Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN: stop 'onwettig' doden Palestijnen op Westelijke Jordaanoever

VN: stop 'onwettig' doden Palestijnen op Westelijke Jordaanoever

NEW YORK (ANP) - Het "onwettige doden van Palestijnen op de bezette Westelijke Jordaanoever" door Israëlische troepen moet "onmiddellijk eindigen", zo heeft het mensenrechtenbureau van de VN verklaard. Het VN-orgaan kwam met die verklaring in de nasleep van wat het omschreef als de "geplande buitengerechtelijke executie" van drie Palestijnse mannen, dinsdag in het Ibn Sina-ziekenhuis in de stad Jenin op de Westelijke Jordaanoever.

Dinsdag doodden undercover Israëliërs "een 18-jarige in zijn ziekenhuisbed", waar hij "half verlamd" lag en behandeld werd na een Israëlische luchtaanval in oktober. De Israëli's doodden ook de 23-jarige broer van de patiënt en een 27-jarige man, aldus het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid.

Het Israëlische leger zei dat zijn troepen de mannen hadden "geneutraliseerd", die zich in het ziekenhuis schuilhielden omdat zij tot een "terroristische cel van Hamas" behoorden. Op door onder meer Al Jazeera verspreide beelden was te zien hoe gewapende, als medici verklede Israëli's door de gangen van het ziekenhuis liepen.

Verantwoordelijkheid

Het VN-Bureau van de Hoge Commissaris voor de Mensenrechten zei sinds 7 oktober een toename te hebben gedocumenteerd in het aantal dodelijke Israëlische aanvallen op de bezette Westelijke Jordaanoever en zei dat Israël "verantwoordelijkheid moet afleggen voor al het onwettige gebruik van geweld" dat er door zijn strijdkrachten wordt gepleegd.

Volgens de VN zijn sinds 7 oktober 357 mensen omgekomen door Israëlisch geweld op de Westelijke Jordaanoever. In dezelfde periode werden er ook acht Israëlische kolonisten gedood, aldus de VN.

Meer uit Buitenland

Leger meldt dat Iran raketten richting Israël heeft afgevuurd

TEL AVIV (ANP/AFP) - Het Israëlische leger meldt dat het raketbeschietingen vanuit Iran heeft waargenomen. De raketten zouden richting Israëlisch grondgebied vliegen.

13 minuten geleden
Britse krant: Trump overweegt aankoop Chagos-eilanden

WASHINGTON/LONDEN (ANP) - Het Witte Huis overweegt een plan om de Chagos-eilanden van Mauritius te kopen. Dat meldt de Britse krant The Telegraph. Een van de eilanden is Diego Garcia, waar een Brits-Amerikaanse militaire basis staat. Dankzij de strategische ligging van Diego Garcia ligt Iran binnen bereik van bijvoorbeeld langeafstandsbommenwerpers.

1 uur geleden
Trump loopt weg bij interview na vragen over verkiezingsfraude

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is weggelopen bij een interview met NBC News. De interviewster vroeg hem om bewijzen voor zijn claim dat er fraude wordt gepleegd bij lokale verkiezingen in Californië.

2 uur geleden
President Bolivia mag van Congres leger inzetten tegen protesten

LA PAZ (ANP/AFP) - Het Boliviaanse Congres (parlement) heeft een wet aangenomen die president Rodrigo Paz de bevoegdheid geeft het leger in te zetten om wegblokkades op te ruimen die belangrijke steden al wekenlang lamleggen. Dat meldde de voorzitter van het lagerhuis, Roberto Castro, na een urenlang nachtelijk debat.

2 uur geleden
Parlementslid Iran: wij zullen aanval Israël op Beiroet vergelden

TEHERAN (ANP/RTR) - Het Iraanse parlementslid Ebrahim Rezaei heeft aangekondigd dat Teheran een "beslissende en pijnlijke reactie" zal geven op de Israëlische aanval op de zuidelijke buitenwijk Dahiyeh van Beiroet op zondag. Het Israëlische leger zei dat het met de aanval infrastructuur van de door Iran gesteunde Libanese beweging Hezbollah had geraakt.

4 uur geleden
Doden door Israëlische luchtaanvallen op Gaza

KHAN YOUNIS (ANP/RTR) - Door Israëlische luchtaanvallen op de Gazastrook zijn zeker negen doden gevallen, melden de lokale gezondheidsautoriteiten. Twintig anderen raakten gewond.

4 uur geleden
Trump: Iran moet ook beloven geen kernwapens te kopen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat Iran niet alleen belooft dat het geen kernwapens ontwikkelt, maar ook dat het land in de toekomst geen kernwapens zal kopen van andere landen. Volgens Trump moet die garantie ook in een deal met Iran staan.

5 uur geleden