VN-school in Gazastrook beschadigd door bombardement
GAZA-STAD (ANP) - De VN-organisatie voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA) zegt dat een van haar scholen in de Gazastrook "ernstige schade" heeft opgelopen door een bombardement in de buurt. De school staat in Rafah, bij de grens bij Egypte, en huisvest ongeveer 4600 mensen.
Een ontheemde is om het leven gekomen en 44 anderen raakten gewond, onder wie kinderen. De VN-organisatie schrijft dat in een nieuwe update over de situatie in Gaza. Daarin staat ook dat meer dan 613.000 ontheemden verblijven op scholen en andere locaties van UNRWA. Die zijn overvol.
Het leveren van hulp wordt steeds lastiger voor de organisatie, mede doordat de brandstof in het gebied opraakt. Van de 13.000 medewerkers zijn er nog 5000 aan het werk. 38 van hen zijn sinds 7 oktober gedood en het aantal gewonden ligt op twintig. De toestand van één medewerker is kritiek.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky heeft een staakt-het-vuren aangekondigd dat in de nacht van 5 op 6 mei om middernacht moet ingaan. Hij reageert daarmee op de Russische aankondiging van een bestand op 8 en 9 mei.
33 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft een eenzijdig staakt-het-vuren in Oekraïne aangekondigd voor 8 en 9 mei, ter ere van de Dag van de Overwinning. Het Kremlin zei vorige week nog dat de Russische president Vladimir Poetin een eendaags bestand had voorgesteld in een telefoongesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Trump.
2 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Zeker drie personen zijn gewond geraakt door nieuwe Iraanse aanvallen op de Verenigde Arabische Emiraten. Dat melden de autoriteiten in de Golfstaat, die stellen dat de slachtoffers de Indiase nationaliteit hebben.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft zes kleine Iraanse boten vernietigd. Ook zijn Iraanse raketten en drones neergehaald die waren afgevuurd op scheepvaart in de Straat van Hormuz, meldde admiraal Brad Cooper.
3 uur geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - Nadat een auto is ingereden op een menigte in Leipzig zijn zeker twee doden gevallen, zegt burgemeester Burkhard Jung tegen media. De vermoedelijke dader is aangehouden. Het gaat om een 33-jarige man met de Duitse nationaliteit, maakte de politie bekend.
4 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Een auto is in het Duitse Leipzig ingereden op een groep mensen. Daarbij raakten meerdere personen gewond, berichten Duitse media, waaronder omroep MDR. Onduidelijk is nog of sprake is van opzet.
4 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Verenigde Arabische Emiraten melden drie raketten uit Iran te hebben neergehaald. Een vierde raket belandde in zee, liet het ministerie van Defensie weten.
4 uur geleden