Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN-rapport: Noord-Korea ontwikkelde nucleaire programma's in 2020

VN-rapport: Noord-Korea ontwikkelde nucleaire programma's in 2020

PYONGYANG (ANP/RTR) - Noord-Korea heeft gedurende 2020 zijn nucleaire en ballistische raketprogramma's in stand gehouden en verder ontwikkeld, meldden de Verenigde Naties maandag in een vertrouwelijk rapport. Dit is in strijd met internationale sancties.

Volgens het rapport heeft Pyongyang "splijtbaar materiaal geproduceerd, nucleaire faciliteiten onderhouden en de ballistische raketinfrastructuur verbeterd". Ook heeft Noord-Korea in het buitenland gezocht naar materialen en technologieën voor deze programma's.

Het afgelopen jaar heeft Noord-Korea volgens het rapport nieuwe ballistische raketsystemen tentoongesteld bij militaire parades. Hoewel er geen nucleaire of ballistische rakettesten zijn uitgevoerd in 2020 zou Pyongyang "voorbereidingen voor testen en de productie en ontwikkeling van nieuwe wapens hebben aangekondigd".

Nieuwe aanpak

Het jaarlijkse rapport aan de commissie van de Veiligheidsraad die de sancties tegen Noord-Korea bespreekt, verschijnt enkele weken nadat Joe Biden is geïnstalleerd als nieuwe president van de Verenigde Staten. Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken liet maandag weten dat Bidens kabinet bezig is om een nieuwe aanpak ten opzichte van Noord-Korea voor te bereiden.

De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un en de voormalige Amerikaanse president Donald Trump hebben elkaar in 2018 en 2019 in totaal drie keer ontmoet, maar het lukte de Verenigde Staten niet om Pyongyang zover te krijgen zijn nucleaire wapens op te geven. Ook Noord-Korea's eis om sancties tegen het land op te laten heffen, leidden tot niets.

Meer uit Buitenland

Hooggerechtshof: executie Christa Pike mag doorgaan

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft woensdag een uitspraak van een lagere rechtbank vernietigd en bepaald dat Tennessee door kan gaan met de executie van Christa Pike. Dat melden diverse Amerikaanse media.

47 minuten geleden
Trump in contact met Netanyahu over vlucht flydubai

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met zijn Israëlische collega Benjamin Netanyahu over de flydubai-vlucht gesproken. Dat liet hij verslaggevers woensdag weten. Trump noemde het een "ongelooflijk verhaal".

52 minuten geleden
Iran ontkent weer betrokkenheid bij incident luchtmachtbasis VK

TEHERAN (ANP) - Iran ontkent opnieuw betrokkenheid bij het incident afgelopen zondag bij de luchtmachtbasis bij het Britse Fairford. Dat heeft de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi op X laten weten.

57 minuten geleden
Flydubai vliegt gedurende onderzoek niet van en naar Israël

DUBAI (ANP/RTR) - De luchtvaartmaatschappij flydubai stopt voorlopig met vluchten van en naar Israël. Aan boord van een toestel van de maatschappij was woensdag onderweg naar Tel Aviv een gewelddadig incident waarbij de piloten betrokken waren. Dit wordt onderzocht sinds het toestel een noodlanding in Saudi-Arabië maakte.

4 uur geleden
Indiase piloot stabiel na steekincident flydubai-toestel

TABUK (ANP/AFP/RTR) - De Indiase piloot die tijdens de flydubai-vlucht van Dubai naar Tel Aviv zou zijn aangevallen door zijn collega, verkeert in stabiele toestand. Dat laat de Indiase ambassade in Saudi-Arabië weten. Het incident vond woensdagochtend plaats. Tijdens de vlucht zou een van de piloten van het toestel de ander hebben aangevallen en neergestoken, volgens Israël om het toestel te laten neerstorten.

5 uur geleden
Londen kondigt einde proef met migrantendeal met Frankrijk aan

LONDEN (ANP/AFP) - Een Brits-Franse deal over het terugnemen door Frankrijk van illegale migranten die met bootjes op de Engelse kust landden, wordt niet verlengd.

5 uur geleden
Gezant Vaticaan bezoekt Oekraïense krijgsgevangenen

MOSKOU (ANP/RTR) - De speciale gezant van de paus, kardinaal Matteo Zuppi, heeft volgens het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken Oekraïense krijgsgevangenen bezocht. Hij heeft volgens Moskou ongehinderd met krijgsgevangenen over hun omstandigheden kunnen spreken.

6 uur geleden