VN-topman wil einde aan investeringen in steenkoolcentrales
PEKING (ANP/BLOOMBERG) - Secretaris-generaal António Guterres van de Verenigde Naties wil een einde aan investeringen in steenkoolcentrales om zo de uitstoot van broeikasgassen terug te dringen. Daarvoor moet de financiering van steenkoolcentrales worden stopgezet. Dat zei Guterres via een videoboodschap op een internationaal financieel forum in de Chinese hoofdstad Peking.
Onlangs zou Zuid-Korea hebben besloten dat er geen overheidsfinanciering meer gaat naar steenkoolcentrales in het buitenland. Guterres gaf aan dat hij van de klimaatministers van de G7-landen en andere landen vergelijkbare toezeggingen verwacht. Volgens hem is het belangrijk dat subsidies voor fossiele energieprojecten worden verschoven naar projecten voor duurzame energie. Hij riep verder de ontwikkelde landen op om concrete stappen te zetten bij het terugdringen van de uitstoot, met geloofwaardige klimaatdoelstellingen.
China behoort tot de belangrijkste verbruikers van steenkool en het gebruik van de brandstof in het land neemt dit jaar waarschijnlijk toe. De Chinese president Xi Jinping wil dat het land vanaf 2026 het gebruik van steenkool in energiecentrales gaat verminderen. Ook in de Verenigde Staten wordt nog veel gebruikgemaakt van steenkoolcentrales.
Meer uit Financieel
MENLO PARK (ANP) - Meta is niet van plan om zijn AI-brillen van de markt te halen ondanks de ophef over deze brillen met camera, ook wel gluurbrillen genoemd. Alex Himel, directeur van Meta's brillentak, heeft maandag in gesprek met Nederlandse journalisten gereageerd op de commotie, die hij op zichzelf niet verrassend vindt.
19 minuten geledenZAANDAM (ANP) - De politie en Albert Heijn (AH) staan met elkaar in contact, nadat het bedrijf zondag te maken kreeg met een cybersecurityincident. Dat zegt een woordvoerder van de politie. "Tot op dit moment is nog geen strafbaar feit vastgesteld", aldus de politiezegsman.
1 uur geledenZAANDAM (ANP/RTR) - De IT-problemen bij het moederbedrijf van Albert Heijn beperken zich niet tot Nederland. Ook bij ketens van Ahold Delhaize in het buitenland doen diensten het niet of liggen websites eruit.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese luchthavenorganisatie ACI Europe en Airlines for Europe (A4E), de grootste brancheorganisatie van luchtvaartmaatschappijen in Europa, waarschuwen maandag opnieuw voor een falend nieuw digitaal grenscontrolesysteem. Hierdoor lopen de wachttijden bij de grenscontrole nog altijd op, wat leidt tot grote verstoringen voor passagiers, luchthavens en luchtvaartmaatschappijen in het Schengengebied.
2 uur geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn waarschuwt voor lege schappen in supermarkten de komende dagen als gevolg van het cybersecurityincident bij het bedrijf. Eerder op de dag werd bekend dat in meerdere distributiecentra het werk stilligt als gevolg van het veiligheidsincident. "Naar verwachting blijven diepvriesproducten, brood en langer houdbare producten beter beschikbaar dan bepaalde versproducten, zoals groenten en fruit", staat in een verklaring van het bedrijf.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ahold Delhaize was maandag de grootste verliezer bij de hoofdfondsen op de Amsterdamse beurs. Het moederbedrijf van Albert Heijn, Etos en Gall & Gall kampt al sinds zondagmiddag met een cybersecurity incident. Om zijn IT-systemen te beschermen zag het concern zich genoodzaakt websites, apps en klantenservices van de winkels tijdelijk uit te schakelen. Ook worden er voorlopig geen online bestelde boodschappen bezorgd.
2 uur geledenZAANDAM (ANP) - Een dag nadat websites van Albert Heijn, Etos en Gall & Gall uit de lucht werden gehaald, is er nog altijd veel onduidelijk over de storing bij de bedrijven. Albert Heijn maakte maandagochtend bekend dat de sites sinds zondag kampen met een "IT-incident", waardoor een aantal systemen uit voorzorg zijn uitgeschakeld.
4 uur geleden