VN-plan aangenomen om schade door chemicaliën te verminderen
BONN (ANP/AFP) - Op een VN-conferentie is zaterdag een nieuw plan aangenomen om (milieu)risico's van chemicaliën te verminderen. Het zogenoemde Global Framework on Chemicals werd aangenomen door overheden, bedrijven en NGO's.
De bijeenkomst in Bonn werd georganiseerd door het VN-milieubureau UNEP. Het plan bevat 28 concrete doelstellingen en richtlijnen voor relevante partijen. Ze omvatten onder meer het voorkomen van illegale handel in chemicaliën en chemisch afval, het invoeren van nationale wetgeving en het uitfaseren van zeer gevaarlijke pesticiden in de landbouw tegen 2035.
Het plan roept ook op tot het gebruik van duurzamere alternatieven en een verantwoord beheer van chemicaliën in sectoren als de industrie, de landbouw en de gezondheidszorg. Ook moet er meer toegang komen tot informatie over de risico's van verschillende chemicaliën.
"Iedereen op deze planeet zou moeten kunnen leven en werken zonder bang te hoeven zijn ziek te worden of te sterven door blootstelling aan chemische stoffen", zei Inger Andersen, uitvoerend directeur van UNEP. Ze riep "regeringen, de chemische industrie en alle betrokkenen op verder te gaan dan wat is overeengekomen om mensen en de planeet waarvan we allemaal afhankelijk zijn te beschermen".
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP/RTR) - Tientallen miljoenen mensen in de wereld kunnen worden getroffen door levensbedreigende honger als de oorlog tegen Iran zich tot juni voortsleept. Deze waarschuwing deed het Wereldvoedselprogramma van de VN (WFP).
4 minuten geledenKABUL (ANP) - De mensenrechtentak van de Verenigde Naties wil een onafhankelijk en transparant onderzoek naar een dodelijk incident bij een ziekenhuis voor verslavingszorg in de Afghaanse hoofdstad Kabul. Daar vielen volgens de Afghaanse autoriteiten honderden doden na een Pakistaanse luchtaanval.
23 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky verwacht dat binnen anderhalve maand weer olie kan stromen door de beschadigde Droezjba-pijpleiding. Dat schrijft hij in een brief aan de Europese Commissie.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De toestand in de Straat van Hormuz kan niet los worden gezien van de oorlog van Israël en de VS tegen Iran, zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi tegen VN-chef António Guterres. De minister benadrukte dat landen en instellingen die zich zorgen maken over vrede en veiligheid de aanvalsoorlog van Israël en de VS tegen Iran moeten veroordelen.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - De Verenigde Naties hebben een onderzoek ingesteld naar een dodelijke aanval op een meisjesschool in Iran. Die vond plaats op de eerste dag van de Amerikaans-Israëlische bombardementen.
1 uur geledenTEHERAN/JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft weer melding gemaakt van Iraanse raketaanvallen op het land. De melding volgt op de claim van minister van Defensie Israel Katz dat onder anderen Ali Larijani bij een Israëlische aanval is gedood. De strijd gaat volgens Iran onverminderd door.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De EU houdt steeds meer rekening met de onvoorspelbaarheid van de Verenigde Staten nu Donald Trump er ruim een jaar president is, aldus EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Natuurlijk zijn we bondgenoten van Amerika, maar we begrijpen hun recente acties niet helemaal", aldus Kallas.
3 uur geleden