VN: opnieuw medewerkers gevangen genomen door Houthi's in Jemen
SANAA (ANP/RTR) - De Houthi-rebellen in het noorden van Jemen hebben opnieuw een onbekend aantal VN-medewerkers vastgezet. De VN hebben opgeroepen tot hun onmiddellijke vrijlating.
Alle officiële verplaatsingen van VN-personeel naar of binnen het door de Houthi's gecontroleerde gebied zijn stilgelegd om de veiligheid van de medewerkers te garanderen. De VN zouden met vertegenwoordigers van de Houthi's onderhandelen om de onmiddellijke en onvoorwaardelijke vrijlating van alle gevangengenomen VN-medewerkers en hun partners te eisen.
De door Iran gesteunde Houthi's hebben de controle over grote delen van Jemen, waar sinds 2014 een burgeroorlog woedt. Sinds het begin van de oorlog hebben ze honderden burgers, onder wie VN-personeel en medewerkers van ngo's, ontvoerd. Afgelopen juni meldden de VN dat elf medewerkers waren opgepakt. Zij worden nog altijd vastgehouden.
Meer uit Buitenland
BARINAS (ANP) - In de stad Barinas in het westen van Venezuela hebben honderden gedetineerden zondag een gevangenis overgenomen. Ze protesteerden tegen marteling en eisten het ontslag van de gevangenisdirecteur.
1 uur geledenLACANAU/LÈGE-CAP-FERRET (ANP) - Aan de Franse kust zijn twee zwemmers verdronken nadat zij door sterke stromingen werden meegesleurd in het water. Dat melden de autoriteiten in het departement Gironde in een verklaring.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - Het vermoedelijke aantal ebolabesmettingen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot 900. Dat meldt de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus zondag. 101 ebolabesmettingen zijn inmiddels vastgesteld in de DRC, waar het virus uitbrak.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van acht Arabisch-islamitische staten heeft de acties veroordeeld van de extreemrechtse Israëlische minister van Nationale Veiligheid, Itamar Ben-Gvir, tegen buitenlandse flotilla-activisten die werden vastgehouden op een Israëlisch schip. Ben-Gvir bespotte activisten die tegen de grond waren gedrukt, zo is in een door hemzelf geplaatste video te zien. Enkele van de gedetineerden, die van plan waren humanitaire hulp naar Gaza te brengen, beweerden later dat zij tijdens hun detentie fysiek zijn mishandeld.
5 uur geledenNICOSIA (ANP/RTR) - Op Cyprus lijkt uiterst rechts bij de parlementsverkiezingen van zondag winst te boeken. Dit blijkt uit exitpolls die tevens wijzen op verlies voor de centrumpartijen die de onafhankelijke president Nikos Christodoulides steunen.
5 uur geledenJIUQUAN (ANP/RTR/AFP) - Drie Chinese ruimtevaarders zijn zondag met een raket vertrokken naar het Chinese Tiangong-ruimtestation. Het is de bedoeling dat een van de bemanningsleden daar een jaar blijft en dat is een primeur voor het land.
9 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag gezegd dat hij en de Amerikaanse president Donald Trump het erover eens zijn dat elk definitief akkoord met Iran de nucleaire dreiging die uitgaat van Teheran, moet wegnemen.
9 uur geleden