VN-rapporteur: doden hulpverleners door Israël was opzettelijk
GAZA-STAD (ANP) - De VN-rapporteur voor de mensenrechten in de bezette Palestijnse gebieden, Francesca Albanese, gelooft dat het Israëlische leger maandag de zeven hulpverleners van de ngo World Central Kitchen (WCK) "opzettelijk heeft gedood", schrijft ze op X.
Israël doet dat volgens Albanese om verleners van humanitaire hulp bang te maken met als doel de Palestijnen in Gaza te kunnen blijven uithongeren. Ze zegt tot die conclusie te zijn gekomen omdat ze de "operationele procedures van het Israëlische leger" kent. En: "Israël weet dat westerse en Arabische landen geen vinger zullen uitsteken voor de Palestijnen."
In een eerdere post, eveneens op X, merkte Albanese op dat het doden van de hulpverleners nagenoeg samenviel met het Israëlische bombardement op een buitenlandse ambassade in Syrië. "Israël overschrijdt elke mogelijke rode lijn, maar zal nog steeds volledig straffeloos blijven. Sancties nu. Aanklachten nu", scheef ze.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon hebben in Washington een Amerikaans plan besproken waarbij de Israëlische krijgsmacht (IDF) zich terugtrekt uit een deel van Zuid-Libanon. Drie Israëlische functionarissen zeggen tegen persbureau Reuters dat het idee van de "pilot" is dat de Amerikanen het Libanese leger gaan trainen.
12 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Zeker 68.000 huishoudens in het westen van Frankrijk zitten zonder stroom door de hittegolf die het land teistert. Volgens de autoriteiten in het departement Finistère hebben de extreem hoge temperaturen gezorgd voor problemen met het elektriciteitsnetwerk.
50 minuten geledenLIMA (ANP/AFP) - De rechtse presidentskandidaat Keiko Fujimori is als winnaar uit de Peruaanse presidentsverkiezingen gekomen. Nu de stemmentelling ten einde loopt, heeft ze een voorsprong opgebouwd op de linkse kandidaat Roberto Sánchez die niet meer in te halen is.
2 uur geledenSEBASTOPOL (ANP) - De stroomtoevoer in Sebastopol, op de door Rusland geannexeerde Krim, is uitgevallen na een Oekraïense aanval. Dat meldt de gouverneur van de stad, Michail Razvozjajev, op Telegram. Eerder op woensdag liet Razvozjajev weten dat de luchtafweer boven zijn stad negen drones had neergehaald.
4 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne heeft een herziene aanvraag ingediend om toe te treden tot de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO), meldde president Volodymyr Zelensky op Telegram. De OESO bestaat uit 38 voornamelijk ontwikkelde economieën, waaronder de Verenigde Staten, Duitsland en Japan. Ook Nederland is lid.
6 uur geledenBERLIJN (ANP) - In Duitsland is het treinverkeer hervat, nadat dinsdagavond landelijk al het treinverkeer was stilgelegd vanwege een radiostoring. Dat meldden Duitse media, waaronder Bild en Der Tagesspiegel.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Duitse verzekeraar Allianz schat dat er nog 1150 schepen vastzitten in de Perzische Golf, ondanks de voorlopige overeenkomst die een einde moet maken aan het conflict tussen de Verenigde Staten en Iran. De schepen vertegenwoordigen volgens Allianz een waarde van ongeveer 125 miljard dollar.
6 uur geleden