VN-rapport: Noord-Korea ontwikkelde nucleaire programma's in 2020
PYONGYANG (ANP/RTR) - Noord-Korea heeft gedurende 2020 zijn nucleaire en ballistische raketprogramma's in stand gehouden en verder ontwikkeld, meldden de Verenigde Naties maandag in een vertrouwelijk rapport. Dit is in strijd met internationale sancties.
Volgens het rapport heeft Pyongyang "splijtbaar materiaal geproduceerd, nucleaire faciliteiten onderhouden en de ballistische raketinfrastructuur verbeterd". Ook heeft Noord-Korea in het buitenland gezocht naar materialen en technologieën voor deze programma's.
Het afgelopen jaar heeft Noord-Korea volgens het rapport nieuwe ballistische raketsystemen tentoongesteld bij militaire parades. Hoewel er geen nucleaire of ballistische rakettesten zijn uitgevoerd in 2020 zou Pyongyang "voorbereidingen voor testen en de productie en ontwikkeling van nieuwe wapens hebben aangekondigd".
Nieuwe aanpak
Het jaarlijkse rapport aan de commissie van de Veiligheidsraad die de sancties tegen Noord-Korea bespreekt, verschijnt enkele weken nadat Joe Biden is geïnstalleerd als nieuwe president van de Verenigde Staten. Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken liet maandag weten dat Bidens kabinet bezig is om een nieuwe aanpak ten opzichte van Noord-Korea voor te bereiden.
De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un en de voormalige Amerikaanse president Donald Trump hebben elkaar in 2018 en 2019 in totaal drie keer ontmoet, maar het lukte de Verenigde Staten niet om Pyongyang zover te krijgen zijn nucleaire wapens op te geven. Ook Noord-Korea's eis om sancties tegen het land op te laten heffen, leidden tot niets.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft Europese ambassadeurs ontboden, omdat landen van de Europese Unie vorige week besloten de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) op de terreurlijst te zetten. Eerder werd bekend dat Teheran als vergeldingsmaatregel militairen uit die landen als terroristen gaat bestempelen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woedend gereageerd op de uitreiking van de Grammy Awards. Hij noemde de ceremonie bijna onkijkbaar en dreigde met een rechtszaak tegen komiek en presentator Trevor Noah, die grappen maakte over Trump en zedendelinquent Jeffrey Epstein. "Maak je klaar, Noah, ik ga wat lol met je hebben", schreef hij online.
1 uur geledenRAFAH (ANP/AFP/RTR) - De grensovergang Rafah tussen de Gazastrook en Egypte is heropend, meldt een Israëlische veiligheidsfunctionaris. Palestijnen kunnen via de grensovergang Gaza weer in- en uitgaan.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - Kendrick Lamar is sinds zondag de rapper die de meeste Grammy's ooit heeft gewonnen. Hij heeft er nu 26, een meer dan de vorige recordhouder Jay-Z.
4 uur geledenMAR-A-LAGO (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten en Cuba onderhandelen "op het hoogste niveau" over een akkoord. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump zondag, nadat hij Cuba met een olieblokkade had gedreigd.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De hoogste generaals van de Verenigde Staten en Israël hebben vrijdag overleg gevoerd in het Pentagon te midden van de oplopende spanningen met Iran. Dat zeiden twee Amerikaanse functionarissen tegen persbureau Reuters.
15 uur geledenDNIPRO (ANP/RTR) - Oekraïense regionale autoriteiten hebben gemeld dat een bedrijfsbus ten oosten van de stad Dnipro is getroffen door een Russische drone die vlak bij het voertuig insloeg. Daardoor zouden vijftien doden en meerdere gewonden zijn gevallen.
17 uur geleden