Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN-organisaties: stop de aanvallen op ziekenhuizen in Gaza

VN-organisaties: stop de aanvallen op ziekenhuizen in Gaza

GAZA-STAD (ANP) - De regionale directeuren van drie VN-organisaties - UNFPA, UNICEF en WHO - hebben opgeroepen tot onmiddellijke internationale actie om een einde te maken aan de aanhoudende Israëlische aanvallen op ziekenhuizen in de Gazastrook.

"Aanvallen op medische voorzieningen en burgers zijn onaanvaardbaar en vormen een schending van de internationale wetten en verdragen op het gebied van de humanitaire en mensenrechten", aldus de organisaties in een gezamenlijke verklaring. "De aanvallen kunnen niet worden gedoogd. Het recht om medische hulp te zoeken, vooral in tijden van crisis, mag mensen nooit worden ontzegd."

De directeuren van de drie organisaties zeiden ook dat alles moet worden gedaan om verder verlies van mensenlevens te voorkomen en wat er nog over is van het zorgsysteem in de Gazastrook te behouden. "Ongehinderde, veilige en duurzame toegang is nu nodig om brandstof, medische benodigdheden en water te kunnen leveren. Het geweld moet nu eindigen."

Nagenoeg gelijktijdig met de oproep van UNFPA, UNICEF en WHO berichtte Al Jazeera dat er volgens de directeur van het Al Shifaziekenhuis nog tientallen lichamen liggen op de binnenplaats van het ziekenhuis. "We hebben gevraagd om de lichamen te mogen begraven, maar iedereen die de binnenplaats van het Al Shifaziekenhuis betreedt, wordt neergeschoten", zei de ziekenhuisdirecteur.

Meer uit Buitenland

Evacuaties in Nieuw-Zeelandse hoofdstad om metershoge golven

WELLINGTON (ANP) - Inwoners van huizen langs de kust ten zuiden van de Nieuw-Zeelandse hoofdstad Wellington zijn maandag opgeroepen te evacueren. Langs de kuststrook geldt een lokale noodtoestand vanwege metershoge golven.

3 uur geleden
Doden bij Russische aanval op Charkiv

CHARKIV (ANP) - In de Oekraïense regio Charkiv, in het noordoosten van het land, zijn vier mensen om het leven gekomen en tien anderen gewond geraakt bij Russische aanvallen. De dodelijke slachtoffers vielen in de plaats Tsjoehoejiv, meldt gouverneur Oleh Synjehoebov op Telegram.

3 uur geleden
Trump uitgejoeld tijdens volkslied voorafgaand aan NBA-finale

NEW YORK (ANP) - Donald Trump is uitgejoeld en uitgefloten in Madison Square Garden, waar maandag de derde wedstrijd in de finale van de NBA plaatsvindt. Tijdens het volkslied salueerde de Amerikaanse president. Toen dat op grote schermen in het stadion getoond werd, klonk gedurende enkele seconden een fluitconcert.

3 uur geleden
Noord-Korea en China zeggen banden verder aan te halen

PYONGYANG (ANP) - De Chinese president Xi Jinping en de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un hebben maandag met elkaar afgesproken de banden verder aan te halen. De bilaterale relaties gaan volgens staatspersbureau KCNA "een nieuw hoofdstuk" tegemoet, met samenwerkingen in verschillende sectoren.

3 uur geleden
Hoofdaanklager ICC geschorst om vermeend seksueel wangedrag

DEN HAAG (ANP) - De hoofdaanklager van het Internationaal Strafhof (ICC), Karim Khan, is officieel geschorst vanwege beschuldigingen van seksueel wangedrag. Een toezichthoudend orgaan van het ICC, bestaande uit 21 leden, heeft maandag laten weten dat de schorsing per direct ingaat.

5 uur geleden
VN-rapport: gezondheid van oceanen is ernstig in gevaar

NEW YORK (ANP/AFP) - De gezondheid van de oceanen is ernstig in gevaar, staat in de World Ocean Assessment van de Verenigde Naties. "Klimaatverandering, vervuiling, overbevissing en een verlies aan biodiversiteit" zetten de oceanische systemen zwaar onder druk, terwijl ze cruciaal zijn voor de planeet.

9 uur geleden
Italië onderzoekt Israëlische minister om omgang met flotilla

ROME (ANP/RTR) - In Italië is een onderzoek ingesteld naar de Israëlische minister van Nationale Veiligheid Itamar Ben-Gvir om diens behandeling van opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De opvarenden van die actievloot die op weg was naar Gaza werden nabij Kreta onderschept door Israël, waarna de activisten werden gearresteerd.

10 uur geleden