VN opgetogen dat eerste burgers Gazastrook kunnen verlaten
NEW YORK/GAZA (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Verenigde Naties reageren opgetogen dat een eerste groep burgers de belegerde Gazastrook heeft kunnen verlaten. De VN-vredesgezant voor het Midden-Oosten, Tor Wennesland, spreekt op X over een belangrijke stap in de goede richting, "waar we op moeten voortbouwen."
De honderden mensen die naar Egypte werden geëvacueerd, zaten vast sinds het begin van de oorlog tussen de Hamasbeweging en Israël ruim drie weken geleden. Ze konden weg door de grensovergang Rafah en werden aan Egyptische kant opnieuw gecontroleerd.
De deal tussen Egypte, Israël en Hamas, waarbij Qatar bemiddelde, regelt het vertrek van ruim 500 buitenlanders en ongeveer 90 zwaargewonden. Hoeveel mensen al zijn geëvacueerd, bleef onduidelijk. Er is sprake van 285, 320 en mogelijk 335 personen met een buitenlands paspoort of met een dubbele nationaliteit, onder wie Fransen en Italianen. Bij de gewonden gaat het om Palestijnen. Van hen zou praktisch iedereen inmiddels per ambulance in Egypte zijn gebracht.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR) - Uitspraken van de miljardair Jim Ratcliffe over migratie hebben in het Verenigd Koninkrijk tot ophef geleid. De mede-eigenaar van Manchester United verklaarde dat zijn land is "gekoloniseerd door immigranten". Premier Keir Starmer reageerde verontwaardigd en zei dat Ratcliffe zijn excuses moet aanbieden.
43 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Duitsland wil bij de NAVO niet alleen de meeste generaals, maar ook de hoogste militair adviseur van secretaris-generaal Mark Rutte leveren. Het steeds actievere Europese zwaargewicht heeft zijn legerchef voorgedragen als voorzitter van de 32 NAVO-topmilitairen.
50 minuten geledenRIJKHOVEN (ANP) - De EU moet haar bedrijven beschermen tegen oneerlijke concurrentie, zei voorzitter van de EU-leiders António Costa. Grote bedrijven moeten groeien, "want we hebben sterke bedrijven nodig om te kunnen concurreren op de wereldmarkt". Dat zei hij voor het begin van de informele bijeenkomst van EU-regeringsleiders over concurrentiekracht in kasteel Alden Biesen in Vlaanderen.
53 minuten geledenDHAKA (ANP/RTR/AFP/DPA) - In Bangladesh staan donderdag lange rijen bij stembureaus bij de eerste landelijke verkiezingen sinds de opstand van 2024. De veiligheidsdiensten hebben meer dan 950.000 agenten en militairen ingezet om te waken over het goede verloop van de stembusgang.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-landen in de buurt van Rusland hoeven niet te vrezen dat de versterkingen voor het Noordpoolgebied ten koste gaan van de verdediging van de oostflank, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. "De NAVO is zo sterk dat we het allebei kunnen doen."
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - In de Spaanse regio Catalonië ligt het openbare leven stil door het noodweer dat het lagedrukgebied Nils brengt. Media melden windvlagen van meer dan 115 kilometer per uur en spreken over mogelijk het ergste noodweer in de afgelopen twintig jaar. Even ten noorden van Barcelona zijn windsnelheden van 140 kilometer per uur gemeten.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het VK levert nieuwe luchtverdedigingsraketten en -systemen aan Oekraïne, met een waarde van meer dan 500 miljoen pond (ruim 574 miljoen euro). Dat heeft de Britse minister John Healey in Brussel aangekondigd. Het VK doet dat om Oekraïne te beschermen tegen Poetins "brute aanvallen op energiecentrales en woningen", zei Healey.
2 uur geleden