Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN-organisatie noemt brandstoflevering Gaza lang niet genoeg

VN-organisatie noemt brandstoflevering Gaza lang niet genoeg

GAZA-STAD (ANP) - De brandstof die de VN heeft ontvangen voor hulp in Gaza is "lang niet genoeg". Dat zegt de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA) op X. "Er is veel meer nodig. Brandstof wordt gebruikt als een wapen in de oorlog, dit moet stoppen."

Deze woensdag kwam voor het eerst een tankwagen met brandstof Gaza binnen. Het gebied kampt met ernstige brandstoftekorten, waardoor volgens hulpverleners onder meer medische zorg nagenoeg onmogelijk is geworden in het gebied. De eerste brandstoflevering helpt nauwelijks om daarin verlichting te brengen, zegt UNRWA.

"Zojuist 23.027 liter brandstof uit Egypte ontvangen (een halve tankauto), maar de inzet is door de Israëlische autoriteiten beperkt: alleen voor het vervoer van hulpmiddelen vanuit Rafah", zegt UNRWA-directeur Thomas White op X. De brandstof zou niet gebruikt mogen worden voor de watervoorziening of voor ziekenhuizen. "Dit is maar 9 procent van onze dagelijkse behoefte om levensreddende activiteiten te kunnen blijven verrichten."

De commissaris-generaal van de UNRWA, Philippe Lazzarini, schrijft op X dat de beschikbaarheid van brandstof voor de vrachtauto's alleen "geen levens meer zal redden" en haast gemaakt moet worden met een structurele oplossing. "Onze volledige operatie staat op het punt van omvallen. Tegen het eind van de dag heeft ongeveer 70 procent van de bevolking in Gaza geen toegang meer tot schoon water."

Meer uit Buitenland

Rubio getuigt in rechtszaak tegen goede vriend

MIAMI (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft dinsdag bijna drie uur getuigd in een corruptiezaak tegen zijn goede vriend en voormalig congreslid David Rivera. Die staat terecht voor geheime lobbyactiviteiten namens Venezuela tijdens Trumps eerste ambtstermijn.

29 minuten geleden
Cyprus wil nieuwe afspraken met Britten na droneaanval op basis

NICOSIA (ANP) - Cyprus wil nieuwe afspraken maken met het Verenigd Koninkrijk, nadat een Britse militaire basis op het eiland werd geraakt door een drone. The Telegraph schrijft dat de Cypriotische president Nikos Christodoulides veiligheidsgaranties heeft geëist in een lang telefoongesprek met de Britse premier Keir Starmer.

40 minuten geleden
Trump meldt mysterieus Iraans 'cadeau' rond Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump claimt dat hij een "heel groot cadeau" van Iran heeft gekregen. Hij wilde niet zeggen wat het precies was, maar het zou te maken hebben met de Straat van Hormuz en olie en gas.

2 uur geleden
Iran laat 'niet-vijandige' schepen Straat van Hormuz passeren

TEHERAN (ANP) - Iran zegt "niet-vijandige" schepen door te laten op de Straat van Hormuz. Dat meldt de Financial Times op basis van een brief die Teheran gestuurd heeft naar leden van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) van de VN.

2 uur geleden
Exitpoll: partij Frederiksen de grootste bij Deense verkiezingen

KOPENHAGEN (ANP) - De sociaaldemocratische partij van premier Mette Frederiksen is bij de Deense parlementsverkiezingen opnieuw de grootste geworden, blijkt uit de exitpoll van de omroep DR. Maar het linkse blok waar de sociaaldemocraten deel van uitmaken lijkt te weinig zetels te halen voor een meerderheid, dus het is nog onduidelijk wat voor coalitie er kan worden gesloten.

3 uur geleden
Trump beklemtoont dat VS in gesprek zijn met Iran

WASHINGTON/ARLINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft beklemtoond dat zijn land in gesprek is met Iran. De gesprekken zouden goed verlopen. Hij zei dat "we met de juiste mensen in Iran praten" om tot een deal te komen en ze willen een overeenkomst.

3 uur geleden
Bolsonaro mag rest van straf onder huisarrest uitzitten

BRASÍLIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro mag de rest van zijn straf thuis uitzitten onder huisarrest. Hij werd in september veroordeeld tot een gevangenisstraf van 27 jaar voor het beramen van een staatsgreep en zat sinds november in de cel.

4 uur geleden