Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN: Rwanda steunt rebellengroepering M23 in Oost-Congo

VN: Rwanda steunt rebellengroepering M23 in Oost-Congo

KINSHASA (ANP/RTR) - De Rwandese regering steunt de rebellengroepering M23 met geld en militairen in het oosten van de Democratische Republiek Congo. Volgens de Verenigde Naties hebben Rwandese militairen tussen november 2021 en juni dit jaar militaire operaties uitgevoerd in Congo.

Rwanda ontkent zelf al langer de rebellen te steunen, maar de Congolese regering beschuldigt de regering van president Paul Kagame ervan de rebellen te helpen. De Rwandese soldaten zouden samen met militieleden van M23 aanvallen hebben uitgevoerd op het Congolese leger en milities die actief zijn in Oost-Congo, aldus de VN.

De M23-rebellen zijn in mei een groot offensief begonnen in Oost-Congo. Meerdere dorpen en steden in de buurt van de grenzen met Rwanda en Oeganda zijn veroverd op het Congolese leger. M23 is sinds 2012 actief om mensen van de Tutsi-gemeenschap te beschermen tegen milities van Hutu's. Vanaf 2013 nam het geweld af, maar dit jaar laaide het dus weer op.

In Oost-Congo is het al jaren onrustig. Daar zijn meerdere milities actief, die tegen elkaar en de Congolese autoriteiten vechten, onder meer om de zeggenschap over de mijnen en grondstoffen in de regio. Buurlanden Rwanda en Oeganda worden regelmatig door Congo beschuldigd van het steunen van milities.

Meer uit Buitenland

Hongarije en Slowakije ontvangen weer Russische olie

BOEDAPEST/BRATISLAVA (ANP/RTR) - Hongarije en Slowakije hebben de eerste leveringen Russische olie ontvangen sinds de heropening van de Droezjba-pijpleiding. Sinds woensdag stroomt er weer olie door de pijpleidingen in Oekraïne, na maandenlange reparaties.

6 minuten geleden
Man gooit vloeistof naar ex-kroonprins Iran in Berlijn

BERLIJN (ANP/DPA) - De voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, is tijdens zijn bezoek aan Berlijn met een soort vloeistof bekogeld na een bijeenkomst met politici. Op zijn pak kreeg hij een rode vlek. Hij bleef ongedeerd. Zijn belager is aangehouden.

11 minuten geleden
Hongarije trekt blokkade in: Oekraïne krijgt EU-lening 90 miljard

BRUSSEL (ANP) - Oekraïne krijgt definitief de EU-lening van 90 miljard euro, zo zijn alle lidstaten overeengekomen. Hongarije heeft zijn blokkade opgeheven. Dit betekent dat Oekraïne nu zo snel mogelijk de eerste 45 miljard euro voor 2026 ontvangt, voor onder meer de aanschaf van militair materieel. Dat heeft een woordvoerder van het Cypriotische voorzitterschap van de EU donderdag bekendgemaakt.

14 minuten geleden
Rode Kruis-vrijwilligers aangevallen in Zuid-Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - Bij een reddingsactie van het Rode Kruis woensdag in het zuiden van Libanon zijn vrijwilligers aangevallen, meldt de hulporganisatie in een statement. Vier teams moesten na de reddingsactie gecheckt worden in het ziekenhuis. Het incident gebeurde in de zuidelijke plaats Tayri, dezelfde locatie waar woensdag een Libanese journalist om het leven kwam.

1 uur geleden
Chef VN-atoomwaakhond waarschuwt voor nieuwe kernwapenwedloop

GENÈVE (ANP) - De huidige conflicten in de wereld zouden kunnen leiden tot een nieuwe wereldwijde kernwapenwedloop. Daarvoor waarschuwt Rafael Grossi, de baas van VN-atoomwaakhond IAEA. Hij zegt in een interview met The Telegraph dat de bestaande instabiliteit kan leiden tot een situatie waarin wel twintig landen nucleaire wapens zouden ontwikkelen.

2 uur geleden
Iran: eerste inkomsten binnen van tol Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft zijn eerste inkomsten ontvangen uit tolheffingen die het heeft opgelegd op de strategische Straat van Hormuz, aldus een hoge Iraanse parlementaire functionaris. De verklaring is gepubliceerd door verschillende Iraanse media.

3 uur geleden
ICC gaat over tot vervolging Filipijnse ex-president Duterte

DEN HAAG (ANP/RTR) - Het Internationaal Strafhof (ICC) heeft bekendgemaakt dat de Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte wordt vervolgd voor misdaden tegen de menselijkheid. Duterte werd vorig jaar opgepakt en uitgeleverd aan het strafhof in Den Haag. Daar is nu vastgesteld dat er genoeg bewijs is om over te gaan tot vervolging.

3 uur geleden