Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN opgetogen dat eerste burgers Gazastrook kunnen verlaten

VN opgetogen dat eerste burgers Gazastrook kunnen verlaten

NEW YORK/GAZA (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Verenigde Naties reageren opgetogen dat een eerste groep burgers de belegerde Gazastrook heeft kunnen verlaten. De VN-vredesgezant voor het Midden-Oosten, Tor Wennesland, spreekt op X over een belangrijke stap in de goede richting, "waar we op moeten voortbouwen."

De honderden mensen die naar Egypte werden geëvacueerd, zaten vast sinds het begin van de oorlog tussen de Hamasbeweging en Israël ruim drie weken geleden. Ze konden weg door de grensovergang Rafah en werden aan Egyptische kant opnieuw gecontroleerd.

De deal tussen Egypte, Israël en Hamas, waarbij Qatar bemiddelde, regelt het vertrek van ruim 500 buitenlanders en ongeveer 90 zwaargewonden. Hoeveel mensen al zijn geëvacueerd, bleef onduidelijk. Er is sprake van 285, 320 en mogelijk 335 personen met een buitenlands paspoort of met een dubbele nationaliteit, onder wie Fransen en Italianen. Bij de gewonden gaat het om Palestijnen. Van hen zou praktisch iedereen inmiddels per ambulance in Egypte zijn gebracht.

Meer uit Buitenland

Twaalfde testvlucht van SpaceX met raket Starship uitgesteld

STARBASE (ANP) - De testvlucht van ruimtevaartbedrijf SpaceX, die donderdagavond plaatselijke tijd zou worden uitgevoerd met de raket Starship, is uitgesteld.

3 uur geleden
VS-minister Rubio: 'goede tekenen' in besprekingen met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - ​Ondanks dat Iran en de Verenigde Staten nog van mening verschillen over de uraniumvoorraad van Iran en de controle van de Straat van Hormuz, zijn er "goede tekenen" in de besprekingen. Dat heeft de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio donderdag gezegd.

4 uur geleden
VS sturen 5000 militairen naar Polen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten sturen 5000 Amerikaanse militairen naar Polen, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Eerder meldden meerdere media dat het aantal Amerikaanse militairen flink zou dalen in Polen en Duitsland.

7 uur geleden
Demonstratie bij opening Amerikaans consulaat in Groenland

NUUK (ANP/BLOOMBERG) - De opening van een nieuw Amerikaans consulaat in de Groenlandse hoofdstad Nuuk heeft geleid tot protesten. Inwoners zijn bezorgd over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor het eiland. Honderden mensen verzamelden zich met anti-Amerikaanse spandoeken en posters.

7 uur geleden
Rechtbank zet belangrijkste Turkse oppositieleider af

ISTANBUL (ANP/RTR) - Een Turkse rechtbank heeft de belangrijkste oppositieleider Özgür Özel afgezet door het partijcongres waarbij hij in 2023 werd verkozen ongeldig te verklaren. Oppositiepartij CHP noemt de uitspraak een "gerechtelijke staatsgreep" en roept op tot protesten en juridische stappen.

10 uur geleden
Poetin: grote nucleaire oefening met Belarus afgerond

MOSKOU (ANP/RTR) - De driedaagse militaire oefening van Rusland met Belarus is afgelopen. Dat zei president Vladimir Poetin, die samen met zijn Belarussische ambtgenoot Aleksandr Loekasjenko donderdag toezag op de oefening per videoverbinding. Belangrijk onderdeel van de exercitie was het trainen met het nucleaire arsenaal.

13 uur geleden
Italië wil praten over EU-sancties tegen Israëlische minister

ROME (ANP) - Italië wil sancties tegen een Israëlische minister voor zijn behandeling van de activisten van de Global Sumud Flotilla. Minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas gevraagd om dat op de agenda te zetten voor de volgende bijeenkomst van buitenlandministers, schrijft hij op X.

15 uur geleden