VN: stop 'onwettig' doden Palestijnen op Westelijke Jordaanoever
NEW YORK (ANP) - Het "onwettige doden van Palestijnen op de bezette Westelijke Jordaanoever" door Israëlische troepen moet "onmiddellijk eindigen", zo heeft het mensenrechtenbureau van de VN verklaard. Het VN-orgaan kwam met die verklaring in de nasleep van wat het omschreef als de "geplande buitengerechtelijke executie" van drie Palestijnse mannen, dinsdag in het Ibn Sina-ziekenhuis in de stad Jenin op de Westelijke Jordaanoever.
Dinsdag doodden undercover Israëliërs "een 18-jarige in zijn ziekenhuisbed", waar hij "half verlamd" lag en behandeld werd na een Israëlische luchtaanval in oktober. De Israëli's doodden ook de 23-jarige broer van de patiënt en een 27-jarige man, aldus het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid.
Het Israëlische leger zei dat zijn troepen de mannen hadden "geneutraliseerd", die zich in het ziekenhuis schuilhielden omdat zij tot een "terroristische cel van Hamas" behoorden. Op door onder meer Al Jazeera verspreide beelden was te zien hoe gewapende, als medici verklede Israëli's door de gangen van het ziekenhuis liepen.
Verantwoordelijkheid
Het VN-Bureau van de Hoge Commissaris voor de Mensenrechten zei sinds 7 oktober een toename te hebben gedocumenteerd in het aantal dodelijke Israëlische aanvallen op de bezette Westelijke Jordaanoever en zei dat Israël "verantwoordelijkheid moet afleggen voor al het onwettige gebruik van geweld" dat er door zijn strijdkrachten wordt gepleegd.
Volgens de VN zijn sinds 7 oktober 357 mensen omgekomen door Israëlisch geweld op de Westelijke Jordaanoever. In dezelfde periode werden er ook acht Israëlische kolonisten gedood, aldus de VN.
Meer uit Buitenland
TORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.
39 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en gezant Steve Witkoff hebben de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani zaterdag in Miami gesproken over Iran. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder de nieuwssite Axios al over de ontmoeting had bericht.
1 uur geledenBEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
8 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De pro-Europese conservatieveling Péter Magyar is geïnstalleerd als de nieuwe premier van Hongarije. Zijn partij Tisza bemachtigde bij de verkiezingen in april een ruime tweederdemeerderheid in het parlement.
11 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De twee activisten van de Global Sumud Flotilla die Israël ruim een week geleden had opgepakt, komen weer vrij. Het advocatenteam van de vloot meldt dat gehoord te hebben van de Israëlische autoriteiten.
12 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Slowaakse premier Robert Fico beloofd dat Rusland er alles aan zal doen om te voldoen aan de energievraag van Slowakije. Dat deed hij zaterdag tijdens een bezoek van Fico aan Moskou.
12 uur geledenWENEN (ANP) - De organisatie van het Eurovisie Songfestival heeft een formele waarschuwing gegeven aan de Israëlische omroep KAN voor het overtreden van de regels. De Israëlische deelnemer Noam Bettan had in verschillende talen opgeroepen op Israël te stemmen.
13 uur geleden