Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN: miljoenen Afghanen hebben voedsel en zorg nodig

VN: miljoenen Afghanen hebben voedsel en zorg nodig

GENEVE (ANP/RTR) - Miljoenen Afghanen hebben dringend voedsel en medische zorg nodig, zegt het Bureau voor de coördinatie van humanitaire zaken (OCHA) van de Verenigde Naties. De organisatie zegt ongeveer 600 miljoen dollar (ongeveer 505 miljoen euro) aan donaties nodig te hebben om tot het einde van het jaar 11 miljoen mensen in Afghanistan te kunnen helpen.

OCHA waarschuwt dat voorraden op beginnen te raken en hoopt dat internationale donoren snel en gul zullen handelen. De oproep komt in de aanloop naar een topconferentie van de VN over Afghanistan, die op 13 september plaats zal vinden.

Sinds de opmars van de Taliban in Afghanistan zijn ruim een half miljoen mensen in het land op de vlucht geslagen. Voor de machtsovername door de radicaalislamitische organisatie leefden al veel mensen in armoede. Nu het land internationaal in een isolement lijkt te raken, dreigt die situatie te verslechteren. Westerse landen die de vorige regering steunden, hebben de geldkraan nu grotendeels dichtgedraaid.

VN-noodhulpcoördinator Martin Griffiths sprak zondag nog met Talibanleider Abdul Ghani Baradar over de dreigende humanitaire ramp in het land. Griffiths benadrukte dat de internationale gemeenschap onpartijdig hulpbehoevende Afghanen wil helpen. De Taliban verzekerden de VN dat hulpverleners niet zullen worden gehinderd.

Meer uit Buitenland

Dodental door treincrash Spanje verder opgelopen

MADRID (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de treincrash in Spanje is opgelopen tot 39. Ook raakten zeker 152 personen gewond, zeggen bronnen tegen omroep RTVE.

1 uur geleden
Trump over Groenland: het is tijd en het zal gebeuren

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op Truth Social zijn dreigement richting Groenland herhaald. "De NAVO zegt al twintig jaar lang tegen Denemarken dat 'ze de Russische dreiging bij Groenland moet weghouden'. Helaas is Denemarken er niet in geslaagd er iets aan te doen. Nu is het tijd en het zal gebeuren!", schrijft Trump op Truth Social.

3 uur geleden
Noodtoestand in Guatemala om bendegeweld

GUATEMALA-STAD (ANP) - De president van Guatemala, Bernardo Arévalo, heeft zondag de noodtoestand afgekondigd in heel het land voor een periode van dertig dagen. Het besluit volgt op een weekend vol bendegeweld in gevangenissen in en rondom de hoofdstad Guatemala-Stad.

5 uur geleden
Dodental treinbotsing Spanje loopt verder op

MADRID (ANP/AFP/RTR) - Het aantal dodelijke slachtoffers door een treinbotsing in het zuiden van Spanje is opgelopen tot 21, meldt de politie. Eerder werden tien doden gemeld.

7 uur geleden
Doden na ontsporing hogesnelheidstreinen bij Spaanse stad Córdoba

MADRID (ANP/RTR/AFP) - Zeker tien mensen zijn omgekomen na de ontsporing van twee hogesnelheidstreinen in het zuiden van Spanje, melden de politie en hulpdiensten. Eerder meldden Spaanse media zeven doden. Ook zouden zo'n 25 mensen zwaargewond zijn geraakt bij het incident.

10 uur geleden
EU-leiders komen donderdag bijeen om situatie Groenland

BRUSSEL (ANP) - De extra EU-top over de situatie in Groenland is donderdag, bevestigen bronnen. De EU-regeringsleiders worden door voorzitter van de EU-leiders António Costa naar Brussel geroepen om een gezamenlijke strategie te bepalen. De Amerikaanse president Donald Trump is met extra importtarieven aan de landen die de afgelopen dagen militairen naar Groenland hebben gestuurd een stap te ver gegaan.

11 uur geleden
Extra EU-top regeringsleiders vanwege situatie Groenland

BRUSSEL (ANP) - De EU-regeringsleiders komen op korte termijn voor een extra top bijeen "gezien de ernst van de recente ontwikkelingen", heeft voorzitter van de EU-leiders António Costa zondagavond bekendgemaakt. Dat deed hij na afloop van het ingelaste overleg met de EU-ambassadeurs over Groenland.

12 uur geleden