VN staken hulpactiviteiten in nacht na dood hulpverleners in Gaza
NEW YORK (ANP/RTR/DPA) - De Verenigde Naties staken de hulpwerkzaamheden in de nacht in Gaza voor minstens 48 uur. De organisatie wil de veiligheid evalueren nadat maandagavond zeven hulpverleners door een Israëlische luchtaanval om het leven waren gekomen.
De opschorting is dinsdag al ingegaan. "Nu de hongersnood dichterbij komt, moeten humanitair personeel en voorraden vrij en veilig door de Gazastrook kunnen bewegen", zei een woordvoerder woensdag. Overdag zet het Wereldvoedselprogramma van de VN de activiteiten voort. De VN klagen al langer over de obstakels voor de distributie van hulp in Gaza.
De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) zei woensdag nog haar moeilijke missie in Gaza ondanks de dood van de zeven hulpverleners niet te willen opgeven.
Internationaal is boos gereageerd op de dood van de hulpverleners, onder wie een Pool. Polen heeft woensdag de Israëlische ambassadeur ontboden. De Spaanse premier Pedro Sanchez noemde woensdag de reactie van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu "onvoldoende" en "onacceptabel". Netanyahu sprak eerder over een "tragisch incident" dat onderzocht zal worden, maar hij bood geen excuses aan.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.
4 uur geledenKOEWEIT-STAD (ANP) - De Koeweitse luchtverdediging heeft drone- en raketaanvallen onderschept, zo meldt het staatspersbureau KUNA in de nacht van vrijdag op zaterdag op basis van verklaringen van de generale staf van het leger.
4 uur geledenHAVANA (ANP) - De voormalige Cubaanse leider Raúl Castro (95) is vrijdag op de staatstelevisie verschenen. Hij was aanwezig op een evenement op het ministerie van Binnenlandse Zaken dat werd uitgezonden.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump vordert hij "heel snel" met de oorlog tegen Iran. Dat heeft hij gezegd in een interview met NBC News dat zondag wordt uitgezonden.
7 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft meerdere drones in de richting van de Straat van Hormuz gelanceerd. Dat meldt CNN vrijdag op basis van een Amerikaanse functionaris, die ook zei dat ten minste vier drones door Amerikaanse vliegtuigen zijn neergeschoten.
7 uur geledenHEBRON (ANP) - Een zeven maanden oude Palestijnse baby is vrijdagavond om het leven gekomen door schoten van het Israëlische leger. Zijn ouders raakten gewond. Dat meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid.
7 uur geleden