Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN-topman roept op tot gelijkheid op top van zuidelijke landen

VN-topman roept op tot gelijkheid op top van zuidelijke landen

HAVANA (ANP/RTR) - De secretaris-generaal van de Verenigde Naties António Guterres heeft op een top in het Cubaanse Havana opgeroepen tot meer gelijkheid op het wereldtoneel. "De wereld laat ontwikkelingslanden in de steek", zei hij tegen de groep van 77, een club van 134 niet-westerse landen die de kloof tussen arme en rijke landen willen dichten.

Guterres is blij dat de landen van de 'Global South', de tegenhanger van het Westen, hun best doen om zich te verenigen en internationaal invloed uit te oefenen. Hij hoopt dat ze bijvoorbeeld op het gebied van klimaatverandering ervoor kunnen zorgen dat de grootste vervuilers, zoals de Verenigde Staten, opdraaien voor de schade die in armere landen is veroorzaakt door de verandering van het klimaat.

De G77, zoals de groep ook wordt genoemd, richt zich vooral op economische en technologische ontwikkelingen. China zegt zelf geen lid te zijn van de groep, ondanks dat het officieel wel op de lijst van het blok staat. In Havana is China in elk geval wel te gast, in de persoon van een topman van de Communistische Partij.

Meer uit Buitenland

Iraanse media: luchtaanvallen in gebied vermist bemanningslid

TEHERAN (ANP) - In het gebied in Iran waar het vermiste bemanningslid van de neergehaalde F-15 zich vermoedelijk bevindt, worden volgens het Iraanse persbureau Tasnim luchtaanvallen uitgevoerd. Een lokale gouverneur stelt dat er drie mensen zijn omgekomen bij aanvallen door de Verenigde Staten en Israël, aldus Tasnim, dat banden heeft met de Iraanse Revolutionaire Garde.

37 minuten geleden
Israel: getroffen chemiecomplex Iran ingezet voor wapenproductie

TEL AVIV (ANP) - Het industriecomplex dat de Israëlische luchtmacht zaterdag aanviel in het zuidwesten van Iran, werd gebruikt voor de productie van chemicaliën voor de wapenindustrie. Dat stelt het Israëlische leger.

2 uur geleden
Iraanse aanvallen op overheidsgebouwen in Koeweit

KOEWEIT-STAD (ANP) - Na een droneaanval in Koeweit-Stad is brand uitgebroken in het complex waarin zowel het ministerie van Olie als de staatsoliemaatschappij KPC gevestigd zijn.

3 uur geleden
Libanon: zeven doden bij Israëlische aanval

BEIROET (ANP) - Bij Israëlische aanvallen op Zuid-Libanon zijn zaterdag zeven mensen omgekomen en meer dan veertig personen gewond geraakt. Dat heeft het ministerie van Volksgezondheid bekendgemaakt. Israël meldde dat een Israëlische soldaat in de regio is omgekomen.

3 uur geleden
Trump: militaire leiders Iran gedood bij aanval op Teheran

WASHINGTON (ANP) - Bij een grote aanval op de Iraanse hoofdstad Teheran zijn volgens de Amerikaanse president Donald Trump "veel Iraanse militaire leiders" omgekomen. Trump deelde daarbij een video van een aanval, het is niet duidelijk wanneer die plaatsvond.

5 uur geleden
Iran dreigt bij escalatie hele regio in hel te veranderen

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft gedreigd de hele regio "in een hel" te veranderen, als Israël en de Verenigde Staten de oorlog verder laten escaleren. De Amerikaanse president Donald Trump zei eerder juist de hel boven Iran te laten losbarsten als het land niet snel de Straat van Hormuz heropent.

6 uur geleden
Iran laat Iraakse schepen door Straat van Hormuz

TEHERAN/BAGDAD (ANP/AFP) - Het Iraanse opperbevel heeft gezegd dat schepen uit of naar Irak zonder problemen door de Straat van Hormuz kunnen varen. "We kondigen aan dat ons broederlijk buurland Irak vrijgesteld is van beperkingen die voor de tocht door de Straat van Hormuz zijn ingesteld", zo luidde de verklaring.

9 uur geleden