VN slaan alarm over corona in ongevaccineerd Noord-Korea
GENÈVE (ANP/AFP) - De Verenigde Naties slaan alarm over de aanzwellende uitbraak van corona in het communistische Noord-Korea, waar de niet-gevaccineerde bevolking bijzonder kwetsbaar is. De VN-wereldgezondheidsorganisatie WHO herhaalde het aanbod hulp te bieden en te vaccineren.
De WHO waarschuwt dat de zeer besmettelijke omikronvariant gemakkelijk kan oprukken met rampzalige gevolgen voor het verarmde land. Het VN-mensenrechtenbureau op zijn beurt wijst erop dat de drastische maatregelen van de autoriteiten tegen coronabesmettingen rechten kunnen schenden en kwetsbare mensen in een nog ongunstigere situatie kunnen duwen.
Sinds Noord-Korea een week geleden zijn eerste coronageval meldde, zijn volgens het staatspersbureau inmiddels 56 coronadoden geteld en bijna 1,5 miljoen gevallen gemeld van wat daar koorts wordt genoemd.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Steun aan Israël is voor Duitsland "een onveranderlijk kernprincipe". Dat zei de Duitse bondskanselier Friedrich Merz na een gesprek met de Israëlische president Isaac Herzog zaterdag.
4 minuten geledenHERAKLION (ANP/AFP) - In de buurt van het Griekse eiland Kreta zijn zeventien doden gevonden in een migrantenboot. Er waren nog twee levende mensen aan boord, meldt de kustwacht. Volgens hen was de boot in slecht weer terechtgekomen en hadden de opvarenden niets om onder te schuilen en niets om te eten of drinken.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De Palestijnse beweging Hamas zegt bereid te zijn al zijn wapens in te leveren, als de Israëlische bezetting van de Gazastrook ten einde is gekomen. Hamas zou de wapens overdragen aan een Palestijnse autoriteit, die het gebied zou gaan besturen.
3 uur geledenAMMAN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft voor zijn reis naar Israël ook een bezoek gebracht aan Jordanië. Hij prees de rol die dat land heeft gespeeld in de Gaza-oorlog.
4 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky reist maandag naar Londen, voor een gesprek met een aantal Europese leiders. Dat meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Ook de Britse premier Keir Starmer en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz schuiven aan bij het overleg over de onderhandelingen die de Oekraïners houden met de Amerikanen.
6 uur geledenKYIV (ANP/DPA) - Oekraïne zegt opnieuw een aanval te hebben uitgevoerd op de Russische olie-industrie. Doelwit was een raffinaderij diep in Rusland, op 200 kilometer ten zuidoosten van Moskou.
6 uur geledenDOHA (ANP/AFP/RTR/DPA) - De onderhandelingen over het lot van de Gazastrook zijn volgens de premier van Qatar, Mohammed bin Abdulrahman al-Thani, in een kritieke fase beland. Hij dringt aan op een volledige terugtrekking van Israëlische troepen uit de Gazastrook. "De wapenstilstand is niet compleet" als Israël de strook niet verlaat.
10 uur geleden