Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN-organisaties: stop de aanvallen op ziekenhuizen in Gaza

VN-organisaties: stop de aanvallen op ziekenhuizen in Gaza

GAZA-STAD (ANP) - De regionale directeuren van drie VN-organisaties - UNFPA, UNICEF en WHO - hebben opgeroepen tot onmiddellijke internationale actie om een einde te maken aan de aanhoudende Israëlische aanvallen op ziekenhuizen in de Gazastrook.

"Aanvallen op medische voorzieningen en burgers zijn onaanvaardbaar en vormen een schending van de internationale wetten en verdragen op het gebied van de humanitaire en mensenrechten", aldus de organisaties in een gezamenlijke verklaring. "De aanvallen kunnen niet worden gedoogd. Het recht om medische hulp te zoeken, vooral in tijden van crisis, mag mensen nooit worden ontzegd."

De directeuren van de drie organisaties zeiden ook dat alles moet worden gedaan om verder verlies van mensenlevens te voorkomen en wat er nog over is van het zorgsysteem in de Gazastrook te behouden. "Ongehinderde, veilige en duurzame toegang is nu nodig om brandstof, medische benodigdheden en water te kunnen leveren. Het geweld moet nu eindigen."

Nagenoeg gelijktijdig met de oproep van UNFPA, UNICEF en WHO berichtte Al Jazeera dat er volgens de directeur van het Al Shifaziekenhuis nog tientallen lichamen liggen op de binnenplaats van het ziekenhuis. "We hebben gevraagd om de lichamen te mogen begraven, maar iedereen die de binnenplaats van het Al Shifaziekenhuis betreedt, wordt neergeschoten", zei de ziekenhuisdirecteur.

Meer uit Buitenland

Volgende week gesprekken tussen Israël en Libanon in Washington

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.

1 uur geleden
Poetin kondigt bestand in Oekraïne aan met orthodox Pasen

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.

2 uur geleden
Melania Trump ontkent banden met Epstein

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump heeft ontkend ooit banden te hebben gehad met de beruchte zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens haar proberen mensen haar reputatie te schaden door geruchten te verspreiden over haar relatie met de overleden zakenman.

2 uur geleden
Libanon stelt dodental door aanvallen Israël naar boven bij

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.

3 uur geleden
Libanon wil staakt-het-vuren voor onderhandelingen met Israël

BEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil eerst dat er een staakt-het-vuren wordt uitgeroepen, en dan pas onderhandelen met Israël. Dat melden Al Jazeera en AFP op basis van een Libanese functionaris. De gesprekken zouden dan onder toezicht van de Amerikanen plaatsvinden en worden geleid door de Libanese oud-ambassadeur in de VS, Simon Karam.

3 uur geleden
Rutte: NAVO wil desgewenst helpen bij Hormuz-coalitie

WASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."

5 uur geleden
Rutte verwacht mijnenjagers, fregatten of radars van Nederland

WASHINGTON (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte verwacht dat Nederland bijvoorbeeld "mijnenjagers, fregatten of radartechnologie" bijdraagt aan een missie om de scheepvaart door de Straat van Hormuz weer op gang te krijgen. De Europese bondgenoten schoten de Verenigde Staten wat traag te hulp, maar leveren inmiddels "alles waar de Amerikanen om vragen", verzekerde Rutte op bezoek in de VS na klachten en dreigementen van president Donald Trump.

5 uur geleden