Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN-rapport: Noord-Korea ontwikkelde nucleaire programma's in 2020

VN-rapport: Noord-Korea ontwikkelde nucleaire programma's in 2020

PYONGYANG (ANP/RTR) - Noord-Korea heeft gedurende 2020 zijn nucleaire en ballistische raketprogramma's in stand gehouden en verder ontwikkeld, meldden de Verenigde Naties maandag in een vertrouwelijk rapport. Dit is in strijd met internationale sancties.

Volgens het rapport heeft Pyongyang "splijtbaar materiaal geproduceerd, nucleaire faciliteiten onderhouden en de ballistische raketinfrastructuur verbeterd". Ook heeft Noord-Korea in het buitenland gezocht naar materialen en technologieën voor deze programma's.

Het afgelopen jaar heeft Noord-Korea volgens het rapport nieuwe ballistische raketsystemen tentoongesteld bij militaire parades. Hoewel er geen nucleaire of ballistische rakettesten zijn uitgevoerd in 2020 zou Pyongyang "voorbereidingen voor testen en de productie en ontwikkeling van nieuwe wapens hebben aangekondigd".

Nieuwe aanpak

Het jaarlijkse rapport aan de commissie van de Veiligheidsraad die de sancties tegen Noord-Korea bespreekt, verschijnt enkele weken nadat Joe Biden is geïnstalleerd als nieuwe president van de Verenigde Staten. Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken liet maandag weten dat Bidens kabinet bezig is om een nieuwe aanpak ten opzichte van Noord-Korea voor te bereiden.

De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un en de voormalige Amerikaanse president Donald Trump hebben elkaar in 2018 en 2019 in totaal drie keer ontmoet, maar het lukte de Verenigde Staten niet om Pyongyang zover te krijgen zijn nucleaire wapens op te geven. Ook Noord-Korea's eis om sancties tegen het land op te laten heffen, leidden tot niets.

Meer uit Buitenland

Jongen (11) onder puin vandaan gehaald in Venezuela

CARABALLEDA (ANP) - In Venezuela is opnieuw een kind levend onder het puin vandaan gehaald nadat het land woensdag werd getroffen door twee zware aardbevingen, meldt interim-president Delcy Rodriguez. Ze deelde beelden van de reddingsactie op sociale media.

2 uur geleden
Iran meldt aanvallen op Amerikaanse doelen in Koeweit en Bahrein

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft in de nacht van zaterdag op zondag aanvallen uitgevoerd op Amerikaanse militaire doelen in Koeweit en Bahrein. De Iraanse Revolutionaire Garde meldt dat de acties een vergelding waren voor Amerikaanse aanvallen op Iraans grondgebied.

7 uur geleden
VK investeert in nieuwe gezamenlijke vloot met Nederland

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft aangekondigd geld vrij te maken voor het opzetten van een nieuwe gezamenlijke vloot met Nederland. Het Nederlandse ministerie van Defensie heeft bevestigd de intentie te hebben om samen te werken met de Britten om nieuwe zogenoemde amfibische transportschepen te verwerven.

11 uur geleden
Netanyahu zegt brede nationale coalitie te willen na verkiezingen

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft verklaard na de volgende verkiezingen een brede nationale coalitie te willen vormen. Hij geeft nu leiding aan de meest rechtse regering die Israël ooit gehad heeft, maar daar lijkt hij zich van te willen distantiëren.

13 uur geleden
Nieuwe aardbeving Venezuela met kracht van 5.6

CARACAS (ANP/RTR) - In Venezuela heeft een nieuwe aardbeving plaatsgevonden, ongeveer in hetzelfde gebied als waar de twee verwoestende aardbevingen van donderdag waren. De nieuwste beving had een kracht van 5.6, meldt het Europees-Mediterraans Seismologisch Centrum (EMSC).

13 uur geleden
Servische president kondigt vervroegde verkiezingen aan

BELGRADO (ANP/RTR) - De Servische president Aleksandar Vučić heeft vervroegde verkiezingen aangekondigd. Daarmee lijkt hij toe te geven aan de belangrijkste eis van de demonstranten die al ruim anderhalf jaar protesteren tegen zijn regering.

15 uur geleden
Dodental na aardbevingen in Venezuela loopt op tot 1430

LA GUAIRA (ANP/RTR) - Het dodental in Venezuela na de twee verwoestende aardbevingen van donderdag is opgelopen tot 1430, maakte parlementsvoorzitter Jorge Rodriguez bekend. Er zijn volgens hem 3200 mensen gewond geraakt en 3100 mensen dakloos geworden.

15 uur geleden