VN-topman roept op tot gelijkheid op top van zuidelijke landen
HAVANA (ANP/RTR) - De secretaris-generaal van de Verenigde Naties António Guterres heeft op een top in het Cubaanse Havana opgeroepen tot meer gelijkheid op het wereldtoneel. "De wereld laat ontwikkelingslanden in de steek", zei hij tegen de groep van 77, een club van 134 niet-westerse landen die de kloof tussen arme en rijke landen willen dichten.
Guterres is blij dat de landen van de 'Global South', de tegenhanger van het Westen, hun best doen om zich te verenigen en internationaal invloed uit te oefenen. Hij hoopt dat ze bijvoorbeeld op het gebied van klimaatverandering ervoor kunnen zorgen dat de grootste vervuilers, zoals de Verenigde Staten, opdraaien voor de schade die in armere landen is veroorzaakt door de verandering van het klimaat.
De G77, zoals de groep ook wordt genoemd, richt zich vooral op economische en technologische ontwikkelingen. China zegt zelf geen lid te zijn van de groep, ondanks dat het officieel wel op de lijst van het blok staat. In Havana is China in elk geval wel te gast, in de persoon van een topman van de Communistische Partij.
Meer uit Buitenland
TEGUCIGALPA (ANP) - De presidentiële verkiezingen in Honduras zijn volgens de eerste telling geëindigd in een "technische gelijkstand". Presidentskandidaat Nasry Asfura van de conservatieve Nationale Partij had 39,91 procent van de stemmen. Zijn belangrijkste rivaal Salvador Nasralla, eveneens een rechtse kandidaat, had 39,89 procent van de stemmen.
18 minuten geledenPOKROVSK (ANP/DPA/RTR) - Rusland zegt de Oost-Oekraïense stad Pokrovsk te hebben veroverd. Die strategisch belangrijke stad werd al meer dan een jaar belegerd. Oekraïne heeft de inname niet bevestigd.
3 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft de aanvallen met zeedrones op twee olieschepen op de Zwarte Zee een "zorgwekkende escalatie" genoemd. Die aanvallen van afgelopen vrijdag werden opgeëist door een anonieme Oekraïense veiligheidsbron, die zei dat de schepen ondanks Europese sancties Russische olie vervoerden.
6 uur geledenKINGSTON (ANP/RTR/AFP) - Jamaica krijgt 6,7 miljard dollar aan steun nadat orkaan Melissa in oktober over het eiland was geraasd. Het geld van internationale instanties is bedoeld om de wederopbouw de komende drie jaar te financieren.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse filmmaker Jafar Panahi is bij verstek veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar wegens "propaganda-activiteiten" tegen de staat, meldt zijn advocaat. De advocaat laat weten dat Panahi in beroep gaat tegen de veroordeling. In mei won Panahi een prestigieuze Gouden Palm tijdens het Filmfestival van Cannes voor de film It Was Just an Accident.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Brussel heeft extra veiligheidsmaatregelen genomen om de kerststal op de Grote Markt beter te beschermen. Directe aanleiding is de diefstal van het hoofd van het kindje Jezus uit de kerststal het afgelopen weekend.
8 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Afgelopen weekend zijn in Nigeria meer dan dertig mensen ontvoerd door gewapende groepen. De ontvoeringen vonden onder andere plaats in de noordelijke regio Kano, waar deze tot nu toe nauwelijks voorkwamen.
8 uur geleden