Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN-organisatie noemt brandstoflevering Gaza lang niet genoeg

VN-organisatie noemt brandstoflevering Gaza lang niet genoeg

GAZA-STAD (ANP) - De brandstof die de VN heeft ontvangen voor hulp in Gaza is "lang niet genoeg". Dat zegt de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA) op X. "Er is veel meer nodig. Brandstof wordt gebruikt als een wapen in de oorlog, dit moet stoppen."

Deze woensdag kwam voor het eerst een tankwagen met brandstof Gaza binnen. Het gebied kampt met ernstige brandstoftekorten, waardoor volgens hulpverleners onder meer medische zorg nagenoeg onmogelijk is geworden in het gebied. De eerste brandstoflevering helpt nauwelijks om daarin verlichting te brengen, zegt UNRWA.

"Zojuist 23.027 liter brandstof uit Egypte ontvangen (een halve tankauto), maar de inzet is door de Israëlische autoriteiten beperkt: alleen voor het vervoer van hulpmiddelen vanuit Rafah", zegt UNRWA-directeur Thomas White op X. De brandstof zou niet gebruikt mogen worden voor de watervoorziening of voor ziekenhuizen. "Dit is maar 9 procent van onze dagelijkse behoefte om levensreddende activiteiten te kunnen blijven verrichten."

De commissaris-generaal van de UNRWA, Philippe Lazzarini, schrijft op X dat de beschikbaarheid van brandstof voor de vrachtauto's alleen "geen levens meer zal redden" en haast gemaakt moet worden met een structurele oplossing. "Onze volledige operatie staat op het punt van omvallen. Tegen het eind van de dag heeft ongeveer 70 procent van de bevolking in Gaza geen toegang meer tot schoon water."

Meer uit Buitenland

Trump: groot deel van Iraans leiderschap omgekomen

WASHINGTON (ANP) - Volgens president Donald Trump is een groot deel van de Iraanse leiding omgekomen bij de gezamenlijke Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran. "Een groot deel wel, ja. We weten niet alles, maar een groot deel wel. Het was een zeer krachtige aanval", zei hij zaterdag in een telefoongesprek met ABC News.

21 minuten geleden
Israël: hoogste leider Khamenei van Iran is gedood

TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse leider Ali Khamenei is dood en zijn lichaam is gevonden. Dat zegt een hoge Israëlische functionaris tegen persbureau Reuters. Iran heeft de dood van Khamenei nog niet bevestigd.

1 uur geleden
Netanyahu: veel aanwijzingen dat Khamenei dood is

JERUZALEM/TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zaterdag gezegd dat er veel aanwijzingen zijn dat de Iraanse ayatollah Ali Khamenei "er niet meer is", zonder diens dood expliciet te bevestigen.

1 uur geleden
Lokale media: dertig bommen op woning Khamenei gegooid

TEHERAN (ANP/AFP) - Als onderdeel van de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran zijn dertig bommen op het wooncomplex van de Iraanse ayatollah Ali Khamenei gegooid. Dat zegt Amit Segal, een vertrouweling van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu, tegen de Israëlische omroep Channel 12. Het lot van Khamenei is nog altijd niet duidelijk.

1 uur geleden
Aanhangers regime Iran de straat op in Teheran

TEHERAN (ANP/AFP) - Aanhangers van het Iraanse regime zijn zaterdag op motoren de straat opgegaan in hoofdstad Teheran. Ze zwaaiden met de Iraanse vlag en er was muziek, melden journalisten van AFP.

2 uur geleden
Rode Halve Maan: ruim 200 doden door aanvallen op Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - Door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran zijn zeker 201 mensen om het leven gekomen. Dat melden Iraanse media op basis van hulporganisatie de Rode Halve Maan. Zeker 747 mensen zouden gewond zijn geraakt bij de aanvallen.

3 uur geleden
Von der Leyen: Europa veroordeelt onrechtvaardige aanvallen Iran

BRUSSEL (ANP) - Europa veroordeelt de "onrechtvaardige Iraanse aanvallen" waaronder die op de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) "ten zeerste", schrijft voorzitter Ursula von der Leyen op X. "Deze aanvallen vormen een flagrante schending van de soevereiniteit van de VAE en een duidelijke schending van het internationaal recht", voegt ze eraan toe.

3 uur geleden