VN staken hulpactiviteiten in nacht na dood hulpverleners in Gaza
NEW YORK (ANP/RTR/DPA) - De Verenigde Naties staken de hulpwerkzaamheden in de nacht in Gaza voor minstens 48 uur. De organisatie wil de veiligheid evalueren nadat maandagavond zeven hulpverleners door een Israëlische luchtaanval om het leven waren gekomen.
De opschorting is dinsdag al ingegaan. "Nu de hongersnood dichterbij komt, moeten humanitair personeel en voorraden vrij en veilig door de Gazastrook kunnen bewegen", zei een woordvoerder woensdag. Overdag zet het Wereldvoedselprogramma van de VN de activiteiten voort. De VN klagen al langer over de obstakels voor de distributie van hulp in Gaza.
De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) zei woensdag nog haar moeilijke missie in Gaza ondanks de dood van de zeven hulpverleners niet te willen opgeven.
Internationaal is boos gereageerd op de dood van de hulpverleners, onder wie een Pool. Polen heeft woensdag de Israëlische ambassadeur ontboden. De Spaanse premier Pedro Sanchez noemde woensdag de reactie van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu "onvoldoende" en "onacceptabel". Netanyahu sprak eerder over een "tragisch incident" dat onderzocht zal worden, maar hij bood geen excuses aan.
Meer uit Buitenland
HONGKONG (ANP/RTR) - Het dodental door een enorme brand in meerdere woontorens in Hongkong is opgelopen naar 36, meldt de lokale brandweer. Eerder was er nog sprake van zeker 13 doden. Met 279 anderen zou geen contact zijn.
21 minuten geledenATLANTA (ANP/AFP) - Een aanklager in de Amerikaanse staat Georgia heeft een einde gemaakt aan de vervolging van president Trump voor inmenging in de presidentsverkiezingen van 2020. Justitie in Georgia had Trump in 2023 aangeklaagd omdat hij pogingen zou hebben ondernomen de uitslag van de verloren verkiezingen te beïnvloeden. Ook de vervolging van andere aangeklaagden is geseponeerd.
51 minuten geledenBISSAU (ANP/AFP) - Een groep militairen zegt de macht te hebben overgenomen in het West-Afrikaanse Guinee-Bissau. Eerder op de dag werden er schoten gelost in de hoofdstad en sprak president Umaro Sissoco Embalo al van een coup. Hij zei dat hij was gearresteerd. In een verklaring melden de militairen dat ze de president hebben afgezet, dat het verkiezingsproces is opgeschort en dat de grenzen zijn gesloten.
1 uur geledenTBILISI (ABNP/RTR) - Een leider van een van de belangrijkste oppositiegroeperingen in de voormalige Sovjetrepubliek Georgië is veroordeeld tot een extra gevangenisstraf van anderhalf jaar voor minachting van de rechtbank. Tijdens een zitting eerder dit jaar gooide hij water naar een rechter.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - Polen wil drie Zweedse onderzeeboten kopen. Met de aanschaf van de A26-onderzeeërs van defensiefabrikant Saab, die vooral de Oostzee moeten beschermen, zijn miljarden euro's gemoeid.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De rechtszaak tegen het Verenigd Koninkrijk om Palestine Action te bestempelen als terroristische organisatie is woensdag begonnen. De overheid verbood de pro-Palestijnse groep in juli, enkele dagen nadat activisten een luchtmachtbasis in het zuiden van Engeland waren binnengedrongen. Een van de oprichters stapte na het verbod naar de rechter, haar advocaat noemde het een "autoritaire beperking van protest".
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vreemdelingenpolitie ICE heeft de moeder opgepakt van de neef van Witte Huis-woordvoerder Karoline Leavitt. De vrouw zou op een inmiddels verlopen toeristenvisum als kind vanuit Brazilië naar de VS zijn gekomen, bericht nieuwszender NBC News.
3 uur geleden