VN-topman roept op tot gelijkheid op top van zuidelijke landen
HAVANA (ANP/RTR) - De secretaris-generaal van de Verenigde Naties António Guterres heeft op een top in het Cubaanse Havana opgeroepen tot meer gelijkheid op het wereldtoneel. "De wereld laat ontwikkelingslanden in de steek", zei hij tegen de groep van 77, een club van 134 niet-westerse landen die de kloof tussen arme en rijke landen willen dichten.
Guterres is blij dat de landen van de 'Global South', de tegenhanger van het Westen, hun best doen om zich te verenigen en internationaal invloed uit te oefenen. Hij hoopt dat ze bijvoorbeeld op het gebied van klimaatverandering ervoor kunnen zorgen dat de grootste vervuilers, zoals de Verenigde Staten, opdraaien voor de schade die in armere landen is veroorzaakt door de verandering van het klimaat.
De G77, zoals de groep ook wordt genoemd, richt zich vooral op economische en technologische ontwikkelingen. China zegt zelf geen lid te zijn van de groep, ondanks dat het officieel wel op de lijst van het blok staat. In Havana is China in elk geval wel te gast, in de persoon van een topman van de Communistische Partij.
Meer uit Buitenland
ARPORA (ANP/AFP/DPA) - Zeker 25 mensen zijn in de nacht van zaterdag op zondag om het leven gekomen bij een brand in een populaire nachtclub in Arpora in de zuidwestelijke Indiase deelstaat Goa. Dat maakten de regionale autoriteiten zondagochtend plaatselijke tijd bekend.
54 minuten geledenTOKIO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Japan beschuldigt China ervan dat Chinese gevechtsvliegtuigen hun radar hebben gericht op Japanse vliegtuigen boven internationale wateren. Het Japanse ministerie van Defensie betitelt de actie als "gevaarlijk".
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Steun aan Israël is voor Duitsland "een onveranderlijk kernprincipe". Dat zei de Duitse bondskanselier Friedrich Merz na een gesprek met de Israëlische president Isaac Herzog zaterdag.
6 uur geledenHERAKLION (ANP/AFP) - In de buurt van het Griekse eiland Kreta zijn zeventien doden gevonden in een migrantenboot. Er waren nog twee levende mensen aan boord, meldt de kustwacht. Volgens hen was de boot in slecht weer terechtgekomen en hadden de opvarenden niets om onder te schuilen en niets om te eten of drinken.
8 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De Palestijnse beweging Hamas zegt bereid te zijn al zijn wapens in te leveren, als de Israëlische bezetting van de Gazastrook ten einde is gekomen. Hamas zou de wapens overdragen aan een Palestijnse autoriteit, die het gebied zou gaan besturen.
10 uur geledenAMMAN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft voor zijn reis naar Israël ook een bezoek gebracht aan Jordanië. Hij prees de rol die dat land heeft gespeeld in de Gaza-oorlog.
11 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky reist maandag naar Londen, voor een gesprek met een aantal Europese leiders. Dat meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Ook de Britse premier Keir Starmer en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz schuiven aan bij het overleg over de onderhandelingen die de Oekraïners houden met de Amerikanen.
12 uur geleden