VN registreerden 6900 burgerdoden in oorlog Oekraïne
GENÈVE (ANP/DPA) - De mensenrechtenorganisatie van de Verenigde Naties heeft becijferd dat er er bijna 6900 burgers zijn gedood sinds 24 februari in de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. Het conflict barstte in 2014 los en escaleerde toen Rusland in februari Oekraïne binnenviel. Er zijn sindsdien volgens de VN 11.000 ongewapende mensen gewond geraakt.
Onder de doden zijn circa 1800 vrouwen en 400 kinderen. De meeste burgerslachtoffers vielen door zeer zware explosieve projectielen zoals die bijvoorbeeld zijn ingezet bij beschietingen met zware artillerie, bij raketaanvallen en andere luchtaanvallen.
Sinds begin oktober is de oorlog verder geëscaleerd met massale Russische luchtaanvallen op het energienetwerk van Oekraïne, waarbij ook burgerslachtoffers vallen. Woensdag is opnieuw in vrijwel alle Oekraïense regio's het luchtalarm afgegaan.
Rusland heeft ook vier regio's in het oosten en zuidoosten van het land geannexeerd, nadat het in 2014 de Krim al had ingenomen. Het Kremlin heeft woensdag beklemtoond dat die 'Russische' regio's als "een realiteit" moeten worden gezien. Dit stond in een reactie op een vredesplan van de Oekraïense leider Volodimir Zelenski. Die eist de terugtrekking van de Russen uit alle sinds 2014 ingenomen delen van Oekraïne.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Iran en de Verenigde Staten boeken vooruitgang in de onderhandelingen om hun oorlog te beëindigen, heeft de Iraanse parlementsvoorzitter zaterdagavond gezegd. Maar Mohammad Bagher Ghalibaf voegde eraan toe dat de partijen nog ver van een akkoord verwijderd zijn.
2 uur geledenSEOUL (ANP) - Noord-Korea heeft zondag minstens één ballistische raket getest, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. Het is de nieuwste test in een hele reeks recente lanceringen door Noord-Korea. De Zuid-Koreaanse legertop heeft volgens Yonhap één ballistische raket gedetecteerd die in oostelijke richting werd afgevuurd. Het Zuid-Koreaanse leger analyseert het incident.
5 uur geledenMADRID (ANP) - De regeringen van Brazilië, Spanje en Mexico hebben zaterdag toegezegd hun hulp aan Cuba op te voeren. Daarmee willen zij een volgens hen door een Amerikaanse blokkade veroorzaakte humanitaire crisis op het eiland verlichten. In een gezamenlijke verklaring riepen de drie landen op tot een oprechte dialoog, die in lijn is met de bepalingen van het Handvest van de Verenigde Naties. De landen voegden eraan toe dat het Cubaanse volk vrij moet zijn om zijn eigen toekomst te bepalen.
5 uur geledenWENEN (ANP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De marine van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft zaterdag gewaarschuwd dat elk schip dat de Straat van Hormuz nadert als een doelwit wordt beschouwd. Iran kondigde eerder op zaterdag aan de belangrijke zeestraat weer te willen afsluiten.
7 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft in het zuiden van Libanon een "gele lijn" ingesteld, vergelijkbaar met de denkbeeldige lijn waarmee het in Gaza zijn troepen scheidt van de door Hamas gecontroleerde gebieden. Het leger zei ook dat het een "terreurcel" had uitgeschakeld die langs deze grenslijn actief was.
8 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Op de Schelde bij Antwerpen kunnen weer schepen varen, meldt de brandweer. Het scheepvaartverkeer was eerder op zaterdag gestremd, omdat een Nederlands vrachtschip was gezonken.
9 uur geleden