VN-topman roept op tot gelijkheid op top van zuidelijke landen
HAVANA (ANP/RTR) - De secretaris-generaal van de Verenigde Naties António Guterres heeft op een top in het Cubaanse Havana opgeroepen tot meer gelijkheid op het wereldtoneel. "De wereld laat ontwikkelingslanden in de steek", zei hij tegen de groep van 77, een club van 134 niet-westerse landen die de kloof tussen arme en rijke landen willen dichten.
Guterres is blij dat de landen van de 'Global South', de tegenhanger van het Westen, hun best doen om zich te verenigen en internationaal invloed uit te oefenen. Hij hoopt dat ze bijvoorbeeld op het gebied van klimaatverandering ervoor kunnen zorgen dat de grootste vervuilers, zoals de Verenigde Staten, opdraaien voor de schade die in armere landen is veroorzaakt door de verandering van het klimaat.
De G77, zoals de groep ook wordt genoemd, richt zich vooral op economische en technologische ontwikkelingen. China zegt zelf geen lid te zijn van de groep, ondanks dat het officieel wel op de lijst van het blok staat. In Havana is China in elk geval wel te gast, in de persoon van een topman van de Communistische Partij.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De NAVO houdt voor het eerst een militaire oefening met Servië. De verstandhouding tussen het bondgenootschap en een van de weinige Europese landen die nog niet bij de NAVO of de EU horen is vaak moeizaam. Tijdens de Kosovo-oorlog in 1999 bombardeerde de NAVO Servië.
15 minuten geledenWENEN (ANP) - Vier mensen die het optreden van Israël in de eerste halve finale van het Eurovisie Songfestival verstoorden zijn daarna uit de zaal verwijderd. Dat bevestigen de Oostenrijkse omroep ORF en songfestivalorganisator European Broadcasting Union desgevraagd aan het ANP.
8 uur geledenWENEN (ANP) - Israël heeft zich dinsdag in Wenen zoals verwacht geplaatst voor de finale van het Eurovisie Songfestival. Het omstreden land, dat meedoet met zanger Noam Bettan, kreeg in de eerste halve finale genoeg punten van jury en publiek.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het Golden Dome-project van de Amerikaanse president Donald Trump gaat 1,2 biljoen dollar kosten (ongeveer 1 biljoen euro). Dat heeft de rekenkamer van het Amerikaanse Congres, de Congressional Budget Office (CBO), berekend. Het bedrag moet over de komende twintig jaar worden uitgegeven.
9 uur geledenCANNES (ANP) - Regisseur Peter Jackson heeft dinsdagavond op het Filmfestival van Cannes een ere-Palm gekregen voor zijn grote bijdrage aan de filmwereld. Jackson kreeg de prijs uit handen van acteur Elijah Wood, die in de Lord of the Rings-films die Jackson maakte de rol van Frodo speelde.
10 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft eind maart meerdere aanvallen uitgevoerd op Iran, meldt persbureau Reuters op basis van westerse en Iraanse functionarissen. Dat is voor zover bekend nog niet eerder gebeurd. De aanvallen zouden vergeldingen zijn voor eerdere Iraanse aanvallen.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk wil met mijnbestrijdingsdrones, gevechtsvliegtuigen en droneafweersystemen helpen de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te krijgen. Een Britse torpedobootjager is al op weg naar de door Iran geblokkeerde zeestraat, zegt defensieminister John Healey na overleg met gelijkgezinde landen, waaronder Nederland.
12 uur geleden