Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN-organisatie noemt brandstoflevering Gaza lang niet genoeg

VN-organisatie noemt brandstoflevering Gaza lang niet genoeg

GAZA-STAD (ANP) - De brandstof die de VN heeft ontvangen voor hulp in Gaza is "lang niet genoeg". Dat zegt de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA) op X. "Er is veel meer nodig. Brandstof wordt gebruikt als een wapen in de oorlog, dit moet stoppen."

Deze woensdag kwam voor het eerst een tankwagen met brandstof Gaza binnen. Het gebied kampt met ernstige brandstoftekorten, waardoor volgens hulpverleners onder meer medische zorg nagenoeg onmogelijk is geworden in het gebied. De eerste brandstoflevering helpt nauwelijks om daarin verlichting te brengen, zegt UNRWA.

"Zojuist 23.027 liter brandstof uit Egypte ontvangen (een halve tankauto), maar de inzet is door de Israëlische autoriteiten beperkt: alleen voor het vervoer van hulpmiddelen vanuit Rafah", zegt UNRWA-directeur Thomas White op X. De brandstof zou niet gebruikt mogen worden voor de watervoorziening of voor ziekenhuizen. "Dit is maar 9 procent van onze dagelijkse behoefte om levensreddende activiteiten te kunnen blijven verrichten."

De commissaris-generaal van de UNRWA, Philippe Lazzarini, schrijft op X dat de beschikbaarheid van brandstof voor de vrachtauto's alleen "geen levens meer zal redden" en haast gemaakt moet worden met een structurele oplossing. "Onze volledige operatie staat op het punt van omvallen. Tegen het eind van de dag heeft ongeveer 70 procent van de bevolking in Gaza geen toegang meer tot schoon water."

Meer uit Buitenland

Iran maakt melding van meer dan 1300 omgekomen burgers

NEW YORK (ANP/RTR) - Door de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen sinds 28 februari zijn volgens de Iraanse ambassadeur bij de VN, Amir-Saeid Iravani, meer dan 1300 burgers gedood. Bijna 8000 woningen van burgers zijn verwoest volgens de gezant.

6 minuten geleden
EU dreigt met sancties als Biënnale van Venetië Rusland toelaat

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie wil dat de Biënnale van Venetië het besluit terugdraait om Rusland weer toe te laten tot de internationale kunsttentoonstelling. Doet de organisatie dit niet, dan zal de EU sancties opleggen, zeggen Henna Virkkunen, vicevoorzitter van de Europese Commissie, en Eurocommissaris Glenn Micallef.

42 minuten geleden
Trump waarschuwt Iran tegen mijnen in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft Iran gewaarschuwd voor ongekende militaire represailles als het land mijnen legt in de Straat van Hormuz. Hij zei dat indien er mijnen zijn gelegd, die onmiddellijk verwijderd moeten worden. Hij herhaalde evenwel dat de Amerikaanse inlichtingendiensten geen aanwijzingen hebben dat Iran mijnen zou hebben gelegd.

1 uur geleden
Axios: VS willen dat Israël oliesector Iran niet aanvalt

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering heeft Israël gevraagd geen verdere aanvallen uit te voeren op Iraanse energie-infrastructuur, daarbij vooral doelend op de oliesector. Dat zeggen drie bronnen tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.

2 uur geleden
Pentagon meldt 140 gewonde militairen door oorlog

WASHINGTON (ANP/RTR) - Zo'n 140 Amerikaanse militairen zijn gewond geraakt tijdens de oorlog met Iran. Het gaat vooral om lichte verwondingen, meldt een woordvoerder van het Pentagon aan Reuters.

2 uur geleden
Zelensky meldt inzet Oekraïense drone-experts in Midden-Oosten

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïense militaire experts worden deze week verwacht in meerdere Golfstaten, waar ze gaan helpen bij het afslaan van Iraanse drone-aanvallen. "De eerste drie landen waarnaar we ze volgens onze afspraken hebben gestuurd, zijn Qatar, de Emiraten en Saudi-Arabië", meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een audiobericht aan journalisten. Later liet Oekraïne weten dat ook specialisten zijn gestuurd naar een Amerikaanse basis in Jordanië.

3 uur geleden
Brits marineschip na aanval Cyprus onderweg naar Middellandse Zee

LONDEN (ANP/AFP) - Het Britse marineschip HMS Dragon heeft Portsmouth verlaten en is onderweg naar de Middellandse Zee om de "Britse verdediging in de regio te versterken". Daar vond begin deze maand een droneaanval plaats op een Britse basis op Cyprus. Naderhand verweet de oppositie in het Verenigd Koninkrijk de regering daar te traag op te reageren en daarmee de internationale reputatie van het land te grabbel te gooien.

3 uur geleden