VN: stop 'onwettig' doden Palestijnen op Westelijke Jordaanoever
NEW YORK (ANP) - Het "onwettige doden van Palestijnen op de bezette Westelijke Jordaanoever" door Israëlische troepen moet "onmiddellijk eindigen", zo heeft het mensenrechtenbureau van de VN verklaard. Het VN-orgaan kwam met die verklaring in de nasleep van wat het omschreef als de "geplande buitengerechtelijke executie" van drie Palestijnse mannen, dinsdag in het Ibn Sina-ziekenhuis in de stad Jenin op de Westelijke Jordaanoever.
Dinsdag doodden undercover Israëliërs "een 18-jarige in zijn ziekenhuisbed", waar hij "half verlamd" lag en behandeld werd na een Israëlische luchtaanval in oktober. De Israëli's doodden ook de 23-jarige broer van de patiënt en een 27-jarige man, aldus het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid.
Het Israëlische leger zei dat zijn troepen de mannen hadden "geneutraliseerd", die zich in het ziekenhuis schuilhielden omdat zij tot een "terroristische cel van Hamas" behoorden. Op door onder meer Al Jazeera verspreide beelden was te zien hoe gewapende, als medici verklede Israëli's door de gangen van het ziekenhuis liepen.
Verantwoordelijkheid
Het VN-Bureau van de Hoge Commissaris voor de Mensenrechten zei sinds 7 oktober een toename te hebben gedocumenteerd in het aantal dodelijke Israëlische aanvallen op de bezette Westelijke Jordaanoever en zei dat Israël "verantwoordelijkheid moet afleggen voor al het onwettige gebruik van geweld" dat er door zijn strijdkrachten wordt gepleegd.
Volgens de VN zijn sinds 7 oktober 357 mensen omgekomen door Israëlisch geweld op de Westelijke Jordaanoever. In dezelfde periode werden er ook acht Israëlische kolonisten gedood, aldus de VN.
Meer uit Buitenland
NUUK (ANP/AFP) - De Deense premier Mette Frederiksen is aangekomen in Groenland. Ze is daar om te tonen dat ze het semiautonome deel van het Deense koninkrijk steunt in deze "zeer moeilijke tijd", nu de Amerikanen hun oog hebben laten vallen op het arctische eiland.
12 minuten geledenMADRID (ANP) - Het Spaanse Openbaar Ministerie heeft de zaak tegen Julio Iglesias geseponeerd. De reden is dat Spaanse rechtbanken geen bevoegdheid hebben om de zaak te behandelen omdat het vermeende misbruik niet in Spanje plaatsvond. Ook wonen de vermeende slachtoffers in het buitenland.
14 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer vindt de uitspraken die de Amerikaanse president Donald Trump deed over het optreden van NAVO-landen in Afghanistan "beledigend en ronduit afschuwelijk". Trump beledigde bondgenoten rond zijn bezoek aan Davos met de opmerking dat in de strijd in Afghanistan Amerikanen aan het front vochten en andere NAVO-landen de frontlinie schuwden.
15 minuten geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - De Iraakse premier Mohammed Shia al-Sudani vindt dat Europese landen IS-gevangenen moeten terughalen die door de VS vanuit Syrië naar Irak worden overgebracht. Hij zei tegen de Franse president Emmanuel Macron dat landen, met name uit de EU, hun "verantwoordelijkheid moeten nemen door deze personen met hun nationaliteit terug te halen" en te vervolgen.
3 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR/AFP) - Het geweld tegen demonstranten in Iran van de voorbije weken is het dodelijkste sinds de Iraanse Revolutie van 1979. Dat zegt de VN-verkenningsmissie die onderzoek doet naar de situatie.
3 uur geledenNUUK (ANP/AFP) - Militairen die Denemarken naar Groenland had gestuurd, kregen de opdracht mee gevechtsklaar te zijn voor het geval de Verenigde Staten het gebied zouden aanvallen. Dat meldde de Deense publieke omroep DR vrijdag.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Uit de voorlopige onderzoeksresultaten naar de dodelijke treinbotsing bij het Spaanse Adamuz blijkt dat een scheur in het spoor daar al zat voordat het voorval plaatsvond. Dat schrijft het instituut dat het voorval onderzoekt.
5 uur geleden