Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN: Taliban verbieden vrouwen om voor organisatie te werken

VN: Taliban verbieden vrouwen om voor organisatie te werken

KABUL (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Naties hebben signalen ontvangen dat de Taliban bevel hebben gegeven om Afghaanse vrouwen te verbieden om voor de organisatie te werken. Dat verklaarde VN-woordvoerder Stéphane Dujarric dinsdag. "Ons werd via verschillende kanalen gezegd dat het verbod van toepassing is in het hele land", zei Dujarric.

Eerder op de dag sprak de VN-missie UNAMA in Afghanistan al van "grote bezorgdheid" met betrekking tot het vrouwelijke personeel in Afghanistan. De organisatie wees het regime in Afghanistan er in een tweet op dat zij niet kunnen werken of hulp verlenen zonder vrouwelijk personeel.

Bronnen meldden aan persbureau Reuters dat de VN al het personeel in Afghanistan heeft opgeroepen om 48 uur lang niet naar kantoor te komen.

De Taliban pakten de macht in augustus 2021. De machthebbers stelden eind vorig jaar een verbod in op vrouwelijk personeel bij niet-gouvernementele organisaties (ngo's). Een uitzondering werd onder meer gemaakt voor vrouwelijke werknemers van de Verenigde Naties.

Meer uit Buitenland

President Cuba: gedrag VS is intimiderend en arrogant

HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.

2 uur geleden
Doden in Libanon door Israëlische luchtaanvallen

BEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

2 uur geleden
Miljardendeal VS en Qatar over raketafweersystemen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.

3 uur geleden
Brief Trump aan Congres: vijandelijkheden met Iran zijn beëindigd

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".

3 uur geleden
VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken

WASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.

3 uur geleden
Axios: blokkade VS kost Iran al bijna vijf miljard dollar

WASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.

3 uur geleden
Trump verhoogt druk op Cuba met nieuwe sancties

WASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.

9 uur geleden