VN: misdaden tegen de menselijkheid in Nicaragua
GENEVE (ANP) - Het Nicaraguaanse regime maakt zich schuldig aan misdaden tegen de menselijkheid bij de eigen burgers. De misdaden zijn bedoeld om elke oppositie uit te schakelen, stellen onderzoekers van de Verenigde Naties.
De internationale gemeenschap moet de verantwoordelijken straffen en sancties instellen tegen het Centraal-Amerikaanse land, vinden de mensenrechtendeskundigen. De regering van voormalig guerrillaleider Daniel Ortega, sinds 2007 aan de macht, treedt keihard op tegen tegenstanders.
De onderzoekers meldden illegale executies, willekeurige arrestaties en foltering. Ook wordt regeringscritici de Nicaraguaanse nationaliteit ontnomen. Daarnaast worden leden van de nationale politie en gewapende pro-regeringsgroepen in verband gebracht met seksueel geweld.
Deze misdaden worden op grote schaal en systematisch gepleegd om politieke redenen, luidt de conclusie. In 2018 vielen honderden doden toen protesten tegen het regime hardhandig werden neergeslagen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Een helikopter van het Iraanse leger is dinsdag neergestort op een fruitmarkt in de stad Khomeynishahr. Vier mensen zijn om het leven gekomen. De slachtoffers zijn de piloot, copiloot en twee fruitverkopers op de grond, meldt staatspersbureau IRNA.
8 minuten geledenKYIV (ANP) - Rusland heeft na vier jaar oorlog zijn doelen niet bereikt, zegt Volodymyr Zelensky op X. Het is dinsdag precies vier jaar geleden dat Rusland met een grootschalige invasie Oekraïne binnenviel.
57 minuten geledenKASARIA (ANP/AFP/RTR) - Bij het neerstorten van een gecharterde medische vlucht in India zijn zeven mensen om het leven gekomen. Dat melden functionarissen dinsdag. Het vliegtuig stortte neer in het gebied Kasaria in de oostelijke staat Jharkhand.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse politie heeft de voormalige ambassadeur voor de Verenigde Staten Peter Mandelson op borgtocht vrijgelaten in afwachting van verder onderzoek.
5 uur geledenSEOUL (ANP) - De oud-president van Zuid-Korea, Yoon Suk-yeol, gaat in beroep tegen zijn veroordeling tot levenslange gevangenisstraf voor het leiden van een opstand.
6 uur geledenMOSKOU (ANP) - Een explosie bij een treinstation in de Russische hoofdstad Moskou heeft het leven gekost aan een politieagent. Twee anderen raakten gewond. Dat meldt het Russische ministerie van Binnenlandse Zaken in een verklaring op Telegram.
6 uur geledenPYONGYANG (ANP) - De zus van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft een promotie gekregen tijdens een zeldzaam partijcongres, melden staatsmedia dinsdag.
6 uur geleden