Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN-organisaties: stop de aanvallen op ziekenhuizen in Gaza

VN-organisaties: stop de aanvallen op ziekenhuizen in Gaza

GAZA-STAD (ANP) - De regionale directeuren van drie VN-organisaties - UNFPA, UNICEF en WHO - hebben opgeroepen tot onmiddellijke internationale actie om een einde te maken aan de aanhoudende Israëlische aanvallen op ziekenhuizen in de Gazastrook.

"Aanvallen op medische voorzieningen en burgers zijn onaanvaardbaar en vormen een schending van de internationale wetten en verdragen op het gebied van de humanitaire en mensenrechten", aldus de organisaties in een gezamenlijke verklaring. "De aanvallen kunnen niet worden gedoogd. Het recht om medische hulp te zoeken, vooral in tijden van crisis, mag mensen nooit worden ontzegd."

De directeuren van de drie organisaties zeiden ook dat alles moet worden gedaan om verder verlies van mensenlevens te voorkomen en wat er nog over is van het zorgsysteem in de Gazastrook te behouden. "Ongehinderde, veilige en duurzame toegang is nu nodig om brandstof, medische benodigdheden en water te kunnen leveren. Het geweld moet nu eindigen."

Nagenoeg gelijktijdig met de oproep van UNFPA, UNICEF en WHO berichtte Al Jazeera dat er volgens de directeur van het Al Shifaziekenhuis nog tientallen lichamen liggen op de binnenplaats van het ziekenhuis. "We hebben gevraagd om de lichamen te mogen begraven, maar iedereen die de binnenplaats van het Al Shifaziekenhuis betreedt, wordt neergeschoten", zei de ziekenhuisdirecteur.

Meer uit Buitenland

Topgeneraals Israël en VS ontmoetten elkaar in Pentagon

WASHINGTON (ANP/RTR) - De hoogste generaals van de Verenigde Staten en Israël hebben vrijdag overleg gevoerd in het Pentagon te midden van de oplopende spanningen met Iran. Dat zeiden twee Amerikaanse functionarissen tegen persbureau Reuters.

5 uur geleden
Oekraïne meldt ruim tien doden door inslag drone bij bus

DNIPRO (ANP/RTR) - Oekraïense regionale autoriteiten hebben gemeld dat een bedrijfsbus ten oosten van de stad Dnipro is getroffen door een Russische drone die vlak bij het voertuig insloeg. Daardoor zouden vijftien doden en meerdere gewonden zijn gevallen.

7 uur geleden
Bij brand in Crans-Montana gewond geraakte Zwitser overleden

SION (ANP/AF) - Een 18-jarige Zwitser die gewond raakte bij de dramatische brand met oud en nieuw in een café in het Zwitserse Crans-Montana is in een ziekenhuis in Zürich overleden, meldt de Zwitserse justitie.

10 uur geleden
Slowaakse veiligheidsadviseur stapt op over mails met Epstein

BRATISLAVA (ANP/AFP) - De veiligheidsadviseur van de Slowaakse regering, ex-minister van Buitenlandse Zaken Miroslav Lajcak, is opgestapt naar aanleiding van mails met de Amerikaanse zakenman en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Lajcak zegt niets verkeerd te hebben gedaan en dat de omvang van Epsteins misbruik bij hem toen niet bekend was. Premier Robert Fico betreurt het vertrek van de ervaren diplomaat.

10 uur geleden
Zelensky: komende week nieuwe onderhandelingen in Abu Dhabi

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat er komende week nieuw overleg met Rusland en de Verenigde Staten plaatsvindt in Abu Dhabi. Dat gebeurt op 4 en 5 februari, schrijft hij op X.

12 uur geleden
Bijna 200 doden na geweld in Pakistaanse provincie Beloetsjistan

QUETTA (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door onrust in de Pakistaanse provincie Beloetsjistan is opgelopen tot bijna tweehonderd. Separatisten bestormden daar zaterdag onder meer banken, politiebureaus en militaire installaties. De autoriteiten zeggen dat in twee dagen tijd 31 burgers, 17 leden van de veiligheidstroepen en 145 opstandelingen zijn gedood.

12 uur geleden
Tientallen gewonden bij onrust in Turijn

TURIJN (ANP/DPA) - Zeker 31 politiemensen zijn gewond geraakt bij uit de hand gelopen protesten in Turijn. Dat melden de Italiaanse autoriteiten, die ook spreken over tien aanhoudingen. Over het aantal gewonde demonstranten bestaat onduidelijkheid.

13 uur geleden