Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN-organisatie uit zorgen over behandeling arbeiders in Xinjiang

VN-organisatie uit zorgen over behandeling arbeiders in Xinjiang

GENÈVE (ANP/RTR) - Het Chinese beleid ten aanzien van arbeiders in de regio Xinjiang is "discriminerend" en niet in lijn met wereldwijde standaarden. Een commissie van juristen van de Internationale Arbeidsorganisatie (ILO), een organisatie van de Verenigde Naties, heeft hierover "diepe bezorgdheid" geuit. De Chinese regering in Beijing wordt opgeroepen de situatie te verbeteren.

In een verklaring van de commissie wordt onder meer uitgehaald naar Chinese regels waarmee aan bedrijven en vakbonden allerlei verplichtingen kunnen worden opgelegd voor "de-radicalisering". Er klinkt al langer veel kritiek op het Chinese beleid in Xinjiang. Volgens VN-experts en mensenrechtenorganisaties worden meer dan een miljoen mensen, voornamelijk Oeigoeren en leden van andere moslimminderheden, als een soort dwangarbeiders vastgehouden in kampen in de uiterst westelijke regio van het land. Maar China ontkent de misstanden in Xinjiang en zegt dat het beleid daar helpt extremisme te bestrijden.

Het rapport van de ILO wordt later dit jaar nog besproken op een grote conferentie. De conclusies kunnen ook nog leiden tot een formele klacht. Dan zou er een onderzoekscommissie opgetuigd worden om de misstanden verder te onderzoeken. De nieuwe kritiek komt op een gevoelig moment. Voor de situatie in Xinjiang is de laatste tijd namelijk extra veel aandacht vanwege de Olympische Spelen in China. Uit protest tegen de mensenrechtenschendingen hebben landen als de Verenigde Staten, Groot-Brittannië, Canada en Australië eerder al besloten geen hoogwaardigheidsbekleders naar het sportevenement te sturen.

Meer uit Financieel

Bakkerijen merken stijgende graanprijzen niet direct

DEN HAAG (ANP) - Bakkerijen zullen de stijgende graanprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten niet direct merken, verwachten brancheorganisaties. Bakkers en leveranciers werken vaak met contracten, zegt directeur Marie-Hélène Zengerink van branchevereniging van ambachtelijke bakkers NBOV. "Daardoor werken veranderingen op de graanmarkt meestal niet direct door in de dagelijkse praktijk van de bakkerij en worden effecten vaak pas zichtbaar wanneer nieuwe contracten ingaan."

13 minuten geleden
Hamsteraars met jerrycan bij pompstations, meer drukte verwacht

VOORBURG (ANP) - Pompstationhouders merken dat automobilisten sterk inspelen op de snel stijgende prijzen van benzine en diesel. Begin vorige week, vlak na het begin van de oorlog in het Midden-Oosten, was er al een extra toestroom van mensen die hun auto nog even tegen een lagere prijs wilden voltanken. Branchevereniging Drive verwacht de komende dagen weer extra drukte, omdat deze tanks inmiddels waarschijnlijk zijn leeggereden.

22 minuten geleden
Werkgeversorganisaties: FNV haalt met Spekman ervaren bestuurder

DEN HAAG (ANP) - Vakbond FNV heeft met de benoeming van Hans Spekman "een ervaren bestuurder in huis gehaald". Dat zeggen werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB Nederland in een reactie op de aanstelling van de voormalige PvdA-politicus tot nieuwe voorzitter.

23 minuten geleden
Rijlessen mogelijk duurder door stijgende brandstofprijs

DEN HAAG (ANP) - Rijlessen worden mogelijk duurder als gevolg van de stijgende brandstofprijs. Het is aan rijschoolhouders om te bepalen of die kosten worden doorberekend, stellen brancheverenigingen. Hoe langer de hoge prijzen aanhouden, hoe eerder dat gebeurt, vertelt voorzitter van de Landelijke Beroepsvereniging Kwaliteitsbevordering Rijschoolbranche Irene van Drongelen.

24 minuten geleden
Brussel: geen zorgen over tekorten, EU heeft voldoende olie

BRUSSEL (ANP/RTR/FP) - De lidstaten van de Europese Unie hebben voldoende olie en er zijn geen zorgen over acute tekorten door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft een woordvoerder van de Europese Commissie maandag gezegd. Door de oorlog zijn de energieprijzen hard aan het stijgen. De olieprijs steeg maandag tot boven de 100 dollar per vat, het hoogste niveau sinds medio 2022.

24 minuten geleden
Bronnen: Saudi-Arabië verlaagt productie op twee olievelden

RIYAD (ANP) - Saudi-Arabië is begonnen met het verlagen van de productie op twee van zijn olievelden, meldt persbureau Reuters op basis van bronnen. De stap volgt op de afsluiting van de Straat van Hormuz, een belangrijke transportroute voor olie uit het land. De opslagtanks in Saudi-Arabië dreigen daardoor vol te raken.

1 uur geleden
CNV en De Unie: samen met Spekman optrekken tegen plannen kabinet

UTRECHT (ANP) - Vakbonden CNV en De Unie zeggen samen met de nieuwe FNV-voorzitter Hans Spekman op te willen trekken tegen de plannen van het kabinet van premier Rob Jetten. Maandag werd bekend dat de voormalige PvdA-politicus is benoemd tot voorzitter van de grootste vakbond van Nederland. Het nieuwe FNV-bestuur onder leiding van Spekman begint op 1 mei.

1 uur geleden