VN-onderzoek: waarschijnlijk groepsverkrachting bij Hamas-aanval
NEW YORK (ANP/RTR) - Een team deskundigen van de Verenigde Naties heeft bekendgemaakt dat er "redelijke gronden zijn om aan te nemen" dat seksueel geweld, waaronder verkrachting en groepsverkrachting, op verschillende locaties heeft plaatsgevonden tijdens de aanval van 7 oktober op Israël door Hamas-militanten. Eerder maandag had Israël zich beklaagd dat de VN nog geen actie hebben ondernomen op basis van de conclusies in het nieuwe rapport.
Het onderzoeksteam - onder leiding van Pramila Patten, de speciale VN-gezant voor seksueel geweld in conflicten - bezocht Israël tussen 29 januari en 14 februari om informatie te verzamelen, analyseren en verifiëren over seksueel geweld op 7 oktober.
"Geloofwaardige indirecte informatie, die indicatief kan zijn voor sommige vormen van seksueel geweld, waaronder genitale verminking, geseksualiseerde marteling of wrede, onmenselijke en vernederende behandeling, werd ook verzameld", aldus het 24 pagina's tellende VN-rapport.
Kritisch
Het onderzoeksteam zei ook dat een "volwaardig onderzoek" nodig is om de daadwerkelijke omvang, reikwijdte en specifieke toeschrijving van seksueel geweld vast te stellen.
Israël heeft zich kritisch uitgelaten over de reactie van de VN op de aanslagen van 7 oktober. "De VN beweren om vrouwen te geven, maar op dit moment worden Israëlische vrouwen verkracht en misbruikt door Hamas-terroristen", zei de Israëlische VN-ambassadeur Gilad Erdan eerder tegen de Algemene Vergadering van de VN. "Waar is de stem van de VN? Waar is jouw stem?"
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/DPA) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zijn ambtgenoot in Teheran, Masoud Pezeshkian, tijdens een telefoongesprek verzekerd van de solidariteit van Rusland.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse minister van Financiën, Scott Bessent, heeft tijdens een interview met de Amerikaanse zender Fox Business gezegd dat vannacht "de grootste bombardementscampagne" zal plaatsvinden.
1 uur geledenNEW YORK (WASHINGTON) - De directeur van het National Symphony Orchestra, het orkest dat voornamelijk optreedt in het John F. Kennedy Center in Washington, heeft haar ontslag ingediend. Dat meldt The New York Times.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een experiment waarbij doelbewust een sonde crashte op een ruimterots heeft een groter effect gehad dan tot nu toe bekend was. Niet alleen de rots zelf werd uit zijn baan geslagen, maar de koers van een rots waar hij omheen draait blijkt nu ook te zijn veranderd.
7 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP/DPA) - De Amerikaanse ambassade in Irak waarschuwt dat door Iran gesteunde milities mogelijk hotels in de noordelijke regio Koerdistan kunnen aanvallen. De VS dringen er bij hun burgers op aan het land zo snel mogelijk te verlaten.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis zegt nog "vier tot zes weken nodig te hebben" om de Verenigde Staten hun doelen in Iran te laten bereiken. Daarvoor is ook genoeg munitie voorhanden, verzekerde Witte Huis-woordvoerder Karoline Leavitt vrijdag op een persconferentie.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Iran heeft Europese landen gewaarschuwd dat ze "legitieme doelen" worden als ze zich mengen in de oorlog tegen Iran. Dat zei de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi tegen de Franse zender France 24. Teheran zou Europese landen al hebben gewaarschuwd dat zij ook doelwit kunnen worden van Iraanse vergeldingsacties als ze zich aansluiten bij de VS en Israël.
10 uur geleden