Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN registreerden 6900 burgerdoden in oorlog Oekraïne

VN registreerden 6900 burgerdoden in oorlog Oekraïne

GENÈVE (ANP/DPA) - De mensenrechtenorganisatie van de Verenigde Naties heeft becijferd dat er er bijna 6900 burgers zijn gedood sinds 24 februari in de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. Het conflict barstte in 2014 los en escaleerde toen Rusland in februari Oekraïne binnenviel. Er zijn sindsdien volgens de VN 11.000 ongewapende mensen gewond geraakt.

Onder de doden zijn circa 1800 vrouwen en 400 kinderen. De meeste burgerslachtoffers vielen door zeer zware explosieve projectielen zoals die bijvoorbeeld zijn ingezet bij beschietingen met zware artillerie, bij raketaanvallen en andere luchtaanvallen.

Sinds begin oktober is de oorlog verder geëscaleerd met massale Russische luchtaanvallen op het energienetwerk van Oekraïne, waarbij ook burgerslachtoffers vallen. Woensdag is opnieuw in vrijwel alle Oekraïense regio's het luchtalarm afgegaan.

Rusland heeft ook vier regio's in het oosten en zuidoosten van het land geannexeerd, nadat het in 2014 de Krim al had ingenomen. Het Kremlin heeft woensdag beklemtoond dat die 'Russische' regio's als "een realiteit" moeten worden gezien. Dit stond in een reactie op een vredesplan van de Oekraïense leider Volodimir Zelenski. Die eist de terugtrekking van de Russen uit alle sinds 2014 ingenomen delen van Oekraïne.

Meer uit Buitenland

Witte Huis onthult plakkaten voor presidenten met mening Trump

WASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis heeft een nieuwe reeks plakkaten gepresenteerd bij portretten van de presidenten. Op de bordjes wordt duidelijk de mening van de huidige president Donald Trump over zijn voorgangers uiteengezet, schrijft The New York Times.

12 minuten geleden
Boeren blokkeren straten in Brussel voor EU-top

BRUSSEL (ANP) - Honderden en mogelijk duizenden boeren blokkeren met hun tractoren de straten van Brussel, waar donderdag een EU-top begint. Ze protesteren tegen het Europese landbouwbeleid en een mogelijk vrijhandelsakkoord tussen de EU en het Zuid-Amerikaanse handelsblok Mercosur.

28 minuten geleden
Rob Reiner en vrouw overleden door meerdere steekwonden

LOS ANGELES (ANP) - Rob Reiner en zijn vrouw Michele Singer zijn overleden aan de gevolgen van "meerdere steekwonden". Dat melden Amerikaanse media, waaronder CNN, op basis van documenten die de lijkschouwer van Los Angeles heeft vrijgegeven.

41 minuten geleden
VS riskeren woede China met grote wapenverkoop aan Taiwan

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben een pakket wapenleveranties aan Taiwan ter waarde van maximaal 11,15 miljard dollar (zo'n 9,5 miljard euro) goedgekeurd. De stap leidt mogelijk tot een boze reactie uit China. Beijing beschouwt het autonoom bestuurde Taiwan als een afvallige provincie.

2 uur geleden
VK zegt 600 miljoen pond toe aan luchtverdediging Oekraïne

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft 600 miljoen pond (ongeveer 680 miljoen euro) toegezegd aan de luchtverdediging van Oekraïne, om het land de winter door te helpen. Het gaat onder andere om geavanceerde systemen die Shahed-drones van Rusland kunnen neerhalen.

13 uur geleden
Braziliaanse president: nu of nooit voor handelsdeal EU

SÃO PAULO (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft gezegd dat zijn land zich terugtrekt uit het project om tot een vrijhandelsakkoord met de Europese Unie te komen als het deze maand niet gereedkomt. De voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen zou eind deze week naar Brazilië gaan om het akkoord te tekenen. Frankrijk en Italië hebben verklaard niet achter het vrijhandelsakkoord te staan en hebben aangedrongen op uitstel.

13 uur geleden
Zelensky naar EU-top in Brussel

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is donderdag in persoon bij de EU-top in Brussel. Op die top wordt gesproken over het gebruik van Russische tegoeden voor een lening aan Oekraïne.

15 uur geleden