Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN registreerden 6900 burgerdoden in oorlog Oekraïne

VN registreerden 6900 burgerdoden in oorlog Oekraïne

GENÈVE (ANP/DPA) - De mensenrechtenorganisatie van de Verenigde Naties heeft becijferd dat er er bijna 6900 burgers zijn gedood sinds 24 februari in de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. Het conflict barstte in 2014 los en escaleerde toen Rusland in februari Oekraïne binnenviel. Er zijn sindsdien volgens de VN 11.000 ongewapende mensen gewond geraakt.

Onder de doden zijn circa 1800 vrouwen en 400 kinderen. De meeste burgerslachtoffers vielen door zeer zware explosieve projectielen zoals die bijvoorbeeld zijn ingezet bij beschietingen met zware artillerie, bij raketaanvallen en andere luchtaanvallen.

Sinds begin oktober is de oorlog verder geëscaleerd met massale Russische luchtaanvallen op het energienetwerk van Oekraïne, waarbij ook burgerslachtoffers vallen. Woensdag is opnieuw in vrijwel alle Oekraïense regio's het luchtalarm afgegaan.

Rusland heeft ook vier regio's in het oosten en zuidoosten van het land geannexeerd, nadat het in 2014 de Krim al had ingenomen. Het Kremlin heeft woensdag beklemtoond dat die 'Russische' regio's als "een realiteit" moeten worden gezien. Dit stond in een reactie op een vredesplan van de Oekraïense leider Volodimir Zelenski. Die eist de terugtrekking van de Russen uit alle sinds 2014 ingenomen delen van Oekraïne.

Meer uit Buitenland

Voormalige premier Zuid-Korea Lee Hae-chan overleden

HO CHI MINH-STAD (ANP/AFP) - De Zuid-Koreaanse oud-premier Lee Hae-chan is overleden tijdens een bezoek aan Vietnam. De 73-jarige politicus stierf aan de gevolgen van een hartaanval.

15 minuten geleden
Elf doden bij aanval op Mexicaans voetbalveld

SALAMANCA (ANP/AFP) - Bij een gewapende aanval op een voetbalveld in de Mexicaanse stad Salamanca zijn zondag zeker 11 mensen omgekomen. Twaalf anderen liepen schotwonden op, melden lokale autoriteiten.

46 minuten geleden
Interim-president Venezuela: klaar met orders uit Washington

CARACAS (ANP) - Waarnemend president van Venezuela Delcy Rodríguez heeft zondag aangegeven dat ze genoeg heeft van bevelen uit de Verenigde Staten. Daarmee verwees ze naar de druk die Washington op Venezuela uitoefent sinds de gevangenneming van Nicolás Maduro.

2 uur geleden
Meer politieke gevangenen vrijgelaten in Venezuela

CARACAS (ANP) - In Venezuela zijn zondag 104 politieke gevangenen vrijgelaten. Eerder had de non-gouvernementele organisatie Foro Penal al melding gemaakt van zo'n 80 vrijgelaten gevangenen, met de hoop dat er meer zouden volgen.

3 uur geleden
Doden en veel vermisten bij veerongeluk op de Filipijnen

MANILLA (ANP) - Zeker zeven mensen zijn omgekomen toen een veerboot voor de kust van de zuid-Filipijnse provincie Basilan kapseisde. De kustwacht wist volgens lokale media 215 opvarenden te redden, maar 144 personen worden nog vermist.

3 uur geleden
Trump: overheid onderzoekt dood van man in Minneapolis

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse regering onderzoekt de actie van de grenspolitie waarbij een man werd doodgeschoten in Minneapolis, en zal met een conclusie komen. Dat laat president Donald Trump weten aan de Wall Street Journal.

3 uur geleden
Israël opent grens pas na zoektocht lichaam laatste gijzelaar

JERUZALEM (ANP) - Israël zal de grensovergang bij Rafah tussen de Gazastrook en Egypte pas weer openstellen als de zoektocht naar het lichaam van de laatste Israëlische gijzelaar is voltooid. Dat meldde het kantoor van premier Benjamin Netanyahu zondagavond laat.

5 uur geleden