VN-organisaties: stop de aanvallen op ziekenhuizen in Gaza
GAZA-STAD (ANP) - De regionale directeuren van drie VN-organisaties - UNFPA, UNICEF en WHO - hebben opgeroepen tot onmiddellijke internationale actie om een einde te maken aan de aanhoudende Israëlische aanvallen op ziekenhuizen in de Gazastrook.
"Aanvallen op medische voorzieningen en burgers zijn onaanvaardbaar en vormen een schending van de internationale wetten en verdragen op het gebied van de humanitaire en mensenrechten", aldus de organisaties in een gezamenlijke verklaring. "De aanvallen kunnen niet worden gedoogd. Het recht om medische hulp te zoeken, vooral in tijden van crisis, mag mensen nooit worden ontzegd."
De directeuren van de drie organisaties zeiden ook dat alles moet worden gedaan om verder verlies van mensenlevens te voorkomen en wat er nog over is van het zorgsysteem in de Gazastrook te behouden. "Ongehinderde, veilige en duurzame toegang is nu nodig om brandstof, medische benodigdheden en water te kunnen leveren. Het geweld moet nu eindigen."
Nagenoeg gelijktijdig met de oproep van UNFPA, UNICEF en WHO berichtte Al Jazeera dat er volgens de directeur van het Al Shifaziekenhuis nog tientallen lichamen liggen op de binnenplaats van het ziekenhuis. "We hebben gevraagd om de lichamen te mogen begraven, maar iedereen die de binnenplaats van het Al Shifaziekenhuis betreedt, wordt neergeschoten", zei de ziekenhuisdirecteur.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky heeft een staakt-het-vuren aangekondigd dat in de nacht van 5 op 6 mei om middernacht moet ingaan. Hij reageert daarmee op de Russische aankondiging van een bestand op 8 en 9 mei.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft een eenzijdig staakt-het-vuren in Oekraïne aangekondigd voor 8 en 9 mei, ter ere van de Dag van de Overwinning. Het Kremlin zei vorige week nog dat de Russische president Vladimir Poetin een eendaags bestand had voorgesteld in een telefoongesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Trump.
4 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Zeker drie personen zijn gewond geraakt door nieuwe Iraanse aanvallen op de Verenigde Arabische Emiraten. Dat melden de autoriteiten in de Golfstaat, die stellen dat de slachtoffers de Indiase nationaliteit hebben.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft zes kleine Iraanse boten vernietigd. Ook zijn Iraanse raketten en drones neergehaald die waren afgevuurd op scheepvaart in de Straat van Hormuz, meldde admiraal Brad Cooper.
4 uur geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - Nadat een auto is ingereden op een menigte in Leipzig zijn zeker twee doden gevallen, zegt burgemeester Burkhard Jung tegen media. De vermoedelijke dader is aangehouden. Het gaat om een 33-jarige man met de Duitse nationaliteit, maakte de politie bekend.
5 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Een auto is in het Duitse Leipzig ingereden op een groep mensen. Daarbij raakten meerdere personen gewond, berichten Duitse media, waaronder omroep MDR. Onduidelijk is nog of sprake is van opzet.
5 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Verenigde Arabische Emiraten melden drie raketten uit Iran te hebben neergehaald. Een vierde raket belandde in zee, liet het ministerie van Defensie weten.
6 uur geleden