VN: Taliban verbieden vrouwen om voor organisatie te werken
KABUL (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Naties hebben signalen ontvangen dat de Taliban bevel hebben gegeven om Afghaanse vrouwen te verbieden om voor de organisatie te werken. Dat verklaarde VN-woordvoerder Stéphane Dujarric dinsdag. "Ons werd via verschillende kanalen gezegd dat het verbod van toepassing is in het hele land", zei Dujarric.
Eerder op de dag sprak de VN-missie UNAMA in Afghanistan al van "grote bezorgdheid" met betrekking tot het vrouwelijke personeel in Afghanistan. De organisatie wees het regime in Afghanistan er in een tweet op dat zij niet kunnen werken of hulp verlenen zonder vrouwelijk personeel.
Bronnen meldden aan persbureau Reuters dat de VN al het personeel in Afghanistan heeft opgeroepen om 48 uur lang niet naar kantoor te komen.
De Taliban pakten de macht in augustus 2021. De machthebbers stelden eind vorig jaar een verbod in op vrouwelijk personeel bij niet-gouvernementele organisaties (ngo's). Een uitzondering werd onder meer gemaakt voor vrouwelijke werknemers van de Verenigde Naties.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Het hoofd van de rechterlijke macht in Iran heeft duidelijk gemaakt dat er "zo snel mogelijk" processen volgen tegen de mensen die zijn opgepakt bij de recente protesten tegen het islamitische regime. Zij die schuldig worden bevonden, worden "zonder de minste genade" gestraft, zei hij tegen persbureau Mizan.
40 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische strijdkrachten zoeken op een begraafplaats in Gaza naar de overblijfselen van de laatste overleden gijzelaar die door Hamas nog niet is overgedragen aan Israël. Dat heeft het kantoor van premier Benjamin Netanyahu bekendgemaakt.
41 minuten geledenKOBANI (ANP/AFP) - Een VN-hulpkonvooi is zondag aangekomen in de Syrische stad Kobani, waar een Koerdische meerderheid woont. De vrachtwagens hebben onder meer brandstof en voedsel aan boord, zegt VN-hulporganisatie OCHA.
2 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - In Venezuela zijn zondag minstens tachtig politieke gevangenen vrijgelaten. Dat meldt de non-gouvernementele organisatie Foro Penal, die stelt dat de vrijlatingen onder druk van de Verenigde Staten plaatsvinden. De vrijlatingen gebeurden in gevangenissen in het hele land, aldus de ngo.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte denkt niet dat Europa ooit zonder de VS kan om zichzelf te beschermen. Dat zegt hij in een interview met Het Financieele Dagblad (FD). "Amerika is cruciaal voor onze bescherming", aldus Rutte.
3 uur geledenWASHINGTON/JERUZALEM (ANP/RTR) - De gesprekken tussen Amerikaanse functionarissen en de Israëlische premier Benjamin Netanyahu over de tweede fase van president Donald Trumps 20-puntenplan voor de toekomst van Gaza waren "constructief", schrijft speciaal gezant Steve Witkoff op X. Het overleg vond zaterdagavond plaats in Jeruzalem. Ook vastgoedondernemer Jared Kushner, Trumps schoonzoon, nam deel.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De burgemeester van Manchester, Andy Burnham, mag van zijn Labourpartij niet terugkeren in het parlement, schrijven Britse media als The Guardian en BBC. Dat besluit lijkt op een politieke zet van premier Keir Starmer en zijn medestanders om een potentiële rivaal voor het partijleiderschap buiten de deur te houden.
4 uur geleden