VN: miljoenen Afghanen hebben voedsel en zorg nodig
GENEVE (ANP/RTR) - Miljoenen Afghanen hebben dringend voedsel en medische zorg nodig, zegt het Bureau voor de coördinatie van humanitaire zaken (OCHA) van de Verenigde Naties. De organisatie zegt ongeveer 600 miljoen dollar (ongeveer 505 miljoen euro) aan donaties nodig te hebben om tot het einde van het jaar 11 miljoen mensen in Afghanistan te kunnen helpen.
OCHA waarschuwt dat voorraden op beginnen te raken en hoopt dat internationale donoren snel en gul zullen handelen. De oproep komt in de aanloop naar een topconferentie van de VN over Afghanistan, die op 13 september plaats zal vinden.
Sinds de opmars van de Taliban in Afghanistan zijn ruim een half miljoen mensen in het land op de vlucht geslagen. Voor de machtsovername door de radicaalislamitische organisatie leefden al veel mensen in armoede. Nu het land internationaal in een isolement lijkt te raken, dreigt die situatie te verslechteren. Westerse landen die de vorige regering steunden, hebben de geldkraan nu grotendeels dichtgedraaid.
VN-noodhulpcoördinator Martin Griffiths sprak zondag nog met Talibanleider Abdul Ghani Baradar over de dreigende humanitaire ramp in het land. Griffiths benadrukte dat de internationale gemeenschap onpartijdig hulpbehoevende Afghanen wil helpen. De Taliban verzekerden de VN dat hulpverleners niet zullen worden gehinderd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse taskforce die inlichtingen verzamelt rond drugskartels heeft een rol gespeeld bij de opsporing van El Mencho. Dat meldt een anonieme legerbron aan persbureau Reuters. El Mencho, de leider van het Mexicaanse Jalisco-kartel, werd zondag bij de inval gedood.
1 uur geledenPYONGYANG (ANP) - De regerende Arbeiderspartij van Noord-Korea heeft leider Kim Jong-un zondag op het partijcongres herkozen tot secretaris-generaal van de partij. Dat meldt staatspersbureau KCNA.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken waarschuwt Nederlanders in Mexico voor bendegeweld. Zondag heeft de Mexicaanse politie de beruchte drugsbaas El Mencho gedood, waarna het op diverse plekken onrustig is geworden.
4 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/BLOOMBERG/RTR/DPA) - Een topfiguur van een drugskartel is omgekomen tijdens een inval van de Mexicaanse autoriteiten in de westelijke staat Jalisco. De Mexicaanse autoriteiten hebben dat bevestigd na berichtgeving van Mexicaanse media.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De misdaadkomedie One Battle After Another is zondagavond de grote winnaar geworden bij de uitreiking van de BAFTA's, de belangrijkste Britse filmprijzen. Het drama over een linkse revolutionair (Leonardo DiCaprio) die wordt opgejaagd door een gefrustreerde militair (Sean Penn), verzilverde zes van zijn dertien nominaties.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Activisten hebben in het Louvre in Parijs een foto van de Britse oud-prins Andrew opgehangen. Het gaat om een inmiddels bekende foto van afgelopen donderdag, waarop Andrew onderuitgezakt op de achterbank van zijn auto zit na een urenlang politieverhoor.
6 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Meer dan tweehonderd politieke gevangenen in Venezuela zijn in hongerstaking gegaan om hun vrijlating te eisen. Dat zeggen familieleden van de gevangenen, enkele dagen nadat een nieuwe amnestiewet is ingegaan.
6 uur geleden