Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN-topman roept op tot gelijkheid op top van zuidelijke landen

VN-topman roept op tot gelijkheid op top van zuidelijke landen

HAVANA (ANP/RTR) - De secretaris-generaal van de Verenigde Naties António Guterres heeft op een top in het Cubaanse Havana opgeroepen tot meer gelijkheid op het wereldtoneel. "De wereld laat ontwikkelingslanden in de steek", zei hij tegen de groep van 77, een club van 134 niet-westerse landen die de kloof tussen arme en rijke landen willen dichten.

Guterres is blij dat de landen van de 'Global South', de tegenhanger van het Westen, hun best doen om zich te verenigen en internationaal invloed uit te oefenen. Hij hoopt dat ze bijvoorbeeld op het gebied van klimaatverandering ervoor kunnen zorgen dat de grootste vervuilers, zoals de Verenigde Staten, opdraaien voor de schade die in armere landen is veroorzaakt door de verandering van het klimaat.

De G77, zoals de groep ook wordt genoemd, richt zich vooral op economische en technologische ontwikkelingen. China zegt zelf geen lid te zijn van de groep, ondanks dat het officieel wel op de lijst van het blok staat. In Havana is China in elk geval wel te gast, in de persoon van een topman van de Communistische Partij.

Meer uit Buitenland

Schelde weer open voor scheepvaart na olielek Antwerpen

ANTWERPEN (ANP/AFP) - De haven van Antwerpen heeft bekendgemaakt dat de scheepvaart naar de Noordzee is hervat. Een olielek had het verkeer in de op een na grootste haven van Europa nagenoeg tot stilstand gebracht.

29 minuten geleden
19 jaar cel om fraudezaak rond Russisch militair themapark

MOSKOU (ANP/RTR) - De voormalige Russische onderminister van Defensie, Pavel Popov, heeft een gevangenisstraf van negentien jaar opgelegd gekregen voor corruptie. De autoriteiten hadden hem in 2024 opgepakt op verdenking van fraude bij de bouw van een militair themapark bij Moskou.

32 minuten geleden
Vance onderweg naar Pakistan voor onderhandelingen met Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance is onderweg naar Pakistan voor onderhandelingen met Iran. Voordat hij in Washington op het vliegtuig stapte, zei hij tegen journalisten dat hij hoopt op een positieve uitkomst. Vanaf zaterdag gaan de VS en Iran praten over een definitief einde aan de oorlog.

36 minuten geleden
Finland probeert zorgen over toelaten kernwapens te sussen

HELSINKI (ANP/BLOOMBERG) - Finland probeert de zorgen te sussen over het schrappen van het verbod op het stationeren van kernwapens op zijn grondgebied. De Finse regering wil officieel verklaren dat de verwoestende wapens niet welkom zijn zolang het geen oorlog is.

2 uur geleden
Israël ontzegt Spanje toegang tot Gaza-coördinatiecentrum

TEL AVIV (ANP) - Israël heeft Spanje de toegang tot het civiel-militair coördinatiecentrum (CMCC) ontzegd. Hier wordt de uitvoering van het Amerikaanse vredesplan voor de Gazastrook gecoördineerd. Volgens de Israëlische buitenlandminister Gideon Saar heeft Spanje een "openlijk anti-Israëlische houding" aangenomen en hierdoor "elk vermogen verloren om een constructieve rol te spelen".

2 uur geleden
Macron wil met Trump dineren in paleis van Versailles

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump uitgenodigd voor een uitgebreid diner in het beroemde paleis van Versailles. Trump wordt verwacht op de topconferentie van landen van de G7 die dit jaar in Évian-les-Bains wordt gehouden aan het Meer van Genève.

3 uur geleden
Antwerpse haven hoopt binnen dag weer open te zijn na olielek

ANTWERPEN (ANP/AFP/BELGA) - Het Antwerpse havenbedrijf hoopt dat de haven van de Belgische stad binnen een dag weer volledig operationeel is. In de op een na grootste haven van Europa ontstond donderdagavond een groot olielek, waardoor het scheepvaartverkeer er zo goed als stil ligt.

3 uur geleden