VN: Rusland laat geen hulp toe na barsten stuwdam in Oekraïne
KYIV (ANP/RTR) - Rusland geeft tot op heden geen gehoor aan het verzoek van de Verenigde Naties om toegang te krijgen tot de door Rusland gecontroleerde gebieden die getroffen zijn door de recente doorbraak van de Kachovka-dam. Dat meldt de humanitaire coördinator van de VN voor Oekraïne, Denise Brown. De damdoorbraak op 6 juni leidde tot overstromingen, waardoor de bevoorrading van burgers deels werd afgesneden.
"De VN zal zich blijven inzetten om de noodzakelijke toegang te verkrijgen", zei Brown in een verklaring. "We dringen er bij de Russische autoriteiten op aan om te handelen in overeenstemming met hun verplichtingen volgens het internationaal humanitair recht. Hulp kan niet worden geweigerd aan mensen die het nodig hebben."
Zaterdag meldde Kyiv dat aan de door Oekraïne gecontroleerde zijde van de rivier Dnipro het dodental als gevolg van de overstromingen is opgelopen tot zestien. 31 mensen zijn er nog vermist. In de gebieden die Rusland onder controle heeft zijn zeker 29 doden gevallen als gevolg van de damdoorbraak, meldt het door Rusland geïnstalleerde bestuur in Cherson.
Kyiv en Moskou houden elkaar verantwoordelijk voor de damdoorbraak in het zuiden van Oekraïne.
Meer uit Buitenland
ROME (ANP) - Een Italiaanse militaire basis in Irak is getroffen door een raket, meldt het ministerie van Defensie in Rome. "Er zijn geen slachtoffers of gewonden onder het Italiaanse personeel. Iedereen is veilig", aldus minister van Defensie Guido Crosetto in een korte schriftelijke verklaring. De commandant van het kamp zei op de televisie dat nog onderzocht wordt of misschien sprake was van een drone.
29 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - Het Chinese Nationaal Volkscongres heeft een wet goedgekeurd die de "etnische eenheid" in het land moet versterken. De Chinese regering wil zo de "samenhang versterken". Deskundigen en activisten maken zich zorgen dat de wet slecht kan uitpakken voor minderheden in het land, zoals de Oeigoeren of de inwoners van Taiwan en Tibet.
52 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontmoet vrijdag in Parijs zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron. De twee praten daar onder meer over de veiligheidsgaranties die een groep bondgenoten van Oekraïne kan bieden, meldt het kantoor van Macron. Ook Nederland is lid van die zogenoemde Coalition of the Willing (Coalitie van Bereidwilligen), die mede door Frankrijk wordt aangevoerd.
3 uur geledenMANAMA (ANP/AFP/DPA) - Iran heeft donderdag brandstoftanks aangevallen in Bahrein. De tanks behoren tot een opslagfaciliteit in het gouvernement Muharraq.
3 uur geledenDAKAR (ANP/AFP/RTR) - Senegal heeft de straf voor relaties tussen mensen van hetzelfde geslacht verhoogd naar 5 tot 10 jaar cel. Eerder was dat 1 tot 5 jaar cel. De beslissing komt te midden van een harde campagne tegen de lhbti-gemeenschap in het land.
4 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - De Deense chef en mede-oprichter van het wereldberoemde Michelinrestaurant Noma, René Redzepi, stapt op na beschuldigingen van mishandeling. "Na meer dan twee decennia waarin ik dit restaurant heb opgebouwd en geleid, heb ik besloten een stap terug te doen", schrijft Redzepi in een verklaring op Instagram.
4 uur geledenBAGDAD (ANP/RTR/AFP) - Twee olietankers zijn in Iraakse wateren aangevallen, waarna op beide schepen brand uitbrak. Het gaat om tankers met Iraakse olie aan boord. Een tanker vaart onder de vlag van de Marshalleilanden, de ander onder de vlag van Malta.
4 uur geleden