VN-topman: nucleair conflict niet langer uit te sluiten
NEW YORK (ANP/RTR) - Een nucleair conflict is niet langer uit te sluiten nu Rusland zijn kernarsenaal in verhoogde staat van paraatheid heeft gebracht, zegt VN-topman Antonio Guterres. "Het vooruitzicht van een nucleair conflict, eens ondenkbaar, is terug in het rijk van de mogelijkheden."
De Russische president Vladimir Poetin kondigde eind vorige maand, enkele dagen na de invasie in Oekraïne, aan de nucleaire wapens van Rusland als afschrikkingsmiddel in paraatheid te brengen. Guterres noemde dat maandag in New York een "ijzingwekkende ontwikkeling." Hij riep opnieuw op tot een onmiddellijk staakt-het-vuren en serieuze onderhandelingen tussen beide partijen.
De secretaris-generaal van de volkerenorganisatie maakte bekend dat 40 miljard dollar extra wordt gestoken in een fonds voor humanitaire hulp aan Oekraïne. Voor miljoenen mensen in dat land dreigt volgens hem honger, en de water- en medicijnvoorraden raken uitgeput.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn Oekraïense ambtsgenoot Volodymyr Zelensky zondag gevraagd aanvallen te staken op Russische raffinaderijen. Dat schrijft zakenkrant Financial Times (FT), die informatie van bronnen kreeg over het telefoongesprek. Trump zou bezorgd zijn over de brandstofprijzen.
30 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin stelt dat de overwinning van de radicaal-rechtse AfD in Mecklenburg-Voor-Pommeren grotendeels te wijten is aan het feit dat Duitsland duur Amerikaans gas importeert in plaats van goedkoper Russisch gas.
54 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Grote Amerikaanse media die worden geweerd uit het Witte Huis, stappen naar de rechter om die maatregel teruggedraaid te krijgen. CNN, MS NOW en Politico stellen in een gezamenlijke verklaring dat de persvrijheid op het spel staat. Ze schrijven dat ze het recht van burgers verdedigen op onafhankelijke journalistiek waar de overheid zich inhoudelijk niet mee bemoeit.
1 uur geledenPORTSMOUTH (ANP/AFP) - Twee bemanningsleden zijn maandag gewond geraakt doordat een tanker die door de Straat van Hormuz voer werd aangevallen, meldt de Britse scheepvaartmonitor UKMTO.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Bij een grote internationale operatie zijn tientallen criminele organisaties opgerold en zijn ruim 490 mensen gearresteerd, meldt de Belgische Federale Politie maandag. Tijdens de operatie zijn ook ruim 156,9 ton drugs, 201 wapens en 3131 stuks munitie en explosieven in beslag genomen. Ook grote hoeveelheden geld en sieraden werden geconfisqueerd, naast honderden wilde dieren en vee.
1 uur geledenJOHANNESBURG (ANP) - Drie personen in Zuid-Afrika zijn gearresteerd in verband met de moord op een vrouw in Johannesburg, meldt de BBC. Het gaat om een man en twee vrouwen. De drie verdachten moeten deze maandag voor de rechter verschijnen.
2 uur geledenSCHWERIN (ANP/AFP) - De lijsttrekker van Alternative für Deutschland (AfD) in de deelstaat Mecklenburg-Voor-Pommeren stelt dat bondskanselier Friedrich Merz tegen het einde van het jaar niet meer aan de macht is. Zijn uitspraak volgt na een historisch verlies voor Merz' partij.
3 uur geleden