Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN: Syrische rebellen werken niet mee bij hulpverlening na beving

VN: Syrische rebellen werken niet mee bij hulpverlening na beving

MÜNCHEN (ANP/RTR) - Terwijl de overheden van Syrië en Turkije goed meewerken met de hulpverlening na de aardbevingen van 6 februari, verloopt de hulp aan het noordwesten van Syrië juist erg stroef. Dat zegt David Beasley, directeur van het VN-Wereldvoedselprogramma (WFP), tijdens zijn bezoek aan de internationale Veiligheidsconferentie van München.

Het noordwesten van Syrië is het deel van het land dat wordt bestuurd door rebellen die zich hebben afgezet tegen president Bashar al-Assad. "Die lokale autoriteiten geven ons onvoldoende toegang", aldus Beasley, die het gebied de 'flessenhals' van de hulpverlening noemt. "Daar moet meteen verandering in komen."

Hij roept onder meer op tot het openen van meer grensovergangen met Turkije. De grensovergang bij Bab al-Hawa is nu de enige langs waar konvooien vanuit Turkije het noordwesten van Syrië kunnen binnenrijden.

De directeur van het WFP waarschuwt ook dat de fondsen van zijn organisatie snel opraken. De organisatie zou nog maar geld hebben om 60 dagen hulp te bieden, terwijl de nasleep van de aardbeving veel langer zal duren. "Onze operaties in Turkije en Syrië kosten 50 miljoen euro per maand. Als Europa liever geen nieuwe golf van vluchtelingen heeft, kan het ons beter de hulp geven die we nodig hebben."

Meer uit Buitenland

Israëlisch evacuatiebevel voor Iraniërs in omgeving reactoren

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Israël heeft een evacuatiebevel afgegeven aan Iraniërs die in de omgeving van reactoren wonen. De oproep geldt voor burgers in het hele land die in woonwijken in de buurt van wapenfaciliteiten wonen.

1 uur geleden
Duitsland, Frankrijk en VK willen onmiddellijk met Iran praten

BERLIJN (ANP/RTR/AFP) - Duitsland, Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk zijn bereid tot onmiddellijke gesprekken met Iran over het nucleaire programma van Teheran in een poging om de situatie in het Midden-Oosten te de-escaleren. Dat heeft de Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul gezegd tijdens een bezoek aan de regio.

4 uur geleden
Doden en gewonden door nieuwe aanvallen Iran op Israël

TEL AVIV (ANP/DPA/AFP) - Door een reeks nieuwe aanvallen van Iran op Israël zijn in de nacht van zaterdag op zondag meerdere doden gevallen. Ook raakten ongeveer tweehonderd mensen gewond.

5 uur geleden
Trump: makkelijk deal te sluiten tussen Israël en Iran

WASHINGTON (ANP) - "We kunnen makkelijk een deal voor elkaar krijgen tussen Iran en Israël om een eind te maken aan dit rotconflict!" Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

5 uur geleden
Israël bestookt Iraans defensieministerie

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondagochtend vroeg het hoofdkwartier van het Iraanse ministerie van Defensie en het hoofdkwartier van een project voor nucleaire wapens bestookt. Dat maakte de Israëlische legerleiding bekend.

8 uur geleden
Honderdduizenden protesteren tegen Trump

WASHINGTON/LOS ANGELES/NEW YORK (ANP/RTR) - Honderdduizenden Amerikanen zijn zaterdag in verschillende steden de straat opgegaan om te protesteren tegen president Donald Trump. De demonstraties worden gehouden onder het thema "No Kings", om te benadrukken dat niemand boven de wet staat, ook de president niet.

11 uur geleden
Israël raakt twee brandstofdepots in Teheran

TEHERAN (ANP/AFP) - Israël heeft met luchtaanvallen twee brandstofdepots in de Iraanse hoofdstad Teheran geraakt. Dat maakte het Iraanse ministerie van Olie zondagochtend plaatselijke tijd bekend. Kort daarvoor kondigde Iran nieuwe luchtaanvallen op Israël aan.

12 uur geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!