingen

VALLETTA (ANP) - De regerende Arbeidspartij heeft de Maltese verkiezingen gewonnen, zo blijkt uit voorlopige stemuitslagen. Het is daarmee de vierde keer dat de partij van afzwaaiend premier Robert Abela de verkiezingen wint. Naar schatting gaat het om een voorsprong van circa 18.000 stemmen, grofweg de helft van de voorsprong die de partij bij de vorige verkiezingen, in 2022, haalde.

7 uur geleden
Burgemeester Parijse centrumwijk wil verbod feestjes bekerwinst

PARIJS (ANP) - De burgemeester van het achtste arrondissement in Parijs roept op tot een verbod op bijeenkomsten op de Champs-Élysées rond de viering van de bekerwinst van Paris Saint-Germain. Dat melden Franse media als Le Monde.

9 uur geleden