VN-topman wil einde aan investeringen in steenkoolcentrales
PEKING (ANP/BLOOMBERG) - Secretaris-generaal António Guterres van de Verenigde Naties wil een einde aan investeringen in steenkoolcentrales om zo de uitstoot van broeikasgassen terug te dringen. Daarvoor moet de financiering van steenkoolcentrales worden stopgezet. Dat zei Guterres via een videoboodschap op een internationaal financieel forum in de Chinese hoofdstad Peking.
Onlangs zou Zuid-Korea hebben besloten dat er geen overheidsfinanciering meer gaat naar steenkoolcentrales in het buitenland. Guterres gaf aan dat hij van de klimaatministers van de G7-landen en andere landen vergelijkbare toezeggingen verwacht. Volgens hem is het belangrijk dat subsidies voor fossiele energieprojecten worden verschoven naar projecten voor duurzame energie. Hij riep verder de ontwikkelde landen op om concrete stappen te zetten bij het terugdringen van de uitstoot, met geloofwaardige klimaatdoelstellingen.
China behoort tot de belangrijkste verbruikers van steenkool en het gebruik van de brandstof in het land neemt dit jaar waarschijnlijk toe. De Chinese president Xi Jinping wil dat het land vanaf 2026 het gebruik van steenkool in energiecentrales gaat verminderen. Ook in de Verenigde Staten wordt nog veel gebruikgemaakt van steenkoolcentrales.
Meer uit Financieel
IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel Nederland is blij met de steun van het Europees Parlement voor een nieuw quotum voor de import van staal. Een meerderheid van de Europarlementariërs stemde dinsdag in met een halvering van het huidige staalquotum, om de Europese markt te beschermen tegen staaloverschotten van buiten de EU.
46 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Andrej Karpathy, een van de oprichters van OpenAI die later bij Tesla werkte, is aan de slag gegaan bij AI-bedrijf Anthropic. Dat heeft hij dinsdag bekendgemaakt. Karpathy is een invloedrijk figuur in de AI-gemeenschap en speelde een belangrijke rol in de ontwikkeling van Tesla's technologie voor zelfrijdende auto's.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de beurs in Amsterdam, is dinsdag hoger geëindigd, al moest een deel van de eerdere winst in de laatste handelsuren weer worden ingeleverd. Het sentiment verslechterde door een negatieve opening van de Amerikaanse aandelenmarkten. De koersen stonden onder druk door stijgende rentes op de obligatiemarkten, vooral door vrees bij beleggers dat de inflatie langer hoog blijft. Voor aandelenmarkten zijn hogere rentes vaak slecht nieuws, vooral voor technologiebedrijven.
1 uur geledenCARY (ANP/AFP) - Het populaire spel Fortnite is terug in de App Store van Apple. Het onlineschietspel werd in 2020 verwijderd, nadat ontwikkelaar Epic Games had geprobeerd om het betaalsysteem van Apple te omzeilen. Epic Games wilde met een eigen betaalsysteem voorkomen dat Apple bij zogeheten in-app-aankopen van spelers een commissie zou opstrijken. Maar omdat dit tegen de regels van Apple was, werd het spel verwijderd.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - LTO Nederland is kritisch op een Europees plan om boeren te helpen met de stijgende prijzen van kunstmest. De Europese Commissie maakte dinsdag bekend voor de zomer geld vrij te willen maken voor boeren die het hardst getroffen worden door de hoge kunstmestprijzen, die het gevolg zijn van de afsluiting van de Straat van Hormuz.
3 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De financiële leiders van G7-landen hebben dinsdag afgesproken om niet te ver te gaan met extra steunmaatregelen, omdat de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten risico's voor groei en inflatie in de wereldeconomie vergroot. In een gezamenlijke verklaring in Parijs spraken de ministers af om voorzichtig te blijven en de overheidsfinanciën niet te zwaar te belasten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV krijgt niet langer dan negen weken de tijd om een besluit te nemen in een zaak waarin beroep is aangetekend, heeft de rechtbank in Den Haag bepaald. De rechtbank vindt de huidige maximumbeslistermijn passend.
4 uur geleden