VN: miljoenen Afghanen hebben voedsel en zorg nodig
GENEVE (ANP/RTR) - Miljoenen Afghanen hebben dringend voedsel en medische zorg nodig, zegt het Bureau voor de coördinatie van humanitaire zaken (OCHA) van de Verenigde Naties. De organisatie zegt ongeveer 600 miljoen dollar (ongeveer 505 miljoen euro) aan donaties nodig te hebben om tot het einde van het jaar 11 miljoen mensen in Afghanistan te kunnen helpen.
OCHA waarschuwt dat voorraden op beginnen te raken en hoopt dat internationale donoren snel en gul zullen handelen. De oproep komt in de aanloop naar een topconferentie van de VN over Afghanistan, die op 13 september plaats zal vinden.
Sinds de opmars van de Taliban in Afghanistan zijn ruim een half miljoen mensen in het land op de vlucht geslagen. Voor de machtsovername door de radicaalislamitische organisatie leefden al veel mensen in armoede. Nu het land internationaal in een isolement lijkt te raken, dreigt die situatie te verslechteren. Westerse landen die de vorige regering steunden, hebben de geldkraan nu grotendeels dichtgedraaid.
VN-noodhulpcoördinator Martin Griffiths sprak zondag nog met Talibanleider Abdul Ghani Baradar over de dreigende humanitaire ramp in het land. Griffiths benadrukte dat de internationale gemeenschap onpartijdig hulpbehoevende Afghanen wil helpen. De Taliban verzekerden de VN dat hulpverleners niet zullen worden gehinderd.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/RTR) - Israëlische luchtaanvallen hebben zondag veertien mensen gedood en 37 mensen verwond, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Onder de doden van zondag waren twee kinderen en twee vrouwen, aldus het ministerie van Volksgezondheid. Israël meldt dat een van zijn soldaten is omgekomen.
2 uur geledenRAMALLAH (ANP/AFP) - De seculiere partij Fatah van de Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft de lokale verkiezingen gewonnen die zaterdag werden gehouden op de Westelijke Jordaanoever. Dat blijkt uit de zondag gepubliceerde resultaten.
3 uur geledenSYRACUSE (ANP/DPA) - Activisten uit diverse landen zijn vanuit Sicilië aan boord van 56 schepen met humanitaire hulp vertrokken naar de Gazastrook. Dat meldt de Global Sumud Flotilla. Volgens de organisatie is het de grootste hulpvloot die ooit heeft geprobeerd de Gazastrook te bereiken.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het vierdaagse staatsbezoek van koning Charles en koningin Camilla aan de Verenigde Staten gaat gewoon door zoals gepland. Dat heeft Buckingham Palace zondag bekendgemaakt na overleg over de planning naar aanleiding van het schietincident tijdens een mediagala waar president Donald Trump aanwezig was.
3 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een zware explosie op een verkeersweg in Colombia is gestegen naar negentien. De autoriteiten spreken over een terreuraanslag en houden een afsplitsing van de ontbonden guerrillagroep FARC verantwoordelijk.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Twee geduchte politieke rivalen van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gaan de krachten bundelen voor de komende verkiezingen, die later dit jaar worden verwacht. Zij hopen zo Netanyahu's coalitieregering te verdrijven.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu lijkt nog geen uitzicht te hebben op gratieverlening door de president in de corruptiezaak waarin hij is verwikkeld. Het staatshoofd, president Isaac Herzog, maakte zondag duidelijk dat eerst moet worden gekeken naar een mogelijke schikking. Pas daarna wil hij gratie overwegen.
9 uur geleden