VN: misdaden tegen de menselijkheid in Nicaragua
GENEVE (ANP) - Het Nicaraguaanse regime maakt zich schuldig aan misdaden tegen de menselijkheid bij de eigen burgers. De misdaden zijn bedoeld om elke oppositie uit te schakelen, stellen onderzoekers van de Verenigde Naties.
De internationale gemeenschap moet de verantwoordelijken straffen en sancties instellen tegen het Centraal-Amerikaanse land, vinden de mensenrechtendeskundigen. De regering van voormalig guerrillaleider Daniel Ortega, sinds 2007 aan de macht, treedt keihard op tegen tegenstanders.
De onderzoekers meldden illegale executies, willekeurige arrestaties en foltering. Ook wordt regeringscritici de Nicaraguaanse nationaliteit ontnomen. Daarnaast worden leden van de nationale politie en gewapende pro-regeringsgroepen in verband gebracht met seksueel geweld.
Deze misdaden worden op grote schaal en systematisch gepleegd om politieke redenen, luidt de conclusie. In 2018 vielen honderden doden toen protesten tegen het regime hardhandig werden neergeslagen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Drie mannen zijn om het leven gekomen bij een beschieting door het Amerikaanse leger op een drugsboot in het Caribisch gebied. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft in de nacht van zondag op maandag gedreigd met vergelding vanwege de Amerikaanse aanval op het onder Iraanse vlag varende vrachtschip Touska.
5 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse leiders keren zich tegen een tweede onderhandelingsronde met de Verenigde Staten, meldden staatsmedia zondagavond. Dat gebeurde enkele uren nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangekondigd dat er nieuwe onderhandelingen zouden plaatsvinden in Pakistan om een eind te maken aan de oorlog.
5 uur geledenSOFIA (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig president Rumen Radev, die zich verzet tegen sancties tegen Rusland en militaire steun aan Oekraïne, heeft de overwinning geclaimd in de Bulgaarse parlementsverkiezingen. Hij beloofde vernieuwing na jaren van politieke impasse en corruptie.
6 uur geledenHANNOVER (ANP/DPA) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft uitgehaald naar de Verenigde Staten vanwege de oorlog die het land samen met Israël voert tegen Iran. "Waanzin", aldus de Braziliaan, in een toespraak bij de opening van Hannover Messe, een grote handelsbeurs in de Duitse stad.
7 uur geledenHOUSTON (ANP) - Een van de wetenschappelijke instrumenten aan boord van de ruimtesonde Voyager 1 is uitgeschakeld. Het apparaat heeft vrijwel onafgebroken metingen verricht sinds de lancering in 1977. Zeven andere meetinstrumenten waren eerder al uitgezet, twee doen het nog. Volgens de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA moet de stap energie aan boord sparen en het leven van de verkenner zo lang mogelijk rekken.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse marine heeft "een gat in de machinekamer" geschoten van een onder Iraanse vlag varend vrachtschip, schrijft president Donald Trump op Truth Social. Het schip zou volgens Trump geprobeerd hebben de Amerikaanse zeeblokkade bij de Straat van Hormuz te doorbreken. "En dat is voor het schip niet goed afgelopen."
7 uur geleden