Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN: Taliban verbieden vrouwen om voor organisatie te werken

VN: Taliban verbieden vrouwen om voor organisatie te werken

KABUL (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Naties hebben signalen ontvangen dat de Taliban bevel hebben gegeven om Afghaanse vrouwen te verbieden om voor de organisatie te werken. Dat verklaarde VN-woordvoerder Stéphane Dujarric dinsdag. "Ons werd via verschillende kanalen gezegd dat het verbod van toepassing is in het hele land", zei Dujarric.

Eerder op de dag sprak de VN-missie UNAMA in Afghanistan al van "grote bezorgdheid" met betrekking tot het vrouwelijke personeel in Afghanistan. De organisatie wees het regime in Afghanistan er in een tweet op dat zij niet kunnen werken of hulp verlenen zonder vrouwelijk personeel.

Bronnen meldden aan persbureau Reuters dat de VN al het personeel in Afghanistan heeft opgeroepen om 48 uur lang niet naar kantoor te komen.

De Taliban pakten de macht in augustus 2021. De machthebbers stelden eind vorig jaar een verbod in op vrouwelijk personeel bij niet-gouvernementele organisaties (ngo's). Een uitzondering werd onder meer gemaakt voor vrouwelijke werknemers van de Verenigde Naties.

Meer uit Buitenland

Burgemeester Parijse centrumwijk wil verbod feestjes bekerwinst

PARIJS (ANP) - De burgemeester van het achtste arrondissement in Parijs roept op tot een verbod op bijeenkomsten op de Champs-Élysées rond de viering van de bekerwinst van Paris Saint-Germain. Dat melden Franse media als Le Monde.

1 uur geleden
Israël kondigt uitbreiding grondoperaties in Libanon aan

TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger heeft zondag bekendgemaakt dat het bezig is zijn grondoperaties in het zuiden van Libanon uit te breiden. De operatie in Beaufort Ridge en het gebied van Wadi al-Saluki is enkele dagen geleden al begonnen, aldus de verklaring.

4 uur geleden
Media VS: Trump wil aanpassingen deal met Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag geprobeerd om verschillende voorwaarden van een voorgestelde deal met Iran te wijzigen. Dat meldden Amerikaanse media zaterdag op basis van geïnformeerde bronnen.

4 uur geleden
Luide knallen in Massachusetts veroorzaakt door meteoor

WASHINGTON (ANP/AFP) - De knallen die zaterdag in het oosten van de Amerikaanse staat Massachusetts zijn gehoord, werden veroorzaakt door een meteoor die op weg naar de aarde uit elkaar barstte. Dat meldt de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA.

8 uur geleden
Onrust op Champs-Élysées in Parijs door rellen na winst PSG

PARIJS (ANP/AFP) - Op de Champs-Élysées in Parijs is het onrustig nadat Paris-Saint-Germain (PSG) in Boedapest de Champions League won. Op meerdere plekken in Parijs gingen menigtes de straat op, wat leidde tot rellen. Tot nu toe zijn er in de Franse hoofdstad zeker 235 mensen aangehouden. Het is niet duidelijk hoeveel van hen zijn gearresteerd. Eerder op de avond lag het aantal arrestaties op zeker 45.

9 uur geleden
Regio Parijs stopt busvervoer om rellen met veel aanhoudingen

PARIJS (ANP) - De regio Parijs is zaterdagavond gestopt met het openbaar vervoer per bus. De menigtes, onder wie relschoppers, maken het voor personeel en reizigers onmogelijk veilig te rijden. De Parijse voetbalclub Paris-Saint-Germain (PSG) heeft in Boedapest na strafschoppen de Champions League gewonnen en in heel de Parijse regio zijn feestvierders de straat op gegaan.

12 uur geleden
Politie overstelpt met telefoontjes na knal in Massachusetts

BOSTON (ANP) - In het oosten van de Amerikaanse staat Massachusetts is een enorme knal gehoord en hebben mensen de politie om opheldering gevraagd. Politiebureaus in de regio melden dat ze overstelpt zijn met telefoontjes maar geen antwoord weten.

13 uur geleden