Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN-onderzoekers vermoeden oorlogsmisdaden bij gevechten alawieten

VN-onderzoekers vermoeden oorlogsmisdaden bij gevechten alawieten

GENÈVE (ANP) - Tijdens de uitbraak van het sektarische geweld in Syrië eerder dit jaar zijn waarschijnlijk oorlogsmisdaden gepleegd, zeggen onderzoekers van de Verenigde Naties. Ze wijzen zowel naar de alawitische strijders die loyaal zijn aan de gevluchte dictator Bashar al-Assad als de troepen van de nieuwe machthebbers.

Assads regime viel in december en in de maanden daarna vonden geweldsuitbarstingen plaats die gericht waren op de alawieten, de minderheid waartoe Assad behoorde. In maart escaleerde het geweld en vonden moordpartijen plaats. Zo'n 1400 mensen kwamen om, de meesten burgers.

"De schaal en de wreedheid van het geweld dat is vastgelegd in ons rapport is diep verontrustend", zegt Paulo Sérgio Pinheiro, de voorzitter van de VN-onderzoekscommissie. Hij zegt dat ze martelingen, moorden en onmenselijke omgang met doden hebben vastgesteld in Syrië. De onderzoekers hebben met tweehonderd getuigen gesproken en massagraven bezocht. Ook hebben ze beelden van misdaden geanalyseerd.

Meer uit Buitenland

Nieuwe protesten in Tirana ondanks extra maatregelen

TIRANA (ANP/RTR) - In de Albanese hoofdstad Tirana zijn demonstranten opnieuw de straat opgegaan, onder meer om het aftreden van premier Edi Rama te eisen. Enkele uren eerder had Rama nog nieuwe maatregelen aangekondigd om de aanhoudende anti-regeringsdemonstraties in te dammen. Zo krijgen deelnemers aan een protest dat uitmondt in geweld een boete van 500.000 lek (ruim 5500 euro), ook als zij zelf geen gewelddadige daden hebben begaan.

13 minuten geleden
Oppositieleider María Corina Machado aangekomen in Venezuela

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado is aangekomen in Venezuela. "Ik ben hier, bij jullie", schrijft de Nobelprijswinnares op X. Ze probeerde de afgelopen maanden vaker om terug te keren, maar volgens internationale media blokkeerden de Verenigde Staten dat.

38 minuten geleden
Lula en Bolsonaro doen bij stemlokalen laatste oproep aan kiezers

BRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse presidentskandidaten Luiz Inácio 'Lula' da Silva en Flávio Bolsonaro hebben bij het uitbrengen van hun stem nog een keer een oproep gedaan aan de kiezers om op hen te stemmen. Beiden waarschuwden voor de gevolgen als de ander zondag de verkiezingen zou winnen.

1 uur geleden
Hoge opkomst bij vervroegde verkiezingen in Servië

BELGRADO (ANP/AFP) - Bij de vervroegde parlementsverkiezingen in Servië had om 13.00 uur al zo'n 35 procent van de kiezers gestemd. Dat was bij de verkiezingen in 2023 op hetzelfde tijdstip circa 21 procent. Er wordt deze zondag een hoge opkomst verwacht.

2 uur geleden
Minister: Markle mogelijk zedendelinquent van ergste soort

MANILLA (ANP) - Alles wijst er op dit moment op dat Thomas Markle, de vader van Meghan, mogelijk "een zedendelinquent van de ergste soort" is. Dat zegt Jonvic Remulla, de Filipijnse minister van Binnenlandse Zaken, tegen de Britse krant The Guardian. Volgens hem zal een volledig forensisch onderzoek "uitsluitsel geven".

3 uur geleden
Liechtensteiners protesteren tegen abortusveto erfprins Alois

VADUZ (ANP) - In Liechtenstein is gedemonstreerd tegen het besluit van erfprins Alois om de versoepeling van de abortuswetgeving tegen te houden. Zo'n 250 mensen marcheerden naar het kasteel van Vaduz, de residentie van het Liechtensteinse vorstenhuis.

3 uur geleden
Ruim 1300 arrestaties bij Franse betogingen, 53 agenten gewond

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft tijdens de demonstraties van zaterdag 1314 mensen aangehouden, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken. Daarnaast raakten 53 agenten gewond bij confrontaties en werden 24 winkels geplunderd.

5 uur geleden