VN: stop 'onwettig' doden Palestijnen op Westelijke Jordaanoever
NEW YORK (ANP) - Het "onwettige doden van Palestijnen op de bezette Westelijke Jordaanoever" door Israëlische troepen moet "onmiddellijk eindigen", zo heeft het mensenrechtenbureau van de VN verklaard. Het VN-orgaan kwam met die verklaring in de nasleep van wat het omschreef als de "geplande buitengerechtelijke executie" van drie Palestijnse mannen, dinsdag in het Ibn Sina-ziekenhuis in de stad Jenin op de Westelijke Jordaanoever.
Dinsdag doodden undercover Israëliërs "een 18-jarige in zijn ziekenhuisbed", waar hij "half verlamd" lag en behandeld werd na een Israëlische luchtaanval in oktober. De Israëli's doodden ook de 23-jarige broer van de patiënt en een 27-jarige man, aldus het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid.
Het Israëlische leger zei dat zijn troepen de mannen hadden "geneutraliseerd", die zich in het ziekenhuis schuilhielden omdat zij tot een "terroristische cel van Hamas" behoorden. Op door onder meer Al Jazeera verspreide beelden was te zien hoe gewapende, als medici verklede Israëli's door de gangen van het ziekenhuis liepen.
Verantwoordelijkheid
Het VN-Bureau van de Hoge Commissaris voor de Mensenrechten zei sinds 7 oktober een toename te hebben gedocumenteerd in het aantal dodelijke Israëlische aanvallen op de bezette Westelijke Jordaanoever en zei dat Israël "verantwoordelijkheid moet afleggen voor al het onwettige gebruik van geweld" dat er door zijn strijdkrachten wordt gepleegd.
Volgens de VN zijn sinds 7 oktober 357 mensen omgekomen door Israëlisch geweld op de Westelijke Jordaanoever. In dezelfde periode werden er ook acht Israëlische kolonisten gedood, aldus de VN.
Meer uit Buitenland
LONDEN/PARIJS (ANP/RTR/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk wil meedoen met de Europese Unie als die bevroren Russische tegoeden aanspreekt voor financiële steun aan Oekraïne. Het VK staat "klaar om in beweging te komen", zei de Britse premier Keir Starmer in een vergadering van Oekraïne-bondgenoten.
56 minuten geledenCAÏRO (ANP/AFP/RTR) - Internationale bemiddelaars zijn in de Egyptische hoofdstad Caïro bijeengekomen om de tweede fase te bespreken van het bestand tussen Israël en de Palestijnse Hamas voor de Palestijnse Gazastrook. Het gaat om delegaties uit Egypte, Qatar en Turkije, meldden Egyptische staatsmedia.
58 minuten geledenKYIV (ANP) - Oekraïne kan leven met een limiet op de omvang van zijn strijdkrachten als onderdeel van een vredesplan, meldt de Financial Times. Het land protesteerde fel tegen de begrenzing in het nieuwe Amerikaanse vredesplan, maar zou die na een verruiming willen accepteren.
1 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP) - Het overleg van de Amerikaanse topfunctionaris Dan Driscoll met een Russische delegatie over Oekraïne "verloopt goed", aldus zijn woordvoerder. Ze praten in Abu Dhabi over het Amerikaanse conceptplan voor het stoppen van de oorlog tussen Oekraïne en Rusland.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse defensieminister Pete Hegseth wil de jarenlange samenwerking van de strijdkrachten met Scouting America stopzetten. Hij vindt de organisatie te divers en te inclusief geworden, meldt de Amerikaanse publieke omroep NPR.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Hamas en Islamitische Jihad hebben dinsdag het lichaam van een overleden gijzelaar vrijgegeven. Dat is via het Rode Kruis overgedragen aan Israël, meldt het kantoor van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Groot-Brittannië maakt nog steeds plannen voor het stationeren van een internationale troepenmacht in Oekraïne na een wapenstilstand tussen de twee oorlogvoerende naties. Rusland heeft herhaaldelijk betoogd dat dit onaanvaardbaar is.
3 uur geleden