VN: Oekraïners niet door HIMARS-raket gedood, zoals Russen zeggen
GENÈVE (ANP/RTR) - Een grote groep Oekraïense krijgsgevangenen is niet door een Amerikaanse HIMARS-raket gedood, zoals de Russen beweren. Volgens de mensenrechtencommissaris van de Verenigde Naties (VN) klopt het niet wat Moskou zegt. Maar wat wel is gebeurd, is nog onduidelijk.
Zeker vijftig Oekraïense krijgsgevangenen kwamen eind juli vorig jaar om het leven bij een explosie. Zij werden vastgehouden in de door Rusland bezette Oekraïense regio Donetsk. Op videobeelden van Russische media zijn uitgebrande resten van een gebouw en verkoolde lichamen te zien.
Het Russische ministerie van Defensie zei destijds dat de Oekraïners een HIMARS-raket hadden afgeschoten. De Oekraïense regering in Kyiv, die het incident in Olenivka vaak ter sprake brengt, houdt vol dat Rusland achter de explosie zat om mishandeling van de Oekraïense gevangenen te verhullen.
"De krijgsgevangenen die gewond raakten of stierven in Olenivka, en hun familieleden, verdienen het dat de waarheid bekend wordt en dat degenen die verantwoordelijk zijn voor schendingen van het internationaal recht ter verantwoording worden geroepen," zei Hoge Commissaris voor de Mensenrechten Volker Turk.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Iraanse reactie op een Amerikaans voorstel om de oorlog te beëindigen "stom" genoemd. Hij spreekt daarnaast over "een stuk afval" dat hij niet volledig heeft gelezen, omdat hij zijn "tijd niet wil verspillen".
47 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De EU wil een actievere rol gaan spelen in toekomstige vredesonderhandelingen tussen Rusland en Oekraïne. De EU-ministers van Buitenlandse Zaken gaan eind deze maand bepalen waarover de EU met Rusland wil praten en "wat onze rode lijnen zijn", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag na afloop van de vergadering met de ministers in Brussel.
1 uur geledenOVIEDO (ANP/DPA) - Een Duits koppel is in Spanje veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar en tien maanden, omdat ze hun kinderen jarenlang hadden opgesloten in een ernstig vervuild huis. De drie kinderen werden vorig jaar april bevrijd uit de woning in Noord-Spanje, die door een agent werd omschreven als een "horrorhuis".
1 uur geledenTENERIFE (ANP) - Maandag vertrekken er toch twee evacuatievluchten vanaf Tenerife naar Eindhoven, meldt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken op het Spaanse eiland. Eerder leek er maar één vliegtuig met opvarenden van het cruiseschip Hondius te gaan. Op het Nederlandse schip brak de Andesvariant van het hantavirus uit.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar wijst EU-sancties tegen gewelddadige kolonisten op de Westoever resoluut af. De sancties werden maandag goedgekeurd door de ministers van Buitenlandse Zaken van de lidstaten.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De man die vorige maand langs de beveiliging van het Amerikaanse Correspondents' Dinner rende en schoten loste, heeft voor de rechter ontkend schuldig te zijn aan alle aanklachten. De 31-jarige Cole Allen is onder meer aangeklaagd voor een moordpoging op president Donald Trump.
3 uur geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby hoort zijn vonnis op 15 juni. De rechtbank van Oslo heeft dit tegenover het Noorse TV 2 bevestigd. Tegen de zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit heeft het Noorse OM zeven jaar en zeven maanden gevangenisstraf geëist.
3 uur geleden