VN: Taliban verbieden vrouwen om voor organisatie te werken
KABUL (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Naties hebben signalen ontvangen dat de Taliban bevel hebben gegeven om Afghaanse vrouwen te verbieden om voor de organisatie te werken. Dat verklaarde VN-woordvoerder Stéphane Dujarric dinsdag. "Ons werd via verschillende kanalen gezegd dat het verbod van toepassing is in het hele land", zei Dujarric.
Eerder op de dag sprak de VN-missie UNAMA in Afghanistan al van "grote bezorgdheid" met betrekking tot het vrouwelijke personeel in Afghanistan. De organisatie wees het regime in Afghanistan er in een tweet op dat zij niet kunnen werken of hulp verlenen zonder vrouwelijk personeel.
Bronnen meldden aan persbureau Reuters dat de VN al het personeel in Afghanistan heeft opgeroepen om 48 uur lang niet naar kantoor te komen.
De Taliban pakten de macht in augustus 2021. De machthebbers stelden eind vorig jaar een verbod in op vrouwelijk personeel bij niet-gouvernementele organisaties (ngo's). Een uitzondering werd onder meer gemaakt voor vrouwelijke werknemers van de Verenigde Naties.
Meer uit Buitenland
KHAN YOUNIS (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen op de Gazastrook zijn zondag zeker vier doden gevallen, melden gezondheidsfunctionarissen.
22 minuten geledenGENÈVE (ANP) - Het Rode Kruis gaat de hulpverlening in de Democratische Republiek Congo en Oeganda opschalen vanwege een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de DRC. Het gaat vooral om preventie en voorlichting over bescherming tegen het dodelijke virus en de symptomen, meldt de organisatie. Artsen Zonder Grenzen zei eerder op te willen schalen.
2 uur geledenMODENA (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet zondag slachtoffers van een aanrijding in de stad Modena. Een automobilist reed daar in op voetgangers, waarbij acht mensen gewond raakten. De premier zegde een geplande reis naar Cyprus af om de slachtoffers te bezoeken.
4 uur geledenMANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnen hebben het hooggerechtshof om toestemming gevraagd om de voormalige politiechef Ronald Dela Rosa te arresteren. Het Internationaal Strafhof (ICC) vaardigde een arrestatiebevel tegen hem uit vanwege zijn rol in de 'oorlog tegen drugs' in de Filipijnen.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Bij droneaanvallen in de regio Moskou zijn drie mensen om het leven gekomen, heeft de gouverneur van dat deel van Rusland zondag gezegd. Volgens hem ging het om een "grootschalige" aanval op het gebied rond de Russische hoofdstad. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt de aanvallen op X.
7 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - Tienduizenden mensen zijn zaterdag in Londen afgekomen op een anti-immigratieprotest en een pro-Palestijnse demonstratie die gelijktijdig bezig was. De politie heeft naar eigen zeggen te maken met de grootste operatie in jaren om de openbare orde te handhaven.
20 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - Een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo kent een "heel hoog sterftecijfer". Er is geen vaccin en geen speciale behandeling, zei de minister van Volksgezondheid van het land. Het dodental is opgelopen tot tachtig. Ook in buurland Oeganda is inmiddels een patiënt overleden.
20 uur geleden