Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN-plan aangenomen om schade door chemicaliën te verminderen

VN-plan aangenomen om schade door chemicaliën te verminderen

BONN (ANP/AFP) - Op een VN-conferentie is zaterdag een nieuw plan aangenomen om (milieu)risico's van chemicaliën te verminderen. Het zogenoemde Global Framework on Chemicals werd aangenomen door overheden, bedrijven en NGO's.

De bijeenkomst in Bonn werd georganiseerd door het VN-milieubureau UNEP. Het plan bevat 28 concrete doelstellingen en richtlijnen voor relevante partijen. Ze omvatten onder meer het voorkomen van illegale handel in chemicaliën en chemisch afval, het invoeren van nationale wetgeving en het uitfaseren van zeer gevaarlijke pesticiden in de landbouw tegen 2035.

Het plan roept ook op tot het gebruik van duurzamere alternatieven en een verantwoord beheer van chemicaliën in sectoren als de industrie, de landbouw en de gezondheidszorg. Ook moet er meer toegang komen tot informatie over de risico's van verschillende chemicaliën.

"Iedereen op deze planeet zou moeten kunnen leven en werken zonder bang te hoeven zijn ziek te worden of te sterven door blootstelling aan chemische stoffen", zei Inger Andersen, uitvoerend directeur van UNEP. Ze riep "regeringen, de chemische industrie en alle betrokkenen op verder te gaan dan wat is overeengekomen om mensen en de planeet waarvan we allemaal afhankelijk zijn te beschermen".

Meer uit Buitenland

Frankrijk 'verbaasd' over bericht Trump over weigeren vliegtuigen

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Frankrijk is "verbaasd" over de kritiek van Donald Trump. De Amerikaanse president schreef eerder boos op Truth Social dat Frankrijk weigerde Amerikaanse vliegtuigen met militaire voorraden door het Franse luchtruim te laten vliegen.

4 minuten geleden
Iran dreigt met aanvallen op grote Amerikaanse techbedrijven

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt Amerikaanse techbedrijven als Apple, Google en Meta aan te zullen vallen als er meer Iraanse leiders worden gedood. De krijgsmacht beweert dat de techbedrijven "de belangrijkste rol spelen bij het bedenken en volgen van doelwitten voor moordaanslagen".

5 minuten geleden
Merz komt terug op uitspraken over Syrische vluchtelingen

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz is teruggekomen op uitspraken die hij een dag eerder deed over Syrische vluchtelingen in zijn land. Op een persconferentie met de Syrische leider Ahmed al-Sharaa zei hij te verwachten dat in de komende drie jaar 80 procent van de vluchtelingen zal terugkeren naar Syrië, maar nuanceert die uitspraak nu.

47 minuten geleden
Bron: VN-vredeshandhaver kwam om het leven door Israëlisch vuur

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - De Indonesische vredeshandhaver van de VN-vredesmacht in Libanon (UNIFIL) die zondagavond om het leven kwam in het zuiden van het land, werd gedood door Israëlisch vuur. Dat meldt een VN-veiligheidsbron aan persbureau AFP.

49 minuten geleden
Iran ontkent raketaanvallen op Turkije en biedt onderzoek aan

ANKARA (ANP/AFP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken heeft tegengesproken dat zijn land raketten afvuurt op Turkije. Bewindsman Abbas Araghchi bood in een telefoongesprek met zijn Turkse ambtsgenoot Hakan Fidan aan incidenten gezamenlijk te onderzoeken.

3 uur geleden
Britse koning Charles eind april op staatsbezoek naar de VS

WASHINGTON (ANP) - De Britse koning Charles gaat naar de Verenigde Staten voor een staatsbezoek. Buckingham Palace bevestigt dat het bezoek eind april plaatsvindt, melden Britse media, waaronder de BBC. Het bezoek staat in het teken van het 250-jarig bestaan van de onafhankelijkheid van de VS.

3 uur geleden
Bultrug bij Duitse kust toch weer gestrand

WISMAR (ANP/DPA) - De bultrug die voor de Duitse kust werd gespot, is toch weer gestrand. Maandag werd bericht dat de walvis zichzelf had bevrijd en naar open zee was gezwommen, maar nu melden de lokale autoriteiten dat het dier toch weer vastzit.

3 uur geleden