Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN-missie: dodelijkste geweld in Iran sinds Iraanse Revolutie

VN-missie: dodelijkste geweld in Iran sinds Iraanse Revolutie

GENÈVE (ANP/RTR/AFP) - Het geweld tegen demonstranten in Iran van de voorbije weken is het dodelijkste sinds de Iraanse Revolutie van 1979. Dat zegt de VN-verkenningsmissie die onderzoek doet naar de situatie.

De missie stelt dat ze bewijs heeft dat het aantal doden door het overheidsgeweld "veel hoger" ligt dan de officiële cijfers die Iran naar buiten bracht. Woensdag zei dat land dat er 3100 doden zouden zijn gevallen.

De in de VS gevestigde mensenrechtenorganisatie HRANA zei vrijdag op iets meer dan 5000 bevestigde doden te komen. Dat ging om zo'n 4700 demonstranten, onder wie 42 kinderen. Ook zouden ruim 200 ordehandhavers zijn omgekomen en zo'n 40 omstanders. HRANA zegt nog onderzoek te doen naar een kleine 10.000 sterfgevallen. De Noorse ngo IHR waarschuwde dat het dodental zou kunnen oplopen tot 25.000.

VN-mensenrechtenchef Volker Türk veroordeelde vrijdag tijdens een speciaal ingelaste top van de VN-Mensenrechtenraad de "brute onderdrukking" die Iran gebruikt om de protesten neer te slaan.

Meer uit Buitenland

Frans onderzoek naar Vinted na vermoedens van kinderhandel

NANTERRE (ANP) - De Franse justitie is een onderzoek begonnen naar mogelijk misbruik van tweedehandsplatform Vinted na berichten op sociale media over advertenties die in verband werden gebracht met kinderhandel. Vooralsnog is niet vastgesteld dat daarvan daadwerkelijk sprake is.

1 uur geleden
Burkina Faso verbreekt diplomatieke banden met Frankrijk

OUAGADOUGOU (ANP) - Burkina Faso heeft de diplomatieke betrekkingen met Frankrijk, de voormalige kolonisator van het West-Afrikaanse land, verbroken. De militaire junta maakte vrijdag bekend dat het besluit per direct ingaat. Volgens het regime handelt Frankrijk al langere tijd tegen de belangen van het land.

1 uur geleden
Verenigde Staten vallen Iran aan als vergeldingsactie

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse krijgsmacht meldt vrijdag een aanval op Iran te hebben uitgevoerd. Er wordt gesproken van een reactie op een aanval op een commercieel schip dat door de Straat van Hormuz voer. De Amerikaanse president Donald Trump verklaarde eerder op de dag dat Iran het staakt-het-vuren had geschonden.

3 uur geleden
Israël en Libanon sluiten nieuw akkoord na overleg in Washington

WASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon zijn het bij gesprekken in Washington eens geworden over een nieuwe raamovereenkomst, meldt de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio. Wat er precies in de overeenkomst staat, is niet duidelijk.

5 uur geleden
Dodental na aardbevingen Venezuela loopt verder op tot 920

CARACAS (ANP/RTR) - Het officiële dodental van de aardbevingen in Venezuela is opgelopen tot 920, meldt de voorzitter van de nationale vergadering Jorge Rodriguez. Eerder werden 589 doden gemeld. Naar zo'n 50.000 mensen zou nog worden gezocht.

6 uur geleden
Duitsland meet met 41,3 graden zijn hoogste temperatuur ooit

BERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland is vrijdag een temperatuur van 41,3 graden gemeten. Nog nooit eerder is in het land zo'n hoge temperatuur genoteerd. Het vorige record van 41,2 graden kwam uit juli 2019.

7 uur geleden
Dodental Venezuela meer dan verdubbeld

CARACAS (ANP/RTR) - Het dodental door de zware aardbevingen in Venezuela is meer dan verdubbeld. Interim-president Delcy Rodríguez meldde dat meer dan 589 mensen zijn overleden en 2980 personen gewond zijn geraakt.

11 uur geleden