VN: misdaden tegen de menselijkheid in Nicaragua
GENEVE (ANP) - Het Nicaraguaanse regime maakt zich schuldig aan misdaden tegen de menselijkheid bij de eigen burgers. De misdaden zijn bedoeld om elke oppositie uit te schakelen, stellen onderzoekers van de Verenigde Naties.
De internationale gemeenschap moet de verantwoordelijken straffen en sancties instellen tegen het Centraal-Amerikaanse land, vinden de mensenrechtendeskundigen. De regering van voormalig guerrillaleider Daniel Ortega, sinds 2007 aan de macht, treedt keihard op tegen tegenstanders.
De onderzoekers meldden illegale executies, willekeurige arrestaties en foltering. Ook wordt regeringscritici de Nicaraguaanse nationaliteit ontnomen. Daarnaast worden leden van de nationale politie en gewapende pro-regeringsgroepen in verband gebracht met seksueel geweld.
Deze misdaden worden op grote schaal en systematisch gepleegd om politieke redenen, luidt de conclusie. In 2018 vielen honderden doden toen protesten tegen het regime hardhandig werden neergeslagen.
Meer uit Buitenland
ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Zeker drie personen zijn gewond geraakt door nieuwe Iraanse aanvallen op de Verenigde Arabische Emiraten. Dat melden de autoriteiten in de Golfstaat, die stellen dat de slachtoffers de Indiase nationaliteit hebben.
8 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft zes kleine Iraanse boten vernietigd. Ook zijn Iraanse raketten en drones neergehaald, meldde admiraal Brad Cooper.
16 minuten geledenLEIPZIG (ANP) - Nadat een auto is ingereden op een menigte in Leipzig zijn zeker twee doden gevallen, zegt burgemeester Burkhard Jung tegen media. De vermoedelijke dader is aangehouden, schrijft de Leipziger Volkszeitung.
56 minuten geledenLEIPZIG (ANP) - Een auto is in het Duitse Leipzig ingereden op een groep mensen. Daarbij raakten meerdere personen gewond, berichten Duitse media, waaronder omroep MDR. Onduidelijk is nog of sprake is van opzet.
1 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Verenigde Arabische Emiraten melden drie raketten uit Iran te hebben neergehaald. Een vierde raket belandde in zee, liet het ministerie van Defensie weten.
1 uur geledenBERLIJN/ATHENE (ANP/RTR/DPA) - Duitsland wil haast maken met de ontwikkeling van eigen langeafstandsraketten nu beloofde Amerikaanse Tomahawks waarschijnlijk niet komen. Rusland bedreigt Europa met soortgelijke raketten en Duitsland en zijn bondgenoten mogen daar geen gat laten vallen, zegt de regering in Berlijn. De aankondiging van de VS heeft bezorgdheid gewekt over zo'n gat in de 'afschrikking'.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) ontkent dat er een fregat is beschoten in de Straat van Hormuz. Iraanse staatsmedia meldden eerder een raketaanval op het Amerikaanse schip, maar volgens de Amerikanen is dat niet waar.
5 uur geleden