VN-organisatie noemt brandstoflevering Gaza lang niet genoeg
GAZA-STAD (ANP) - De brandstof die de VN heeft ontvangen voor hulp in Gaza is "lang niet genoeg". Dat zegt de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA) op X. "Er is veel meer nodig. Brandstof wordt gebruikt als een wapen in de oorlog, dit moet stoppen."
Deze woensdag kwam voor het eerst een tankwagen met brandstof Gaza binnen. Het gebied kampt met ernstige brandstoftekorten, waardoor volgens hulpverleners onder meer medische zorg nagenoeg onmogelijk is geworden in het gebied. De eerste brandstoflevering helpt nauwelijks om daarin verlichting te brengen, zegt UNRWA.
"Zojuist 23.027 liter brandstof uit Egypte ontvangen (een halve tankauto), maar de inzet is door de Israëlische autoriteiten beperkt: alleen voor het vervoer van hulpmiddelen vanuit Rafah", zegt UNRWA-directeur Thomas White op X. De brandstof zou niet gebruikt mogen worden voor de watervoorziening of voor ziekenhuizen. "Dit is maar 9 procent van onze dagelijkse behoefte om levensreddende activiteiten te kunnen blijven verrichten."
De commissaris-generaal van de UNRWA, Philippe Lazzarini, schrijft op X dat de beschikbaarheid van brandstof voor de vrachtauto's alleen "geen levens meer zal redden" en haast gemaakt moet worden met een structurele oplossing. "Onze volledige operatie staat op het punt van omvallen. Tegen het eind van de dag heeft ongeveer 70 procent van de bevolking in Gaza geen toegang meer tot schoon water."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De hoogste leider van Iran moet zich grote zorgen maken, heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd in een interview met NBC News. De president dreigt al langer met geweld en heeft ook schepen en gevechtsvliegtuigen naar het Midden-Oosten gestuurd.
5 minuten geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse justitie doet onderzoek naar een man van 80 voor zijn rol in het organiseren van reizen naar Sarajevo in de jaren 90 om op mensen te schieten, meldt persbureau Reuters op basis van twee bronnen. Het onderzoek naar het zogenoemde "scherpschutterstoerisme" loopt al langer, maar voor het eerst is een verdachte in beeld.
6 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken zegt dat vrijdag in Oman gesproken wordt met de VS over het kernprogramma van het land. Volgens de Amerikaanse nieuwssite Axios hebben leiders in het Midden-Oosten voorkomen dat de onderhandelingen zouden mislukken.
11 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - De humanitaire situatie in Cuba zal verslechteren, of zelfs instorten, als er niet in de oliebehoefte wordt voorzien, waarschuwt de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, António Guterres, volgens zijn woordvoerder. De Verenigde Staten dreigen met importheffingen voor landen die olie aan Cuba leveren.
58 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De aanpak van (illegale) immigranten in de VS kan mogelijk een wat "zachtere hand" gebruiken. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump in een interview met NBC News. "Ik heb ingezien dat we misschien wat minder hardhandig kunnen zijn. Maar je moet nog steeds streng zijn", aldus Trump.
59 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - De Russische aanvallen op het Oekraïense spoor zijn erop gericht om "hele regio's" van het land onbereikbaar te maken met de trein, zegt de topman van het Oekraïense spoorbedrijf tegen persbureau AFP. De aanvallen op het spoor zijn de afgelopen maanden opgevoerd.
1 uur geledenTAMPA (ANP) - De VS hebben vijf aanvallen uitgevoerd in Syrië gericht tegen Islamitische Staat. Dat meldt het operationeel commando in de regio, CENTCOM, in een bericht op X. Het commando voegt eraan toe dat ook andere landen militaire druk blijven uitoefenen op de terroristische beweging.
2 uur geleden