VN: Taliban verbieden vrouwen om voor organisatie te werken
KABUL (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Naties hebben signalen ontvangen dat de Taliban bevel hebben gegeven om Afghaanse vrouwen te verbieden om voor de organisatie te werken. Dat verklaarde VN-woordvoerder Stéphane Dujarric dinsdag. "Ons werd via verschillende kanalen gezegd dat het verbod van toepassing is in het hele land", zei Dujarric.
Eerder op de dag sprak de VN-missie UNAMA in Afghanistan al van "grote bezorgdheid" met betrekking tot het vrouwelijke personeel in Afghanistan. De organisatie wees het regime in Afghanistan er in een tweet op dat zij niet kunnen werken of hulp verlenen zonder vrouwelijk personeel.
Bronnen meldden aan persbureau Reuters dat de VN al het personeel in Afghanistan heeft opgeroepen om 48 uur lang niet naar kantoor te komen.
De Taliban pakten de macht in augustus 2021. De machthebbers stelden eind vorig jaar een verbod in op vrouwelijk personeel bij niet-gouvernementele organisaties (ngo's). Een uitzondering werd onder meer gemaakt voor vrouwelijke werknemers van de Verenigde Naties.
Meer uit Buitenland
HUNTSVILLE (ANP) - In de Amerikaanse staat Texas is James Broadnax geëxecuteerd voor de dood van twee mannen bij een roofoverval in 2008. De 37-jarige man kreeg een dodelijke injectie in de gevangenis van Huntsville.
16 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten steunen Israël na het onderscheppen van een vloot met hulpgoederen voor Gaza. Washington waarschuwt bondgenoten geen steun te geven aan wat het een "betekenisloze politieke stunt" noemt.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een mogelijk zelfmoordbriefje van zedendelinquent Jeffrey Epstein ligt al bijna zeven jaar in een rechtbank in New York, buiten het zicht van onderzoekers. Dat schrijft de krant The New York Times, die de rechter heeft gevraagd het document vrij te geven.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft in de Senaat afstand genomen van een naderende deadline voor de oorlog in het Midden-Oosten. In de wet staat dat de president vijandelijkheden na zestig dagen alleen mag voortzetten met toestemming van het Congres, maar volgens Hegseth moet de periode waarin een bestand geldt daarin niet worden meegenomen.
5 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op het Libanese dorp Zebdine zijn zes mensen om het leven gekomen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Volgens het ministerie komt het totaal aantal doden dat donderdag viel door Israëlisch vuur daarmee op vijftien.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is blij dat een nieuwe persoon is gekozen om premier te worden in Irak. Hij feliciteerde de beoogde regeringschef Ali al-Zaidi en stelde een "fantastisch nieuw hoofdstuk" in het vooruitzicht in de relatie tussen de landen.
5 uur geledenVENETIË (ANP) - De jury van de Biënnale van Venetië is opgestapt. Dat gebeurde nadat onrust was ontstaan over de deelname van landen als Rusland aan de internationale kunsttentoonstelling.
7 uur geleden