VN-organisaties: stop de aanvallen op ziekenhuizen in Gaza
GAZA-STAD (ANP) - De regionale directeuren van drie VN-organisaties - UNFPA, UNICEF en WHO - hebben opgeroepen tot onmiddellijke internationale actie om een einde te maken aan de aanhoudende Israëlische aanvallen op ziekenhuizen in de Gazastrook.
"Aanvallen op medische voorzieningen en burgers zijn onaanvaardbaar en vormen een schending van de internationale wetten en verdragen op het gebied van de humanitaire en mensenrechten", aldus de organisaties in een gezamenlijke verklaring. "De aanvallen kunnen niet worden gedoogd. Het recht om medische hulp te zoeken, vooral in tijden van crisis, mag mensen nooit worden ontzegd."
De directeuren van de drie organisaties zeiden ook dat alles moet worden gedaan om verder verlies van mensenlevens te voorkomen en wat er nog over is van het zorgsysteem in de Gazastrook te behouden. "Ongehinderde, veilige en duurzame toegang is nu nodig om brandstof, medische benodigdheden en water te kunnen leveren. Het geweld moet nu eindigen."
Nagenoeg gelijktijdig met de oproep van UNFPA, UNICEF en WHO berichtte Al Jazeera dat er volgens de directeur van het Al Shifaziekenhuis nog tientallen lichamen liggen op de binnenplaats van het ziekenhuis. "We hebben gevraagd om de lichamen te mogen begraven, maar iedereen die de binnenplaats van het Al Shifaziekenhuis betreedt, wordt neergeschoten", zei de ziekenhuisdirecteur.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De NAVO houdt voor het eerst een militaire oefening met Servië. De verstandhouding tussen het bondgenootschap en een van de weinige Europese landen die nog niet bij de NAVO of de EU horen is vaak moeizaam. Tijdens de Kosovo-oorlog in 1999 bombardeerde de NAVO Servië.
1 uur geledenWENEN (ANP) - Vier mensen die het optreden van Israël in de eerste halve finale van het Eurovisie Songfestival verstoorden zijn daarna uit de zaal verwijderd. Dat bevestigen de Oostenrijkse omroep ORF en songfestivalorganisator European Broadcasting Union desgevraagd aan het ANP.
9 uur geledenWENEN (ANP) - Israël heeft zich dinsdag in Wenen zoals verwacht geplaatst voor de finale van het Eurovisie Songfestival. Het omstreden land, dat meedoet met zanger Noam Bettan, kreeg in de eerste halve finale genoeg punten van jury en publiek.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het Golden Dome-project van de Amerikaanse president Donald Trump gaat 1,2 biljoen dollar kosten (ongeveer 1 biljoen euro). Dat heeft de rekenkamer van het Amerikaanse Congres, de Congressional Budget Office (CBO), berekend. Het bedrag moet over de komende twintig jaar worden uitgegeven.
11 uur geledenCANNES (ANP) - Regisseur Peter Jackson heeft dinsdagavond op het Filmfestival van Cannes een ere-Palm gekregen voor zijn grote bijdrage aan de filmwereld. Jackson kreeg de prijs uit handen van acteur Elijah Wood, die in de Lord of the Rings-films die Jackson maakte de rol van Frodo speelde.
11 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft eind maart meerdere aanvallen uitgevoerd op Iran, meldt persbureau Reuters op basis van westerse en Iraanse functionarissen. Dat is voor zover bekend nog niet eerder gebeurd. De aanvallen zouden vergeldingen zijn voor eerdere Iraanse aanvallen.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk wil met mijnbestrijdingsdrones, gevechtsvliegtuigen en droneafweersystemen helpen de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te krijgen. Een Britse torpedobootjager is al op weg naar de door Iran geblokkeerde zeestraat, zegt defensieminister John Healey na overleg met gelijkgezinde landen, waaronder Nederland.
13 uur geleden