VN roept buitenlandse troepen op tot vertrek uit Libië
TRIPOLI (ANP/DPA) - De speciale VN-gezant voor Libië heeft buitenlandse troepen opgeroepen het land te verlaten. Zijn oproep komt een dag voor het begin van het vredesoverleg in Berlijn, dat een einde moet maken aan de burgeroorlog die het land teistert.
VN-gezant Ghassan Salamé zegt zaterdag in de Arabische krant Al-Sharq al-Awsat dat de terugtrekking van buitenlandse troepen "om het even van welke nationaliteit" onderdeel uitmaakt van het veiligheidsplan. Ook wil hij de illegale wapenimport in het land bestrijden.
De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft de Europese landen zaterdag opgeroepen zijn pogingen te ondersteunen om het conflict te beëindigen, in samenspraak met de internationaal erkende regering van premier Fayez al-Sarraj. In een column die gepubliceerd is op de website Politico schrijft Erdogan dat Turkije Libische regeringstroepen wil trainen om terrorisme, mensensmokkel en andere bedreigingen van de internationale veiligheid te bestrijden. Hij is bang dat anders IS en andere terreurgroepen daar vaste voet aan de grond krijgen.
Premier al-Sarraj en krijgsheer Khalifa Haftar, die heerst in het oosten van Libië, worden beiden op de vredesconferentie verwacht.
Meer uit Buitenland
PENDLETON (ANP) - Tijdens een rally voor de tussentijdse verkiezingen van de Amerikaanse president Donald Trump in South Carolina zijn klappen gevallen tussen voor- en tegenstanders van de president. Dat meldt onder andere de zender Fox Carolina.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - In de Amerikaanse staat Texas is de schroefwormvlieg aangetroffen in het wild bij een eland. Een jager rapporteerde de vondst van de parasiet in Pecos County, zo meldt de inspectiedienst voor Dier- en Plantgezondheid van het Amerikaanse ministerie van Landbouw, APHIS.
3 uur geledenMARSEILLE (ANP/DPA) - Zeker drie mensen zijn om het leven gekomen en één persoon is gewond geraakt bij noodweer in de Zuid-Franse regio Bouches-du-Rhône.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische politie heeft gezegd 73 vrijwilligers vrij te hebben gelaten die eerder woensdag waren opgepakt toen ze Palestijnen hielpen met de olijvenoogst op de Westelijke Jordaanoever. Ook Brad Lander, een kandidaat van de Amerikaanse Democratische Partij voor het Congres, meldt op X dat hij is vrijgelaten.
7 uur geledenVATICAANSTAD (ANP) - De tumor die op de long van de paus was ontdekt, is niet uitgezaaid. Volgens het Vaticaan is de operatie van vorige week succesvol verlopen en is er geen verdere behandeling nodig.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - In delen van Parijs is het donderdag verboden om te demonstreren, heeft de politie aangekondigd. Na de grote rellen van afgelopen weekend proberen de autoriteiten te voorkomen dat het de komende dagen weer uit de hand loopt.
9 uur geledenHAVANA (ANP/RTR) - De Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken Bruno Rodríguez stelt dat de Verenigde Staten dreigen met sancties voor landen die Cuba steunen bij een stemming in de Verenigde Naties. Volgende week stemmen alle lidstaten over een resolutie waarin wordt opgeroepen om de Amerikaanse blokkade van het eiland te beëindigen.
9 uur geleden