VN staken hulpactiviteiten in nacht na dood hulpverleners in Gaza
NEW YORK (ANP/RTR/DPA) - De Verenigde Naties staken de hulpwerkzaamheden in de nacht in Gaza voor minstens 48 uur. De organisatie wil de veiligheid evalueren nadat maandagavond zeven hulpverleners door een Israëlische luchtaanval om het leven waren gekomen.
De opschorting is dinsdag al ingegaan. "Nu de hongersnood dichterbij komt, moeten humanitair personeel en voorraden vrij en veilig door de Gazastrook kunnen bewegen", zei een woordvoerder woensdag. Overdag zet het Wereldvoedselprogramma van de VN de activiteiten voort. De VN klagen al langer over de obstakels voor de distributie van hulp in Gaza.
De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) zei woensdag nog haar moeilijke missie in Gaza ondanks de dood van de zeven hulpverleners niet te willen opgeven.
Internationaal is boos gereageerd op de dood van de hulpverleners, onder wie een Pool. Polen heeft woensdag de Israëlische ambassadeur ontboden. De Spaanse premier Pedro Sanchez noemde woensdag de reactie van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu "onvoldoende" en "onacceptabel". Netanyahu sprak eerder over een "tragisch incident" dat onderzocht zal worden, maar hij bood geen excuses aan.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR) - Groot-Brittannië heeft Israël opgeroepen zijn besluit om de controle te vergroten over de Westelijke Jordaanoever, een Palestijns gebied, terug te draaien. Daarmee sluit het zich aan bij de EU, Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten, die de stap eveneens hebben bekritiseerd.
2 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - De voormalige Franse minister van Cultuur, Jack Lang, heeft politiebescherming gekregen naar aanleiding van bedreigingen op sociale media vanwege zijn banden met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat melden Franse media.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Buckingham Palace is bereid de politie te helpen in de zaak rond de beschuldigingen aan het adres van Andrew Mountbatten-Windsor. Dat heeft het paleis maandagavond bekendgemaakt in een verklaring namens de Britse koning Charles.
5 uur geledenTBILISI (ANP/RTR) - Armenië en de Verenigde Staten zijn overeengekomen samen te werken in de civiele nucleaire sector. Washington probeert hiermee de banden met de voormalige bondgenoot van Rusland aan te halen, enkele maanden nadat de Amerikanen hebben bemiddeld bij een vredesakkoord tussen Armenië en buurland Azerbeidzjan.
6 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/BLOOMBERG) - Mexico heeft olieleveringen aan Cuba stopgezet vanwege de dreiging met sancties door Donald Trump. Dat zei de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum maandag. Ze beloofde wel door te gaan met het sturen van humanitaire hulp naar het met een brandstoftekort kampende Caribische eiland.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De kabinetsleden van de Britse premier Keir Starmer hebben hun steun voor hem uitgesproken. Dat geeft de premier weer lucht, nadat de leider van de Labour-partij in Schotland, Anas Sarwar, tot zijn aftreden had opgeroepen. Dat melden Britse media zoals de BBC.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Ghislaine Maxwell, die jarenlang de vertrouwelinge was van de veroordeelde Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein, heeft maandag geweigerd te antwoorden op de vragen van een commissie in het Amerikaanse Congres. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.
8 uur geleden