VN slaan alarm over corona in ongevaccineerd Noord-Korea
GENÈVE (ANP/AFP) - De Verenigde Naties slaan alarm over de aanzwellende uitbraak van corona in het communistische Noord-Korea, waar de niet-gevaccineerde bevolking bijzonder kwetsbaar is. De VN-wereldgezondheidsorganisatie WHO herhaalde het aanbod hulp te bieden en te vaccineren.
De WHO waarschuwt dat de zeer besmettelijke omikronvariant gemakkelijk kan oprukken met rampzalige gevolgen voor het verarmde land. Het VN-mensenrechtenbureau op zijn beurt wijst erop dat de drastische maatregelen van de autoriteiten tegen coronabesmettingen rechten kunnen schenden en kwetsbare mensen in een nog ongunstigere situatie kunnen duwen.
Sinds Noord-Korea een week geleden zijn eerste coronageval meldde, zijn volgens het staatspersbureau inmiddels 56 coronadoden geteld en bijna 1,5 miljoen gevallen gemeld van wat daar koorts wordt genoemd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump ontkent dat er onenigheid bestaat tussen hem en zijn generaal Daniel Caine over aanvallen op Iran. Amerikaanse media schreven dat Caine had gewaarschuwd dat zo'n aanval risico's met zich meebrengt.
21 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Een groot aantal landen heeft zich uitgesproken tegen recente stappen van Israël om de controle over de Westelijke Jordaanoever te vergroten. In een gezamenlijke verklaring bestempelden de buitenlandministers van bijna twintig landen, waaronder een groot aantal Europese landen, deze stappen als "pogingen om het gebied te annexeren en de Palestijnse staat te ondermijnen".
23 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Door een Amerikaanse aanval op een vermeende drugsboot in de Caribische Zee zijn opnieuw drie doden gevallen. Dat meldt het Amerikaanse leger.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Amerikaanse functionarissen voeren in Genève gesprekken met Russische en Chinese delegaties over kernwapens. Maandag spraken ze al met de Russen, dinsdag volgen de Chinezen, meldt een hooggeplaatst figuur van het Amerikaanse buitenlandministerie.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Amerikaanse ambassadeur Charles Kushner is niet komen opdagen bij het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken, dat hem zondag had ontboden. Het ministerie legt Kushner daarom beperkingen op voor het contact dat hij kan hebben met de Franse regering.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Nick Reiner zegt dat hij de moord op zijn vader en moeder, regisseur Rob Reiner en Michele Singer, niet heeft gepleegd. Tijdens een hoorzitting in Los Angeles pleitte hij onschuldig, melden Amerikaanse media.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Een Amerikaanse rechter heeft de voormalige speciaal aanklager Jack Smith verboden om zijn rapport over president Donald Trumps achterhouden van geheime documenten te publiceren. Justitie liet die zaak vallen na de verkiezingsoverwinning van Trump in november 2024 en volgens rechter Aileen Cannon, die door Trump is aangesteld, is het niet eerlijk om informatie openbaar te maken uit een zaak die niet is afgerond.
4 uur geleden