Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN-rapporteur: doden hulpverleners door Israël was opzettelijk

VN-rapporteur: doden hulpverleners door Israël was opzettelijk

GAZA-STAD (ANP) - De VN-rapporteur voor de mensenrechten in de bezette Palestijnse gebieden, Francesca Albanese, gelooft dat het Israëlische leger maandag de zeven hulpverleners van de ngo World Central Kitchen (WCK) "opzettelijk heeft gedood", schrijft ze op X.

Israël doet dat volgens Albanese om verleners van humanitaire hulp bang te maken met als doel de Palestijnen in Gaza te kunnen blijven uithongeren. Ze zegt tot die conclusie te zijn gekomen omdat ze de "operationele procedures van het Israëlische leger" kent. En: "Israël weet dat westerse en Arabische landen geen vinger zullen uitsteken voor de Palestijnen."

In een eerdere post, eveneens op X, merkte Albanese op dat het doden van de hulpverleners nagenoeg samenviel met het Israëlische bombardement op een buitenlandse ambassade in Syrië. "Israël overschrijdt elke mogelijke rode lijn, maar zal nog steeds volledig straffeloos blijven. Sancties nu. Aanklachten nu", scheef ze.

Meer uit Buitenland

VS overwegen inzet duizenden extra militairen in Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering overweegt duizenden extra militairen in te zetten in het Midden-Oosten. Dat melden een Amerikaanse functionaris en drie andere ingewijden aan persbureau Reuters.

30 minuten geleden
Macron wil stop aanvallen op civiele infrastructuur Golfregio

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft opgeroepen tot het onmiddellijk staken van aanvallen op civiele infrastructuur in de Golfregio, na beschietingen van gasproductiefaciliteiten in zowel Iran als Qatar. Dat zegt hij via X.

32 minuten geleden
WaPo: Pentagon wil 200 miljard dollar voor oorlog tegen Iran

WASHINGTON (ANP) - Het Pentagon heeft het Witte Huis gevraagd een noodbudget van meer dan 200 miljard dollar bij het Congres aan te vragen voor de oorlog tegen Iran. Dat meldt The Washington Post op basis van een hoge regeringsfunctionaris.

33 minuten geleden
WSJ: Trump wil geen aanvallen meer op energie-infrastructuur Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump wil voorlopig geen verdere aanvallen op de Iraanse energie-infrastructuur, meldt de krant Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.

2 uur geleden
Israël meldt eerste aanvallen op Noord-Iran

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft naar eigen zeggen voor het eerst aanvallen uitgevoerd op het noorden van Iran. Welke doelen zijn aangevallen en waar die zich bevonden, is niet bekendgemaakt.

3 uur geleden
EU 'diep bezorgd' over Israëlische aanvallen op Libanon

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is "diep bezorgd" over de Israëlische aanvallen op Libanon. Israël moet direct stoppen met de operaties in het buurland, stelt de diplomatieke dienst EEAS. De strijd treft volgens de dienst vooral burgers. Wel krijgt Hezbollah de schuld van de oorlog.

4 uur geleden
Costa Ricaanse president wil alle communisten uit Amerika's weren

SAN JOSÉ (ANP/RTR) - De Costa Ricaanse president Rodrigo Chaves heeft opgeroepen om alle communisten van Noord- tot Zuid-Amerika te verdrijven. Hij zei de communistische regering in Cuba niet te erkennen en de Costa Ricaanse ambassade in Havana te sluiten.

4 uur geleden