VN-rapporteur: doden hulpverleners door Israël was opzettelijk
GAZA-STAD (ANP) - De VN-rapporteur voor de mensenrechten in de bezette Palestijnse gebieden, Francesca Albanese, gelooft dat het Israëlische leger maandag de zeven hulpverleners van de ngo World Central Kitchen (WCK) "opzettelijk heeft gedood", schrijft ze op X.
Israël doet dat volgens Albanese om verleners van humanitaire hulp bang te maken met als doel de Palestijnen in Gaza te kunnen blijven uithongeren. Ze zegt tot die conclusie te zijn gekomen omdat ze de "operationele procedures van het Israëlische leger" kent. En: "Israël weet dat westerse en Arabische landen geen vinger zullen uitsteken voor de Palestijnen."
In een eerdere post, eveneens op X, merkte Albanese op dat het doden van de hulpverleners nagenoeg samenviel met het Israëlische bombardement op een buitenlandse ambassade in Syrië. "Israël overschrijdt elke mogelijke rode lijn, maar zal nog steeds volledig straffeloos blijven. Sancties nu. Aanklachten nu", scheef ze.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zou zijn medewerkers hebben opgedragen zich voor te bereiden op een langdurige blokkade van Iran. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De beeltenis van president Donald Trump zal binnenkort op sommige Amerikaanse paspoorten verschijnen, zo lieten regeringsfunctionarissen dinsdag weten aan Fox News en The Bulwark.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De door Republikeinen geleide Amerikaanse Senaat heeft een door Democraten ingediende resolutie geblokkeerd. Deze resolutie zou president Donald Trump hebben verboden om zonder goedkeuring van het Congres militair op te treden tegen Cuba.
2 uur geledenPRISTINA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De diep verdeelde parlementsleden van Kosovo zijn er dinsdag niet in geslaagd een president te kiezen. Daardoor stevent het land af op een derde verkiezing in iets meer dan een jaar tijd.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Britse koning Charles III heeft de Verenigde Staten erop aangedrongen om standvastig te blijven met hun westerse bondgenoten, nu de spanningen rond Iran en Oekraïne de trans-Atlantische betrekkingen dreigen te ondermijnen. "De uitdagingen waar we voor staan zijn te groot voor één enkel land om alleen te dragen", zei hij onder meer in een zeldzame toespraak tot het Amerikaanse Congres.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De voormalige FBI-directeur James Comey is aangeklaagd voor het bedreigen van de Amerikaanse president. Eerder meldden internationale media al dat Comey opnieuw werd vervolgd, maar de precieze aanklacht was toen nog onduidelijk. Tegen Comey is ook een arrestatiebevel uitgevaardigd, meldt CNN.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft uitgehaald naar de Duitse bondskanselier Friedrich Merz. Merz zei maandag dat de VS de oorlog tegen Iran zonder strategie zijn begonnen en dat het land nu vernederd wordt door het Iraanse leiderschap. "Hij weet niet waar hij het over heeft!", schrijft Trump als reactie op zijn Truth Social.
6 uur geleden