VN-organisatie: wereldwijde werkloosheid stijgt dit jaar licht
GENÈVE (ANP/AFP) - De wereldwijde werkloosheid zal dit jaar licht stijgen nu het economisch herstel van de coronacrisis aan het afzwakken is. Dat meldt de Internationale Arbeidsorganisatie (ILO), onderdeel van de Verenigde Naties. De ILO spreekt ook haar zorgen uit over toenemende sociale ongelijkheid in de wereld.
Volgens de VN-organisatie zal de werkloosheid dit jaar oplopen tot 5,2 procent, van 5,1 procent vorig jaar. Er komen wereldwijd volgens de ILO wereldwijd ongeveer 2 miljoen werkzoekenden bij dit jaar. In 2022 bedroeg de mondiale werkloosheid nog 5,3 procent.
De ILO stelt wel dat de arbeidsmarkt robuust blijft, ondanks de afzwakkende economische omstandigheden als gevolg van bijvoorbeeld renteverhogingen van centrale banken en geopolitieke spanningen. In veel grote economieën is er een tekort aan arbeidskrachten.
Tegelijkertijd zorgt de hoge inflatie ervoor dat de financiën van veel huishoudens onder druk staan. Stijgende lonen zullen dit voorlopig niet volledig kunnen compenseren, aldus de ILO. Die druk op huishoudens vormt ook een rem op duurzaam economisch herstel en vergroot dus de sociale ongelijkheid.
Meer uit Financieel
KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Azië vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.
10 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.
11 uur geledenDUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.
12 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.
13 uur geleden