VN-rapport: Noord-Korea ontwikkelde nucleaire programma's in 2020
PYONGYANG (ANP/RTR) - Noord-Korea heeft gedurende 2020 zijn nucleaire en ballistische raketprogramma's in stand gehouden en verder ontwikkeld, meldden de Verenigde Naties maandag in een vertrouwelijk rapport. Dit is in strijd met internationale sancties.
Volgens het rapport heeft Pyongyang "splijtbaar materiaal geproduceerd, nucleaire faciliteiten onderhouden en de ballistische raketinfrastructuur verbeterd". Ook heeft Noord-Korea in het buitenland gezocht naar materialen en technologieën voor deze programma's.
Het afgelopen jaar heeft Noord-Korea volgens het rapport nieuwe ballistische raketsystemen tentoongesteld bij militaire parades. Hoewel er geen nucleaire of ballistische rakettesten zijn uitgevoerd in 2020 zou Pyongyang "voorbereidingen voor testen en de productie en ontwikkeling van nieuwe wapens hebben aangekondigd".
Nieuwe aanpak
Het jaarlijkse rapport aan de commissie van de Veiligheidsraad die de sancties tegen Noord-Korea bespreekt, verschijnt enkele weken nadat Joe Biden is geïnstalleerd als nieuwe president van de Verenigde Staten. Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken liet maandag weten dat Bidens kabinet bezig is om een nieuwe aanpak ten opzichte van Noord-Korea voor te bereiden.
De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un en de voormalige Amerikaanse president Donald Trump hebben elkaar in 2018 en 2019 in totaal drie keer ontmoet, maar het lukte de Verenigde Staten niet om Pyongyang zover te krijgen zijn nucleaire wapens op te geven. Ook Noord-Korea's eis om sancties tegen het land op te laten heffen, leidden tot niets.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Een nieuw vaccin vermindert het risico op overlijden of terugkeer van een melanoom met bijna de helft, meldt onder meer The Washington Post. Het door de farmaceutische bedrijven Moderna en Merck ontwikkelde vaccin moet wel nog worden goedgekeurd door de Amerikaanse autoriteiten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Dankzij een nieuwe kapitaalinjectie van 77 miljoen dollar in zijn politieke actiecomité America PAC geeft Elon Musk in totaal meer dan 445 miljoen dollar aan Republikeinse campagnes voor de midterms. Dat blijkt uit data van de Amerikaanse kiescommissie.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump en World Liberty Financial, het cryptobedrijf dat Trump samen met zijn zonen heeft opgericht, zijn aangeklaagd door een aandeelhouder van een concurrerend cryptobedrijf. De aanklager stelt dat de president op illegale wijze financieel heeft geprofiteerd van zijn ambt, wat in strijd is met de Amerikaanse grondwet.
5 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR) - Een snel om zich heen grijpende grasbrand, waarbij zaterdag op een militaire basis in het westen van Canada ten minste vier militairen om het leven kwamen, is ontstaan tijdens een oefening met scherpe granaten. Dat heeft een hoge defensiefunctionaris donderdag bekendgemaakt.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft donderdag bepaald dat de productie en raffinage van aardolie, evenals aanverwante activiteiten, essentieel zijn voor de nationale defensie. Deze stap moet de weg kunnen vrijmaken voor Amerikaanse financiering van projecten in de fossiele brandstofsector, blijkt uit een presidentieel memorandum.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Starlink-eigenaar en techmiljardair Elon Musk gebeld en gevraagd om de beperkingen op het Starlink-netwerk in Oekraïne op te heffen. Dit melden Amerikaanse functionarissen aan The Wall Street Journal.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Op een veiling bij Sotheby's in Parijs is het schilderij Iris van Claude Monet verkocht voor 50 miljoen euro. Het is daarmee het duurste kunstwerk ooit verkocht op een veiling in Frankrijk. De opbrengst werd vooraf geschat tussen de 22 en 30 miljoen euro.
8 uur geleden