VN: miljoenen Afghanen hebben voedsel en zorg nodig
GENEVE (ANP/RTR) - Miljoenen Afghanen hebben dringend voedsel en medische zorg nodig, zegt het Bureau voor de coördinatie van humanitaire zaken (OCHA) van de Verenigde Naties. De organisatie zegt ongeveer 600 miljoen dollar (ongeveer 505 miljoen euro) aan donaties nodig te hebben om tot het einde van het jaar 11 miljoen mensen in Afghanistan te kunnen helpen.
OCHA waarschuwt dat voorraden op beginnen te raken en hoopt dat internationale donoren snel en gul zullen handelen. De oproep komt in de aanloop naar een topconferentie van de VN over Afghanistan, die op 13 september plaats zal vinden.
Sinds de opmars van de Taliban in Afghanistan zijn ruim een half miljoen mensen in het land op de vlucht geslagen. Voor de machtsovername door de radicaalislamitische organisatie leefden al veel mensen in armoede. Nu het land internationaal in een isolement lijkt te raken, dreigt die situatie te verslechteren. Westerse landen die de vorige regering steunden, hebben de geldkraan nu grotendeels dichtgedraaid.
VN-noodhulpcoördinator Martin Griffiths sprak zondag nog met Talibanleider Abdul Ghani Baradar over de dreigende humanitaire ramp in het land. Griffiths benadrukte dat de internationale gemeenschap onpartijdig hulpbehoevende Afghanen wil helpen. De Taliban verzekerden de VN dat hulpverleners niet zullen worden gehinderd.
Meer uit Buitenland
ROME (ANP) - Een Italiaanse militaire basis in Irak is getroffen door een raket, meldt het ministerie van Defensie in Rome. "Er zijn geen slachtoffers of gewonden onder het Italiaanse personeel. Iedereen is veilig", aldus minister van Defensie Guido Crosetto in een korte schriftelijke verklaring. De commandant van het kamp zei op de televisie dat nog onderzocht wordt of misschien sprake was van een drone.
32 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - Het Chinese Nationaal Volkscongres heeft een wet goedgekeurd die de "etnische eenheid" in het land moet versterken. De Chinese regering wil zo de "samenhang versterken". Deskundigen en activisten maken zich zorgen dat de wet slecht kan uitpakken voor minderheden in het land, zoals de Oeigoeren of de inwoners van Taiwan en Tibet.
55 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontmoet vrijdag in Parijs zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron. De twee praten daar onder meer over de veiligheidsgaranties die een groep bondgenoten van Oekraïne kan bieden, meldt het kantoor van Macron. Ook Nederland is lid van die zogenoemde Coalition of the Willing (Coalitie van Bereidwilligen), die mede door Frankrijk wordt aangevoerd.
3 uur geledenMANAMA (ANP/AFP/DPA) - Iran heeft donderdag brandstoftanks aangevallen in Bahrein. De tanks behoren tot een opslagfaciliteit in het gouvernement Muharraq.
3 uur geledenDAKAR (ANP/AFP/RTR) - Senegal heeft de straf voor relaties tussen mensen van hetzelfde geslacht verhoogd naar 5 tot 10 jaar cel. Eerder was dat 1 tot 5 jaar cel. De beslissing komt te midden van een harde campagne tegen de lhbti-gemeenschap in het land.
4 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - De Deense chef en mede-oprichter van het wereldberoemde Michelinrestaurant Noma, René Redzepi, stapt op na beschuldigingen van mishandeling. "Na meer dan twee decennia waarin ik dit restaurant heb opgebouwd en geleid, heb ik besloten een stap terug te doen", schrijft Redzepi in een verklaring op Instagram.
4 uur geledenBAGDAD (ANP/RTR/AFP) - Twee olietankers zijn in Iraakse wateren aangevallen, waarna op beide schepen brand uitbrak. Het gaat om tankers met Iraakse olie aan boord. Een tanker vaart onder de vlag van de Marshalleilanden, de ander onder de vlag van Malta.
4 uur geleden