Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN op klimaattop: stop met tactische blokkades

VN op klimaattop: stop met tactische blokkades

DUBAI (ANP) - Stop met de "tactische blokkades" tijdens de onderhandelingen op de klimaattop in Dubai. Dat is de oproep van Simon Stiell, baas van VN-klimaatorganisatie UNFCCC. "Elke strategisch geplaatste landmijn" kan volgens hem een goede uitkomst opblazen.

Op de een-na-laatste dag van de COP28 in de Verenigde Arabische Emiraten begint de tijd te dringen. Terwijl landen hiervoor optimistisch waren en herhaalden constructief in gesprek te zijn, is in de toespraak van Stiell nu ook dreiging te horen. Deze klimaattop moet alle landen helpen "om uit deze puinhoop te komen", benadrukt hij. Ook herhaalde hij dat de hele wereld toekijkt.

Volgens Stiell is het nu aan de landen om tot een "ambitieuze uitkomst" te komen. Hij hoopt dat het binnen de komende 24 uur gaat lukken. "Ik hoor vooral het verlangen om hier met íets weg te gaan."

De afgelopen dagen werd duidelijk dat de kans bestaat dat landen in Dubai met elkaar afspreken om fossiele brandstoffen te gaan uitfaseren om de opwarming van de aarde te beperken. Maar het is duidelijk dat hier nog geen consensus over is. Met name oliestaten lijken dit tegen te werken. Maatschappelijke organisaties wijzen er ook op dat bijvoorbeeld de Verenigde Staten wel voor een uitfasering pleit, maar de grootste oliestaat ter wereld staat ondertussen steeds meer olie- en gasvelden toe.

Meer uit Buitenland

Bemanningsleden ISS eerder dan gepland op weg terug naar aarde

HOUSTON (ANP/RTR) - Een maand eerder dan gepland zijn vier bemanningsleden van ruimtestation ISS begonnen aan hun terugkeer naar de aarde. Een van hen heeft medische klachten gekregen tijdens het verblijf in de ruimte. Om wie het gaat en wat de kwaal is, wordt om privacyredenen niet gedeeld. Ruimtevaartorganisatie NASA meldt alleen dat de toestand stabiel is.

25 minuten geleden
Trump sprak met 'fantastische' interim-leider Venezuela

WASHINGTON (ANP/DPA/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt uitgebreid te hebben gesproken met de nieuwe interim-leider van Venezuela, Delcy Rodríguez. "We hebben vandaag een geweldig gesprek gehad en ze is een fantastisch persoon", verklaarde hij tegenover de pers.

28 minuten geleden
Ook Duitsland stuurt militairen naar Groenland

BERLIJN (ANP/RTR) - Ook Duitsland stuurt militairen naar Groenland. Denemarken kondigde eerder op woensdag aan de militaire aanwezigheid op het eiland te versterken, ook met hulp van bondgenoten.

3 uur geleden
Mexico biedt bemiddeling aan tussen Cuba en VS

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico heeft bemiddeling aangeboden tussen Cuba en de Verenigde Staten. President Claudia Sheinbaum stelde dat haar regering zich wil inzetten voor het "bevorderen van de dialoog" tussen de landen.

3 uur geleden
Deense minister na Groenland-overleg: blijven in gesprek met VS

WASHINGTON (ANP) - Het overleg tussen Denemarken, Groenland en de Verenigde Staten heeft het geschil over Groenland niet opgelost, meldt de Deense minister van Buitenlandse Zaken Lars Løkke Rasmussen. Hij zegt dat de "fundamentele meningsverschillen" nog steeds bestaan, maar dat ze in gesprek blijven met de Amerikanen. Er wordt nu een werkgroep "op hoog niveau" opgericht om verder te praten over de toekomst van Groenland.

3 uur geleden
Noodtoestand voor Oekraïense energiesector na Russische aanvallen

KYIV (ANP) - In Oekraïne wordt de noodtoestand afgekondigd voor de energiesector, zegt president Volodymyr Zelensky. Russische aanvallen hebben de afgelopen tijd geleid tot grootschalige stroomuitval in de koude winter.

3 uur geleden
Denemarken steekt miljarden in extra defensie Groenland

KOPENHAGEN (ANP) - Denemarken steekt 88 miljard Deense kronen (bijna 12 miljard euro) in het versterken van de defensie van Groenland, zegt minister van Defensie Troels Lund Poulsen. Volgens hem is dat nodig voor de veiligheid van het Noordpoolgebied.

5 uur geleden