Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN roepen Palestijnse Autoriteit op verbod Al Jazeera te herzien

VN roepen Palestijnse Autoriteit op verbod Al Jazeera te herzien

RAMALLAH (ANP) - Het mensenrechtenkantoor van de Verenigde Naties (OHCHR) heeft de Palestijnse Autoriteit opgeroepen het verbod op nieuwszender Al Jazeera terug te draaien. De organisatie maakt zich "ernstige zorgen" over de ban en zegt op X dat de persvrijheid en de vrijheid van meningsuiting onder druk staan in de Palestijnse gebieden.

De Palestijnse Autoriteit, het bestuur van de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever, maakte woensdag bekend alle activiteiten en uitzendingen van Al Jazeera voorlopig te verbieden. Als reden werd aangevoerd dat de Qatarese zender "opruiende" en "misleidende" berichten zou verspreiden en zich zou mengen in "interne aangelegenheden".

Al Jazeera heeft de beslissing veroordeeld en ziet die als "niets anders dan een poging om de zender ervan te weerhouden verslag te doen van de snel escalerende gebeurtenissen in de bezette gebieden". Volgens de nieuwszender is het verbod in lijn met het beleid van Israël, dat de Westelijke Jordaanoever bezet. Israël besloot al in mei om Al Jazeera te verbieden, omdat de zender een spreekbuis van Hamas zou zijn.

Meer uit Buitenland

Finse en Noorse leiders bellen met Poetin over Oekraïne

HELSINKI/MOSKOU (ANP) - De Finse president Alexander Stubb en de Noorse premier Jonas Gahr Støre hebben dinsdag met de Russische president Vladimir Poetin gebeld over Oekraïne. De twee wilden in de aanloop naar nieuwe besprekingen tussen Moskou en Kyiv "de boodschap van Oekraïne" aan het Kremlin overbrengen, laten ze weten.

5 minuten geleden
Britse autoriteiten vervolgen mannen na incident luchtmachtbasis

LONDEN (ANP) - Het Britse Openbaar Ministerie vervolgt twee 24-jarige mannen uit Londen na het incident bij luchtmachtbasis Fairford. Daar haalden de Verenigde Staten hun bommenwerpers weg nadat eind september een groep mannen was opgepakt die verdacht gedrag vertoonde in de omgeving.

15 minuten geleden
Congo meldt meer dan 10.000 ebolabesmettingen

KINSHASA (ANP/RTR) - Het aantal bevestigde ebolagevallen in Congo is de 10.000 voorbij. Uit officiële cijfers van de gezondheidsautoriteiten komt naar voren dat er inmiddels 10.060 besmettingen zijn geregistreerd. Het dodental staat op 4887.

43 minuten geleden
FT: zoon Trump ging in Mongolië jagen met Russische zakenman

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump Jr. is afgelopen augustus in Mongolië op een jachttrip geweest met een zakenman die banden heeft met het Kremlin. Dat achterhaalde zakenkrant Financial Times, die zich onder meer baseerde op lokale bronnen en berichten op sociale media.

2 uur geleden
Doden en gewonden door droneaanval op markt in Soedan

NYALA (ANP/AFP) - Zeker 21 mensen zijn om het leven gekomen bij een droneaanval op een markt in het Soedanese Nyala. Dat melden een medische bron en getuigen aan persbureau AFP. Een veertigtal personen raakte gewond.

3 uur geleden
Gewonden bij inrijden auto op menigte in Duitsland

HANNOVER (ANP/DPA) - Meerdere mensen zijn in Duitsland gewond geraakt toen een auto inreed op mensen. De politie nam het voertuig onder vuur, meldt een woordvoerster.

3 uur geleden
NYT: Netanyahu wilde nog voor verkiezingen Iran aanvallen

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu stelde voor om nog voor verkiezingsdag aanvallen op Iran uit te voeren. Drie hooggeplaatste Israëlische defensiefunctionarissen melden dat aan The New York Times. Volgens de bronnen stuitte Netanyahu op weerstand van de Israëlische legerchef Eyal Zamir, waardoor de aanval er niet kwam.

4 uur geleden