VN staken hulpactiviteiten in nacht na dood hulpverleners in Gaza
NEW YORK (ANP/RTR/DPA) - De Verenigde Naties staken de hulpwerkzaamheden in de nacht in Gaza voor minstens 48 uur. De organisatie wil de veiligheid evalueren nadat maandagavond zeven hulpverleners door een Israëlische luchtaanval om het leven waren gekomen.
De opschorting is dinsdag al ingegaan. "Nu de hongersnood dichterbij komt, moeten humanitair personeel en voorraden vrij en veilig door de Gazastrook kunnen bewegen", zei een woordvoerder woensdag. Overdag zet het Wereldvoedselprogramma van de VN de activiteiten voort. De VN klagen al langer over de obstakels voor de distributie van hulp in Gaza.
De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) zei woensdag nog haar moeilijke missie in Gaza ondanks de dood van de zeven hulpverleners niet te willen opgeven.
Internationaal is boos gereageerd op de dood van de hulpverleners, onder wie een Pool. Polen heeft woensdag de Israëlische ambassadeur ontboden. De Spaanse premier Pedro Sanchez noemde woensdag de reactie van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu "onvoldoende" en "onacceptabel". Netanyahu sprak eerder over een "tragisch incident" dat onderzocht zal worden, maar hij bood geen excuses aan.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP) - In de nacht van dinsdag op woensdag zijn nabij Tel Aviv twee mensen om het leven gekomen, meldden Israëlische hulpdiensten. Tegelijkertijd meldde de Israëlische politie dat er in hetzelfde gebied delen van projectielen waren neergekomen als gevolg van Iraanse aanvallen.
18 minuten geledenTEHERAN (ANP) - De leider van de Iraanse veiligheidsraad, Ali Larijani, is dood. Dat meldt Al Jazeera op basis van Iraanse staatsmedia. In een verklaring bevestigt de Iraanse veiligheidsraad dat Larijani is omgekomen bij gerichte aanvallen. Israël beweerde eerder op dinsdag al hem te hebben gedood.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft bevestigd dat Gholamreza Soleimani is omgekomen bij Amerikaans-Israëlische aanvallen. Soleimani gaf leiding aan de zogenoemde Basij, een paramilitaire beweging die onder meer verantwoordelijk wordt gehouden voor het gewelddadig neerslaan van de protesten in Iran in januari.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft Amerikaanse ambassades wereldwijd opgedragen "onmiddellijk" hun veiligheidsmaatregelen te herzien. Dit in verband met de oorlog in Iran, schrijft The Washington Post. Ambassades in het Midden-Oosten hadden deze oproep al gekregen.
4 uur geledenLONDEN (ANP/AFP/RTR) - Meer dan tweehonderd Oekraïense drone-experts zijn naar het Midden-Oosten gestuurd om te helpen bij de verdediging tegen Iraanse Shahed-drones. Dat zei de Oekraïense president Zelensky in een toespraak tot het Britse parlement. De Shahed wordt ook veel door Rusland gebruikt in de oorlog in Oekraïne.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tot nu toe meer dan 157 mensen gedood bij aanvallen op vermeende drugsboten in de Cariben en de oostelijke Stille Oceaan. Sinds september heeft de Amerikaanse krijgsmacht zeker 45 aanvallen uitgevoerd op boten, om zo naar eigen zeggen de toevoer van illegale drugs te stoppen.
6 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum is blij dat de Spaanse koning Felipe heeft erkend dat er veel misstanden hebben plaatsgevonden tijdens de Spaanse veroveringen op het Amerikaanse continent. Ze noemt het "een gebaar van verzoening".
7 uur geleden