VN: Suriname en Aruba kwetsbaar voor gevolgen klimaat
NEW YORK (ANP) - Zo'n 41 miljoen mensen in Latijns-Amerika en de Cariben wonen in gebieden waar ze extra kwetsbaar zijn voor de gevolgen van klimaatverandering, waarschuwt een VN-organisatie. Dat komt doordat ze in laaggelegen delen van het land wonen. Het gaat onder meer om gemeenschappen in Aruba en Suriname.
Het Bevolkingsfonds van de Verenigde Naties (UNFPA) heeft met satellietbeelden en andere data onderzoek gedaan naar gebieden waar de bevolking extra gevaar loopt. Gekeken is naar groepen die het meest last zullen hebben van onder meer stormen, orkanen en overstromingen. Die problemen worden groter door klimaatverandering. De 41 miljoen mensen zijn goed voor ongeveer 6 procent van de bevolking van Latijns-Amerika en de Cariben.
Een van de problemen die UNFPA ziet is dat soms een groot deel van de ziekenhuizen in kwetsbaar, laaggelegen gebied ligt. Op de Kaaimaneilanden, in de Bahama's, in Guyana en ook in Aruba en Suriname ligt meer dan 80 procent van de ziekenhuizen in laaggelegen kustgebied, concluderen de onderzoekers. Dat is volgens de VN-organisatie vooral een risico voor vrouwen en meisjes die daardoor minder toegang kunnen krijgen tot noodzakelijke zorg en bescherming.
Meer uit Buitenland
RAMALLAH (ANP/RTR/AFP) - In de Palestijnse gebieden zijn de stembureaus gesloten na lokale verkiezingen. Het was de eerste keer in twee decennia dat ook kon worden gestemd in een deel van de Gazastrook, een kustgebied dat sinds 2007 wordt bestuurd door Hamas.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft opdracht gegeven tot "krachtige aanvallen op doelen van Hezbollah in Libanon". Dat staat in een korte officiële verklaring. Er geldt sinds midden april een bestand tussen Libanon en Israël, maar daarmee kwam geen einde aan de strijd tussen Israël en de pro-Iraanse Hezbollahbeweging.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij de reis van de onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner naar Pakistan heeft geannuleerd. Dat heeft hij aan de Witte Huis-correspondent van Fox News gemeld. Volgens Trump heeft de achttien uur durende reis geen zin om te praten over Iran "nu de VS alle kaarten in handen hebben" in de Amerikaans-Iraanse oorlog.
8 uur geledenBOEKAREST (ANP/RTR/AFP) - Roemenië heeft boos gereageerd op een schending van het luchtruim door drones tijdens Russische aanvallen op Oekraïne. De autoriteiten in het EU-land zeggen dat een toestel met mogelijk explosieve lading is neergekomen in bewoond gebied. Ze hebben de Russische ambassadeur ontboden om te protesteren.
9 uur geledenBAMAKO (ANP/AFP/RTR/DPA) - Strijders hebben in Mali op verschillende plekken aanvallen uitgevoerd. Volgens het leger hebben "terroristische groeperingen" onder meer militaire barakken aangevallen. Er zijn schoten gemeld in de hoofdstad Bamako, maar ook in onder meer de steden Gao en Kidal. Aan het begin van de middag zei het leger de situatie onder controle te hebben, al gingen de gevechten door.
11 uur geledenBAKOE (ANP/RTR) - Oekraïne is klaar voor vredesbesprekingen met Rusland in Azerbeidzjan "als Moskou er ook klaar voor is". Dat heeft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky gezegd in Azerbeidzjan, waar hij op bezoek is en onder meer een ontmoeting heeft met de president daar, Ilham Aliyev.
13 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering is op zoek naar een manier om zich uit de oorlog te redden, zegt het ministerie van Defensie van Iran. Op dit moment is een Iraanse minister in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad voor gesprekken. Deze zaterdag worden daar ook gezanten van de VS verwacht, al is nog onduidelijk of die met Iran zullen spreken.
15 uur geleden